Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Closed TopicStart new topic

Potreban predlog uredjenja dnevnog boravka/trpezarije

V
rekreativo
poruka Jan 3 2015, 23:58
Poruka #1

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 3-January 15
Član broj: 53,446

Potreban mi je neki predlog ideja za boje zidova i eventualno gipsane radove,osvetljenje u dnevnom boravku trpezariji.
Prostorija je istovremeno i trpezarija i dnevni boravak
Velicina je 4.6m x 5.3m, to je centralna prostorija stana iz koje postoji izlaz na terasu i spavaci blok na jednoj strani i i kuhinju i hodnik na drugoj strani, jedan kraj cosak je predvidjen za trpezariju a drugi dijagonalno je za tv i ugaonu...
Kako ofarbati zidove, da li farbati celu prostoriju isto ili samo deo zid gde je tv .... Kako mozda uraditi neke gipsane radove i osvetljenje..potrebne su mi ideje sta god kome padne na pamet
Trpezarijski sto i stolice bi trebali biti tamnije nijanse nesto kao tamni orah dok deo dnevni boravak svetlije krem nijanse....
Go to the top of the page

+Quote Post
Zigs
poruka Jan 10 2015, 18:29
Poruka #2

Grupa: Članovi
Datum reg.: 6-November 13
Član broj: 51,350

Pa da, lakse je ovako preko interneta dobiti besplatne konsultacije arhitekte, nego ga unajmiti zapravo i platiti smile.gif ,ali ne mogu zameriti puno, svi se snalaze u ovoj drzavi danas kako znaju i umeju biggrin.gif

+Quote Post
Zigs
poruka Jan 10 2015, 18:33
Poruka #3

Da ste okacili neke fotografije prostora, mozda bi se do sad neko i oglasio ...

+Quote Post
GAF_Marija
poruka Jan 14 2015, 12:41
Poruka #4

Datum reg.: 23-April 08
Član broj: 20,843

A sta mislis rekreativko od cega arhitekte zive? Odnosno kako izgleda ono sto oni naplacuju? Sta je ustvari njihov posao?

Ovo je ozbiljno pitanje. Mislim da vecina ljudi nije uopste svesna da ideja kosta, da je kerativnost i zamisao ono sto arhitekta prodaje osim tehnickog crteza. Kapiram da dodje neko i pita stvar koju arhitekta moze u cugu da mu kaze tipa neka dimenzija, postavljeno nesto pa malo da ga razmesti ... to upada u onaj deo koji bi bilo mozda besmisleno naplatiti, ali ovako nesto mislim stvarno je strasno, prestrasno.

+Quote Post
lvuletic
poruka Jan 14 2015, 18:16
Poruka #5

Datum reg.: 5-November 12
Član broj: 48,892

Ma pusti ti ove arhitekte... Gle vamo: ljubičasti zidovi, po prostorijama strateški raspredi patuljke, mislio sam na i na lavove, al nemaš kapiju, onda mož' iznad ulaznih vrata da staviš orla raširenih krila. A, do jaja?

Ti to kao da ne radiš za sebe već nekom drugom, a zagrizao si više nego što možeš da progutaš, tako izgleda. Da je za tebe, valjda bi znao kako ćeš zidove i šta ti se sviđa ili ne. Ja recimo nikada ne bih živeo u prostoru koji nisam sam uredio.

Ja sam i gletujem i bojim i pravim, jedino ne zidam sam i ne sečem zidove, nemam mašinu za to biggrin.gif

+Quote Post
Zigs
poruka Jan 15 2015, 12:30
Poruka #6

CITAT (GAF_Marija @ Jan 14 2015, 12:41) *
A sta mislis rekreativko od cega arhitekte zive? Odnosno kako izgleda ono sto oni naplacuju? Sta je ustvari njihov posao?

Ovo je ozbiljno pitanje. Mislim da vecina ljudi nije uopste svesna da ideja kosta, da je kerativnost i zamisao ono sto arhitekta prodaje osim tehnickog crteza. Kapiram da dodje neko i pita stvar koju arhitekta moze u cugu da mu kaze tipa neka dimenzija, postavljeno nesto pa malo da ga razmesti ... to upada u onaj deo koji bi bilo mozda besmisleno naplatiti, ali ovako nesto mislim stvarno je strasno, prestrasno.

+1 od mene, way the go Marry biggrin.gif

+Quote Post
rekreativo
poruka Jan 18 2015, 17:16
Poruka #7

CITAT (Zigs @ Jan 15 2015, 12:30) *
+1 od mene, way the go Marry biggrin.gif

A jel placate licenciran software, svaki film kupujete na originalnom DVD-u, kad vam racunar zastuca posle silnih renderovanja, unisten virusima, mallware software-om, koju konfiguraciju da izaberete da biste modelovali, zastuca automobil, sijalica, iskocio osigurac, mobilni stuca itd itd.. zovete profesionalca ili zakukate na netu ne radi mi....
Dok vi filozofirate i mislite da ste najpametniji .... Ljudi medjusobno razmenjuju iskustva ideje iz svih oblasti malo pogledajte dalje od svog sela... A mogli biste i da otvorite firme studia biroe pa da naplatite pare kojih ste toliko zeljni
a onda platite i porez drzavi kad vec zelite red... Cek cek to ipak ne biste majku mu
Sujeta je opasna ljudska osobina

P.S
Da, vec okrecio i sredio , olako dodjoh do 20 ideja sto svojih sto drugih ljudi putem foruma u roku od 1 dana
Temu mozete komotno zatvoriti

+Quote Post
jovbranko
poruka Jan 18 2015, 17:33
Poruka #8

Datum reg.: 23-May 05
Član broj: 726

Pre bih rekao da tvoj odgovor ima sa sujetom a ne njihov.

Pozdrav.

+Quote Post
rekreativo
poruka Jan 18 2015, 17:48
Poruka #9

CITAT (jovbranko @ Jan 18 2015, 17:33) *
Pre bih rekao da tvoj odgovor ima sa sujetom a ne njihov.

Pozdrav.

Prvo bi trebao znati sta je sujeta

+Quote Post
lvuletic
poruka Jan 18 2015, 18:47
Poruka #10

Datum reg.: 5-November 12
Član broj: 48,892

A bre, u drugoj poruci se posvađao sa svima od kojih si tražio pomoć, svaka čast, čestitam. Mene zaista ne dotiče, nikakve veze sa arhitekturom nemam, ali moram da ti čestitam na vrhunskom dostignuću biggrin.gif

+Quote Post
btw
poruka Jan 19 2015, 00:39
Poruka #11

Datum reg.: 8-May 10
Član broj: 35,742

CITAT
A jel placate licenciran software, svaki film kupujete na originalnom DVD-u, kad vam racunar zastuca posle silnih renderovanja, unisten virusima, mallware software-om, koju konfiguraciju da izaberete da biste modelovali, zastuca automobil, sijalica, iskocio osigurac, mobilni stuca itd itd.. zovete profesionalca ili zakukate na netu ne radi mi....
Dok vi filozofirate i mislite da ste najpametniji .... Ljudi medjusobno razmenjuju iskustva ideje iz svih oblasti malo pogledajte dalje od svog sela... A mogli biste i da otvorite firme studia biroe pa da naplatite pare kojih ste toliko zeljni
a onda platite i porez drzavi kad vec zelite red... Cek cek to ipak ne biste majku mu

jesi supak,aj sad krechi!

+Quote Post
ReMeDy_
poruka Jan 20 2015, 23:16
Poruka #12

Datum reg.: 4-August 12
Član broj: 48,225

Rekao bih da je covek donekle u pravu.

Na ovom forumu ko god da pita nesto dobije odgovor "MI SMO ARHITEKTE I NE PRODAJEMO ROBU NA KILO", ko da ce vam pasti kruna s glave ako pomognete nekome.

+Quote Post
t@urus
poruka Jan 20 2015, 23:31
Poruka #13

Datum reg.: 4-July 09
Član broj: 30,720

Doktori pregledaju privatno za DŽ? Jel? Dođeš kod doktora u ordinaciju i kažeš nije mi dobro i on te pregleda zbog Hipokratove zakletve... Ma važi.

Da smo se ranije uzeli u pamet i organizovali komoru kako su to uradili mnogi pametniji narodi, sad bi bili na konju. Ne moramo da idemo dalje, evo advokata. Još uvek štrajkuju jer im nisu zadovoljeni uslovi. Ali neki ne tezgare i ne rade ispod cene, nego je totalni štrajk. Dok se ne ispune zahtevi. Da je naša komora tako složna i mi bi imali minimalnu cenu rada.

Jedno je pomoći a drugo je rešiti nekom nešto za dž... A gde je literatura, pribor, stručna usavršavanja, neprospavane noći, grejanje dupeta da se završi fax? Otišlo uz vetar... Neće tako moći.

Hvatate se za priču o licenciranim softverima u državi gde je prosečna plata ispod 300e i gde se arhitektura radi na kilo za 3e/kv...

Sujeta, ma daj... Najlakše je doći i napljuvati nekog. I arhitekte trebaju da plate račune, dažbine državi, da nahrane decu, da obuku nešto. Nekada je ovo bilo jedno od najcenjenijih zanimanja. Nadam se da će za nekoliko milenijuma to da se povrati.

+Quote Post
Zigs
poruka Jan 21 2015, 12:04
Poruka #14

CITAT (rekreativo @ Jan 18 2015, 17:16) *

P.S
Da, vec okrecio i sredio , olako dodjoh do 20 ideja sto svojih sto drugih ljudi putem foruma u roku od 1 dana
Temu mozete komotno zatvoriti

Sad mi je pomalo i drago što ti nisam ništa odgovio sa savetima i predlozima. Imao sam dobru nameru kada sam rekao da okacis fotke prostora, jer se to tako radi. Prosto je logično kad već praviš topic. Treba nešto i da se vidi, a ne samo da se priča o tome. Arhitekte su vizuelni tipovi. Valjda si toliko mogao da shvatiš sa X kusur godina. Mi nismo pravnici pa da koristimo reči samo u pisanom i usmenom obliku. Mi koristimo skice, crteže, fotografije kao reference za neki dalji rad. Prema tvojim stavovima i tvrdnjama se vidi koliko se ne razumes u arhitektonsku struku. Sve zemlje u razvoju, gde ne postoji kontrola piraterije u svakom obliku ne vode računa o upotrebi legalnih softvera. Ne postoji dovoljno jaka kontrola od strane domaćih državnih organa (npr: MUP), a i ljudi nemaju dovoljno veliko zarade od projekata, jer upravo zbog ovakvih likova poput tebe dele konsultacije i rešenja za DŽ. I bože moj, ako neki arhitekta slučajno želi (I MOŽE ) da naplati svoj talenat,ideju, a prvenstveno znanje i umeće (arhitektura je inače i umetnost tj. veština da se nešto za zamisli i napravi) onda on biva omalovažavan. P.S. Odakle tebi uopšte da arhitekte tj. vlasnici biroa ne plaćaju porez i doprinose i da ne otvaraju biroe?! Pre će biti da zatvaraju, jer se izgleda boje da adekvatno naplate svoje usluge za svoj rad (ne mora rad da bude samo fizički, nadam se da znaš da može da bude i umni tj. intelektualni). Zapad je upravo zato i bogat, jer tamo cene ideju i znanje, a ne samo da li neko zna nešto da okreči i sl.

+Quote Post

Closed TopicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Monday 23. September 2019 - 03:53

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.