Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Adobe Illustrator Pomoc, Pomoc pri stampi

V
Dzejdb
poruka Jul 10 2017, 08:29
Poruka #1

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 10-July 17
Član broj: 56,237

Drugari, treba mi pomoc.
Nov sam u svemu ovome I naravno imam problem.
Pre par dana kupio sam Epson L1800 I specijalno mastilo uvezenoniz Juzne Koreje. Mastilo je nesto kao tamno plavi, tamno zeleno. Ubacio Sam premam instrukcijama prodavca jedno mastilo u C/LC, drugo mastilo u M/LM a u K I Y sam ubacio trece mastilo koje se koristi samo ukoliko se stampa na plasticnim kartama.
Covek mi je poslao I folder sa raznim vrstama dizajna. Dizajn je prost, velicina karte za poker as npr plavom poledjinom I velikim brojevima preko. Kada pustim stampu, stampac mi odstampa samo taj broj dok ona pozadine karte ostaje bela. Takodje broj koji je odstampan se jako slabo vidi.
Kako da resim ovo?
Ovaj coelvek mi je objasnjavao da pre stamps treba da podesim odnos C/Lc na 70% I M/LM na 80%, K I Y na 0% posto ih koristim samo za stampu na pvc tj 100% plasticnim kartama.
U prilogu je nekoliko slika. Mastilo koje sam stavio je ono na levoj strain, Blue ink text je za slova/brojeve I ide u C/LC, Blue ink back je za stampu poledjine karte, I ide u M/LM.
Kako da resim ove probleme?
Prikačeni fajlovi
Prikačen fajl  wx_camera_1499602741575.jpg ( 327.63K ) Broj download-a: 33
Prikačen fajl  wx_camera_1499602599899.jpg ( 291.81K ) Broj download-a: 30
Prikačen fajl  wx_camera_1499603382364.jpg ( 329.28K ) Broj download-a: 31

Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Friday 24. November 2017 - 15:59

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.