Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

2 - broj stranica V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic

Dizajn Studio, Pa da pocnemo...

V
igortehno
poruka Apr 18 2017, 17:44
Poruka #21

Grupa: Članovi
Datum reg.: 16-May 12
Član broj: 47,694

Radio sam ja 5+ godina na satnicu, znam vrlo dobro o cemu pricam...

I da rascistimo nesto, nije ponta u krajnem ,,kupcu" nego u firmi koja ti daje posao?
Zasto je FIAT otvorio fabriku u Srbiji? Da da platu jednaku onoj u Italiji?

Covjek iznad je napisao da moze a i ne mora on da daje opremu!
Da on ima razradjen posao i da preko njega dobijas rad, on se okoristi 30%!
Sad o kakvim ciframa je rijec, ne ulazim i ne zanima me!
Koliko sati on moze da objezbedi isto?

Ja imam posao, jedan od gore navedenih. Pa kad mi iskrsne ponuda poput ove iznad ovdje, zasto ne dodati koji eur mjesecno sa strane smile.gif

Pa pobogu igram se s YT kanalom koji mi donosi 50ak eur mjesecno, pa sta smile.gif 50 po 50, jbg (idite pogledajte koliko Google uzme proviziju, pa nikom ne objezbedi ama bas nista)...
Tu je glavna razlika izmedju mog vidjenja stvari i vaseg...

Pozdrav, povlacim se iz ove teme smile.gif

PS: Oglas kome ne odg preskoci ga, i ide dalje.
Moj komentar se odnosio na los kvalitet radova iznad i visoka ocekivanja za iste. Pa kvalitetnijih dizajnera ima po Fiverr-u za $5 po radu.. biggrin.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
SreckoM
poruka Apr 19 2017, 09:07
Poruka #22

Datum reg.: 21-May 06
Član broj: 4,714

CITAT (MarkoJovicic @ Apr 18 2017, 11:06) *
A sta vi ocekujete? $50 na sat? jeste vi zaboravili gde zivite? aloo???
Zato vise od pola nabedjenih dizajnera nista ne radi, imaju imaginarnih $50 na sat i 2-3 poslica (mozda) mesecno... i onda se hvale babi i dedi kako rade za $50 na sat, ajte molim vas.

Pa ako ti kao dizajner, u danasnje vreme razmisljas i dalje - alo jeste li zaboravili gde zivite - onda super, ne znam sta da ti kazem.
Slazem se da su radovi ispod proseka i da verovatno ni tih 15$ zasluzuju ali svako ima pravo da trazi koliko zeli. Ne odredjuje cenu samo to koliko su ti dobri radovi vec i koliko se dobro prodas.

+Quote Post
Labicko
poruka Apr 19 2017, 13:29
Poruka #23

Datum reg.: 14-February 13
Član broj: 49,673

Srecko neverovatno je kako ljudi razmisljaju, slucajno sam bio na nekom kao predavanju za AR i VR tip koji kao ima firmu vec vise od deceniju, tek sada se priprema da izadje na svetsko trziste, elem spomenuo kao tip doso kod njega i trazi mu platu od 1000 eura za 3D modeling, sada ne samo on nego i puna soba 50+ ljudi se ubi od smeha na taj info. Vecina ljudi smatraju prevarom ako neko uzme 100$/h njihovim mozgovima nikako ne moze da se slozi cinjenica da neciji rad vredi toliko. Psihicka barijera je tu neverovatno jaka.

Sto se tice naseg web designera zbog koga je sva ova prica pocela, u danasnje vreme imas gomilu templeta, sa minimalnim znanjem HTML i CSS mozes te templete da dovedes na nivo koji tebi odgovara i da imas sajt koji ne izgleda kao muzejski primerak. Ovo me podseca na novopecene SEO majstore, koji pruzaju SEO uslugu a njihov sajt Google ne moze ni da pokupi smile.gif

Svako ima pravo da trazi kolko hoce za svoju uslugu, dobar prodavac moze da bolje prodje ali na duge staze kvalitet je taj koji presudjuje. Plata se ne dobija za prisustvo vec za ucinak, ako mi neko donosi zaradu od 5k bez problema mu dajem platu od 2k.

+Quote Post
bamby
poruka Apr 19 2017, 13:46
Poruka #24

Datum reg.: 14-March 06
Član broj: 3,762

[off topic]

CITAT
Dizajn Studio, Pa da pocnemo...

Ova tema je baš lepo počela. Nemoj neki moderator da je umešao prste. 003.gif

[/off topic]

+Quote Post
bamby
poruka Apr 19 2017, 13:48
Poruka #25

CITAT (MarkoJovicic @ Apr 18 2017, 11:06) *
A sta vi ocekujete? $50 na sat? jeste vi zaboravili gde zivite? aloo???

CODE
http://vukajlija.com/sirotinjski-k***c/66841

*** = ura

+Quote Post
Bolest
poruka Apr 19 2017, 14:35
Poruka #26

Datum reg.: 4-June 05
Član broj: 831

CITAT (Labicko @ Apr 19 2017, 14:29) *
Vecina ljudi smatraju prevarom ako neko uzme 100$/h njihovim mozgovima nikako ne moze da se slozi cinjenica da neciji rad vredi toliko. Psihicka barijera je tu neverovatno jaka.

Pa lakse se svari kada neko 5 sati radi za 20$, nego 1 sat za 100$, to sto su odradili isti pos'o, nebitno biggrin.gif

+Quote Post
alekba
poruka Apr 21 2017, 09:34
Poruka #27

Datum reg.: 11-November 09
Član broj: 32,800

CITAT
Ova tema je baš lepo počela. Nemoj neki moderator da je umešao prste. 003.gif

Da postoji lajk, lajavko bi smile.gif
U principu, ovo moze da se brise a i NE MORA. Tema je ostvarila svoju svrhu, a ovo prepuckavanje samo pogoduje OP, jerbo mu se tema bumpuje wink.gif a i zanimljivo je videti kako ljudi... razmisljaju.

elem, uvek i svugde je frelance, privatno ( a jos na crno biggrin.gif ), donosio vecu lovu po jedinici mere nego kad si stalno zposlen u firmi. Ne samo u umetno's nego i sire a i dalje. Zanatlije, moleri, elektricari, vodoinstalateri itd. svoje usluge papreno naplacuju, kada rade u nekoj firmi nemaju meleonske plate. Sto ce reci uporedjivanje satnice stalno zaposlenog i nekog ko samostalno obavlja ( bilo koju delatnost ), je bezvez. Mislim u praksi, da teoretisemo mozemo koliko ocemo i da merimo ko ima duzi jezik happy.gif ali svodi se na isto.

+Quote Post
bamby
poruka Apr 21 2017, 09:40
Poruka #28

CITAT (alekba @ Apr 21 2017, 10:34) *
... ko ima duzi ...

Šta je ovo? Provokacija?

+Quote Post
alekba
poruka Apr 21 2017, 13:20
Poruka #29

provokacija bi za moderatora bilo kad bih ti odgovorio, al' necu... dzaba me vuces za... jezik happy.gif

+Quote Post
bamby
poruka Apr 21 2017, 13:26
Poruka #30

Jasno mi je. Ti si neki Severnokorejac. laugh.gif

+Quote Post
alekba
poruka Apr 21 2017, 15:44
Poruka #31

dodji ti kod korejca u krilo smile.gif
challenge accepted
http://i.imgur.com/yMW0MWg.mp4

+Quote Post

2 - broj stranica V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Sunday 23. April 2017 - 10:53

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.