Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

2 - broj stranica V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic

3D pomoc

V
Benzin
poruka Mar 18 2017, 16:44
Poruka #21

Grupa: Članovi
Datum reg.: 24-December 07
Član broj: 18,126

CITAT (alekba @ Mar 17 2017, 21:36) *
FX-8350 nije los procesor, ali nije nesto, pogotovo sto on u sustini i nije 8 core ( to jes' jeste al' nije biggrin.gif ).

Malo si se zeznuo, on ima osam jezgri, ali sa njima idu četiri FPU tj. floating point jedinice tj. po dvije jezgre na jednu FPU... to ga malo guši... ali jbg tu je intel uvijek bio jači... broj operacija sa decimalnim zarezom, to je onih 20% boljih performansi u tadašnje vrijeme... ovo je budžet konfiguracija jbg... svi znamo da su najbolji Xeoni na pločama poznatijim kao "dualke"... aliii treba skiknuti cifru za takvo nešto... mane AMD-a su manji broj operacija sa pokretnim zarezom, veća potrošnja struje i grijanje, mada to sve IMHO pada u vodu kada treba da te odalame po bubrezima tj. novčaniku... samo dobar kuler i putuj igumane, a to jeli se nešto renda jedan sat ili sat i po' meni lično nije baš mnogo bitno... jer se u međuvremenu igram na jednoj jezgri ;-).
Go to the top of the page

+Quote Post
.Milos
poruka Mar 18 2017, 22:38
Poruka #22

Datum reg.: 13-August 10
Član broj: 37,058

S obzirom da se komp ne kupuje svaki dan, nije tolika razlika u ,,odvaljivanju po bubrezima'', pogotovo sto se komp koristi profi, a ne za igre.

Ljudi koriste za 3D i dalje matore i7 2600k procesore koji su bili aktuelni 2011, to i dan danas radi posao kao workstation PC.

Ja kad sam pokusao da pristedim na takvim stvarima, uvek mi se obilo o glavu smile.gif

+Quote Post
alekba
poruka Mar 19 2017, 06:16
Poruka #23

Datum reg.: 11-November 09
Član broj: 32,800

... uf lako zapaljiva tekucina smile.gif
Kako hoces, o ovome je bezbroj puta diskutovano po raznim forumima... injostranjskim. A koliko se secam oni sa trulog zapada su mnogo stedljiviji od nas Balkanaca... tako reci stipse & cicije, pa opet gotovo iskljucivo koriste Intel/Nvidia.

Ali valjda mi ovde znamo bolje... kao i uvek.

+Quote Post
t@urus
poruka Mar 19 2017, 10:56
Poruka #24

Datum reg.: 4-July 09
Član broj: 30,720

CITAT (alekba @ Mar 17 2017, 21:36) *
... RAM nece biti toliki problem, jos ima da se nadje ( kod nas tongue.gif ) DDR2. Pre bih uzeo veci hard, 1TB se brzo popuni, verovala ili ne, takodje gledaj da ti napajanje bude neko krsteno ( bronze, silver, gold ), vecina proizvodjaca laze o snazi + efikasnost napajanja opada, przinom koja je proporcionalan kvalitetu / ceni napajanja.

Ne bih se složio za RAM. Treba da dokupim 16GB, preko đarma varijanti. Pre 2 meseca ti moduli koje imam su bili 87e a sad su 117e. Ne kažem da DDR2 ne postoji, ali pitanje koliko je skuplji nego kad je bio aktuelan.

Ovo za hard i napajanje potpisujem. Isto imam 1tb, čas se popuni modelima i tutorialima. Sad ću uzeti 3TB.

+Quote Post
bannedbyRetard
poruka Mar 19 2017, 11:23
Poruka #25

Datum reg.: 30-November 09
Član broj: 33,166

CITAT (Angerona @ Feb 15 2017, 19:31) *
T@urus,
za sada samo 3D, da savladam prvo 3D Max, pa cu preci na nesto ozbiljnije. Projektovanjem se za sada bavim jedino na papiru smile.gif Veliko hvala!!!

Zanima me, posto planiram da kupim nov kompjuter, da li je ok 16 GB memorije i 8 GB graficke ili preterujem mellow.gif

Idi na Ryzen svakako.

http://cdn.wccftech.com/wp-content/uploads...ti-Threaded.png

Taj FX sto si htela da kupis je miljama daleko, 3x slabiji.

http://hothardware.com/ContentImages/Artic...t/cinebench.png

+Quote Post
Angerona
poruka Mar 19 2017, 12:39
Poruka #26

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 14-February 17
Član broj: 55,950

Momci, veliko hvala zaista!!! happy.gif Sjajni ste!!! Da vas ne imenujem sad, ponasob.
Izvinite sto kasnim sa odgovorom, malo sam istrazivala po netu i mislim da sam donela konacnu odluku, zahvaljujuci i vama!
Sve sam razumela i prenela na papir i mislim da je Altos SUPRIMO Aždaja, Z170/i7-6700/16GB/240GB+1TB/GTX1070/DVD konacna odluka. Mozda promenimo nesto, ali mislim da je i ovo ok, za neki pocetak! Ipak meni treba dosta vremena da sve to savladam.
bannedbyRetard, hvala ti za skalu. Pretrazivala sam upravo za Ryzen, cena je visa no sto bi mi izdvojili a slabiji ram i graficka..mada znam da to moze na zahtev i drugacije da ide. Za sada neka bude Intel, pa ako se meni ovo isplati icicemo na nesto bolje!

Veliki pozdrav i jos jednom hvala smile.gif

+Quote Post
Benzin
poruka Mar 19 2017, 17:28
Poruka #27

Datum reg.: 24-December 07
Član broj: 18,126

CITAT (bannedbyRetard @ Mar 19 2017, 11:23) *
Idi na Ryzen svakako.

http://cdn.wccftech.com/wp-content/uploads...ti-Threaded.png

Taj FX sto si htela da kupis je miljama daleko, 3x slabiji.

http://hothardware.com/ContentImages/Artic...t/cinebench.png

Vidi, vidi Ryzen-a... auuu opasno se primakao... pogotovo za te pare... nisam odavno gledao ova mjerenja ... pošto planiram da cijedim ovog nesretnika dok ne crkne ha ha...

+Quote Post

2 - broj stranica V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Friday 20. October 2017 - 06:17

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.