Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

20 - broj stranica V  « < 18 19 20  
Reply to this topicStart new topic

Oly / Fuji, workhorse?

V
lvuletic
poruka Nov 30 2014, 13:54
Poruka #381

Grupa: Članovi
Datum reg.: 5-November 12
Član broj: 48,892

A šta je tebe uvredilo? (bez smajlija)
Go to the top of the page

+Quote Post
salecar
poruka Nov 30 2014, 14:03
Poruka #382

Datum reg.: 3-December 12
Član broj: 49,106

@metabo Predje ljudima u naviku to vredjanje, pa se posle pitaju kakva ih je to "prehlada" stigla dry.gif

+Quote Post
metabo
poruka Nov 30 2014, 14:16
Poruka #383

Datum reg.: 17-October 13
Član broj: 51,212

CITAT (lvuletic @ Nov 30 2014, 13:54) *
A šta je tebe uvredilo? (bez smajlija)

Vidiš,
ti i par urednika gajite kafanski nivo konverzacije. To može da mi se sviđa ili ne, to je ogledalo onih koji to izgovore/nakucaju. Meni to može da se dopadne ili ne i to je stvar lične kulture.

Kada sam se prijavljivao na Zonu, nigde nisam pročitao da me bilo ko može častiti raznim epitetima i da to tako treba. Najnormalnije sam postavio pitanje koje me interesuje a dobijam kontra pitanje da li sam normalan. Meni to smeta i vređa me.

+Quote Post
seac sub
poruka Apr 13 2017, 09:31
Poruka #384

Datum reg.: 12-September 06
Član broj: 6,278

... da podgrejem temu. Iz naftalina kad pogledam šta se sve promeilo u samo dve i kusur godine.. i u fotografskom svetu a i na Zoni.
Za početak - više se (skoro) uopšte ne bavim svadbenom fotografijom. U međuvremenu, u kraćem periodu dok sam još i slikao po neko venčanje, iskoristio priliku da uključim i Fuji kao prateći sistem uz Nikon... To je radilo više nego dobro.

Međutim. mislim da se tak sada DESILA BITNA STVARr koja omogućava potpuno osamostaljenje Fuji (oly/panasonic) sistema za masovnu produkciju u ovoj vrsti posla.

Bliconja - dovoljno jeftin, dovoljno mali, dovoljno snažan i full upakovan potrebnim mogućnostima (TTL, HSS, ugrađeni radio receiver... koji uskoro prati veoma sposoban sistem triger kontrolera). Bez ovoga ni kvalitet RAW fajla, JPEG output, stakla, dual card slot, dostignuta brzina i pouzdanost fokusa nisu dovoljni da potpuno osamostale sistem za ovu vrstu posla. Sa ovim (i na sve to uključen i video kome zatreba i ko ume) Fuji jeste potpuno samostalan workhorse sistem* - skoro da mi dođe neko venčanje da odslikam.

*uz ipak i dalje nedovoljno dobro rešen focus assist system za MILC kome je to bitno.

Izmena: "*uz ipak i dalje..."

+Quote Post
darkesha
poruka Apr 17 2017, 03:50
Poruka #385

Datum reg.: 24-April 09
Član broj: 29,361

Ja licno koristim Oly stare bliceve FL-36r i FL-50r koji imaju IR za daljinsku kontrolu (kojom nisam zadovoljan), sve ostalo (hss, ttl) je tu. A nisu mnogo ni skupi polovni.

+Quote Post
wlan
poruka Aug 9 2017, 12:20
Poruka #386

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 9-August 17
Član broj: 56,277

Olympus E-M1 uparen sa Olympus objektivom 45 mm., f 1.8, zbilja minijatura od opreme!
kazu da slika govori koliko i 1000 rijeci...

ova fotografija djevojcice nastala je gorenavedenom opremom.
-iso 100, EV +0.3, 1/1000 sec, A, f 1,8.
meni je ovo ok, misljenja sam da je dovoljno "zblurana" pozadina a da cijelo lice bude u fokusu.
mada nisam portretist s tehnicke strane mi je fotka (subjektivno naravno) vrlo prihvatljiva za "maleni" 4/3 senzor.

zbilja bi volio da se ovaj post ne shvati kao dolijevanje ulja na vatru, nego cisto kao pokaz kakve fotke moze pravit m4/3 oprema u rukama fotoamatera.
btw,
bez obzira na slaganja i neslaganja oko m4/3 vs FF, meni je tema otvorila oci u masu stvari, tako da prst gore svima koji su se potrudili iznijeti svoje argumente i znanja te ih nesebicno podijeliti sa nama koji "manje znamo..."!

+Quote Post
toda76
poruka Aug 12 2017, 14:38
Poruka #387

Datum reg.: 19-January 06
Član broj: 2,989

^^ Ne znam koji ce Ti djavo +0.3 EXP kad highlit gore na fotki..?Trebao si da SMANJIS bar -0,3 ne obrnuto...

+Quote Post
@work
poruka Aug 12 2017, 15:23
Poruka #388

Datum reg.: 7-January 06
Član broj: 2,837

zamisli onda gde bi lice bilo sa -0,3. hajlajti su bitni ali ne uvek i po svaku cenu.

edit:

drugo sad priverih u ps-u, gori tek neznatan broj pixela a i oni se lako smire i u samom jpeg-u, o raw-u ako ga ima i da ne govorim. A ne bi me cudilo ni da su senke "dizane."

+Quote Post
yagodinac
poruka Aug 12 2017, 20:36
Poruka #389

Datum reg.: 8-April 10
Član broj: 35,332

Pa nije baš neznatan broj piksela.
Što se tiče lica to se da rasvetliti ili dosvetliti pa nema potrebe za preeksponiranjem.

+Quote Post
@work
poruka Aug 12 2017, 20:55
Poruka #390

Znaci i ti bi isao sa negativnom kompenzacijom sa ovakvim svetlom.

+Quote Post
yagodinac
poruka Aug 12 2017, 21:20
Poruka #391

Datum reg.: 8-April 10
Član broj: 35,332

Apsolutno. I žilberica. I da vidiš čudo, lice će biti i dalje lepo eksponirano a kosa i pozadina tamniji.

+Quote Post
toda76
poruka Aug 12 2017, 22:52
Poruka #392

Datum reg.: 19-January 06
Član broj: 2,989

Sto je fazon vec golim okom se vidi da gori, ja PRVO sto gledam kad okinem fotku je hisogram i focus jel ubo...A ovde se bas ne bih slozio da je malo izgorelo..Dosta je tu stradalo..Ali opet poenta price je cini mi se u necem drugom-polozaj svetla je pogresan-NIKAD Sunce ne treba da bude ispred a ovde jeste, ispred i sa strane...Da je polozaj modela drugaciji ne bi bilo potrebe ni za korekcijom a ne bi ni highlightsi pukli...

+Quote Post
@work
poruka Aug 12 2017, 23:38
Poruka #393

CITAT (yagodinac @ Aug 12 2017, 22:20) *
Apsolutno. I žilberica. I da vidiš čudo, lice će biti i dalje lepo eksponirano a kosa i pozadina tamniji.

Najbolje je da je stavi u studio ispred foto tapete sa sve ukupno 3600ws sve moguce rasvete. Ne osvrcem se ja na to sta je moglo bolje, nego da je u datim okolnostima ovo OK. Vadjenjem lica iz senke skoro uvek dobijes neki cudan kolor, narocito kad se reflektuje zeleno iz okoline.

Zilberica, pogresno svetlo (reci to Lisi J Halloway), puno pregorelo. Poenta je da se protiv beklajta nikad ne boris negativnom kompenzacijom, osim ako ne zelis siluetu, al ako cemo da cepidlacimo zavisi i od tipa merenja (spot cw ili sta god), kao i gde je mereno ako je spot, a to ovde i ne znamo.

edit: a ako ima raw ove fotke i ako je ovo strejt jpg bez mnogo obrade ovde nije puklo ni 2% piksela.

+Quote Post

20 - broj stranica V  « < 18 19 20
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Wednesday 16. August 2017 - 14:23

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.