Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

3 - broj stranica V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic

Konstruktivno pitanje konfiguracije, sa osvrtom na obradu fotografija u Adobe programima

V
toda76
poruka Oct 12 2018, 14:57
Poruka #41

Grupa: Članovi
Datum reg.: 19-January 06
Član broj: 2,989

CITAT (bannedbyRetard @ Oct 11 2018, 23:41) *
The PCIEX4 slot shares bandwidth with the M2B_SOCKET connector. The PCIEX4 slot becomes unavailable when a device is installed in the M2B_SOCKET connector.
Ne svidja mi se taj tip konekcije, kod nekih ploca M2 slot nije deljiv , ali kod tvoje jeste.
Ne kazem da bi bilo problema, ali sta ako bi u buducnosti hteo da zabodes neku karticu u taj slot, a on deli magistralu sa hard diskom?
Sata konektori su sasvim brzi i po meni su najbolja konekcija za HDD.
Razumeo bih da imas neko ultra malo kuciste pa nemas mesta, za to ti hardovi i sluze, jer ljudi kupuju mATx ploce pa ih pakuju u sto manja kucista, ali kod tebe zaista nema razloga.

Koliko ja znam M2 nemaju nikakve veze sa SATA ...mozda gresim...i trebalo bi da su dosta brzi...ALi nisam probao pa ne znam...Ti pricas o HD i SATA ja pricam o SSD...
Go to the top of the page

+Quote Post
bannedbyRetard
poruka Oct 14 2018, 18:19
Poruka #42

Datum reg.: 30-November 09
Član broj: 33,166

Ne ja pricam isto o SSD hard disku, sata 3 je nacin konekcije kojim se disk spaja na maticnu plocu!
Ako recimo na tvojoj ploci ubodes M2 disk na M2 prikljucak, on deli magistralu sa PC express slotom x4 na tvojoj ploci, postoji velika verovatnoca da bi ti ubacivanje neke kartice u taj slot, recimo odlucis da stavi novu zvucnu karticu, neki SOUND BLASTER, on bi delio magistralu na ploci sa tvojm M2 diskom i tu postoji uvek verovatnoca konflikta i pada performansi!
M2 diskovi nisu brzi!!! Marketinski jesu, u realnom radu nisu, ako uzmemo istu klasu diskova.

+Quote Post
toda76
poruka Oct 15 2018, 15:05
Poruka #43

Datum reg.: 19-January 06
Član broj: 2,989

Mislim uz duzno postovanje da nisiu pravu...bar sto se brzine tice...
A i OVO tako kaze..
E sad...koristio nisam iskreno ali...zainteresovan jesam=kad ovaj dodje vreme da se menja..
https://www.youtube.com/watch?v=opwON-7J_wI

+Quote Post

3 - broj stranica V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 20. October 2018 - 14:28

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.