Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Lose ivice izmedju razlicitih material / object IDeva, Vray 2 - render elements

V
soul_of_me
poruka May 14 2018, 12:12
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 31-May 12
Član broj: 47,820

Kad imam samo jedan objekat i jedan material ili object ID, sve ivice budu ciste. Ali kad imam vise IDeva ivice budu kao na slici:

Filtering i AA su naravno ukljuceni, a na renderu mi je sve cisto i precizno, kao i u vec pomenutom slucaju kada imam samo 1 ID.

Znaci hteo bih da uvek imam precizne, tacne i ciste render elemente, da ne brljavi kada se dodirnu 2 boje, ne znam zasto je to problem kod Vray-a. Ima li neko podesavanje za to koje mi je promaklo?
Go to the top of the page

+Quote Post
Benzin
poruka May 14 2018, 20:40
Poruka #2

Datum reg.: 24-December 07
Član broj: 18,126

Ovo mi miriše na eksperiment u Substance Painter-u? Ako je to slučaj možda da podigneš kvalitet tekstura na 16bit-a? Da ti ne idu šavovi unwrap-a tuda?

+Quote Post
okmijun
poruka May 14 2018, 20:54
Poruka #3

Datum reg.: 20-July 05
Član broj: 1,236

U starijim verzijama to nije bilo tako, ali u novijim jeste. Nikakav AA ne pomaže krzavo pa krzavo.
Probaj sa wire color elementom, ako ti je samo 1 ili 2 objekta onda render mask samo uradi, crno/ belo.
Ako rendaš u dovoljno velikoj rez, te krzave ivice na kraju i ne budu toliki problem, ne primećuje se u konačnom renderu.
....
ILI
predji na Coronu!

+Quote Post
Ji 4Tze
poruka May 14 2018, 22:06
Poruka #4

Rumun

Grupa: Urednici
Datum reg.: 19-January 05
Član broj: 73

Koristi MultiMateElement pa samo odvoj prema ObjectID-u, izbaciće ti RGB prikaz.
Možeš da ih imaš koliko hoćeš samo promeni imena MultiMateElementu
Možeš i preko MaterialID-a ako treba da izbaciš selekciju za različite materijale.

+Quote Post
soul_of_me
poruka May 14 2018, 22:55
Poruka #5

@Benzin - nije SP. I nema to veze sa savovima, uvek brljavi i sa teksturama i bez.

@okmijun - odgovara mi Vray, samo jos da ovo radi kako treba.

@Ji 4Tze - probao MultiMateElement, isto brljavi.

Nista, ima da radim kao i do sad, peske sa VrayLightMtl-ovima. Zahvaljujem svima na odgovorima, i naravno ako neko zna sta treba da se radi ili ima neki predlog, samo nek napise.

+Quote Post
Ji 4Tze
poruka May 14 2018, 23:51
Poruka #6

Rumun

Pa upali mu filtering ili čekiraj sub-pixel mapping u Color Mapping dijalogu render podešavanja.
To će da ti filtrira i Wire Color pa onda ako organizuješ Layer-e kako treba, možeš da mu dodeliš da uzme wirecolor od parrent layer-a i ne moraš da praviš posebne mmate elemente.

Možeš i sa VrayObjectID samo mu čekiraj Image a ne Integer i filtriraće.
Ja sam oduvek koristio MultiMate jer imam tri kanala i lako ih selektujem u PS-u u color kanalima.

+Quote Post
soul_of_me
poruka May 15 2018, 11:23
Poruka #7

Naravno da je filtering upaljen, kao i output type: color (with AA). I sub-pixel mapping je cekiran. Meni se svi render elementi isto ponasaju, kod mene nema razloga da koristim MultiMateElement umesto VrayObjectID i VrayMtlID. Svi identicno brljave. Probao i video.

A u nekim slucajevima i kada se ucini da su precizni, prilikom zumiranja se vidi da AA i nije bas dobar na dodiru izmedju 2 IDa, dok kod improvizacije sa VrayLightMtl-ovima uvek bude sve savrseno. Mozda je do verzije Vray-a (2.10.01).

+Quote Post
icman
poruka May 15 2018, 14:22
Poruka #8

Datum reg.: 2-August 05
Član broj: 1,350

https://www.cebas.com/index.php?pid=product...&prd_id=196

+Quote Post
Ji 4Tze
poruka May 15 2018, 18:47
Poruka #9

Rumun

CITAT (soul_of_me @ May 15 2018, 11:23) *
Naravno da je filtering upaljen, kao i output type: color (with AA). I sub-pixel mapping je cekiran. Meni se svi render elementi isto ponasaju, kod mene nema razloga da koristim MultiMateElement umesto VrayObjectID i VrayMtlID. Svi identicno brljave. Probao i video.

A u nekim slucajevima i kada se ucini da su precizni, prilikom zumiranja se vidi da AA i nije bas dobar na dodiru izmedju 2 IDa, dok kod improvizacije sa VrayLightMtl-ovima uvek bude sve savrseno. Mozda je do verzije Vray-a (2.10.01).

okači praznu scenu pa da vidimo šta je

+Quote Post
soul_of_me
poruka May 15 2018, 21:54
Poruka #10

@icman - dobro izgleda. jel ima narodnog lekica za 3.2 (moze i za 4), ne uspevam da nadjem? smile.gif

@Ji 4Tze - Evo scene.

Prikačen fajl  render_elements.zip ( 17.08K ) Broj download-a: 2

+Quote Post
Ji 4Tze
poruka May 15 2018, 22:08
Poruka #11

Rumun

Prvo, prebaci se na noviji Vray smile.gif i batali taj adaptive image sampler, prevaziđen je sa novim QMC samplerom još par verzija unazad
to stvarno radi mnoooogo bolje nego ranije.
Drugo, koristi vray frame buffer, tu su ti svi elementi.
Treće i najbitnije, sve je glatko kod mene sa Teapotom i plane-om

+Quote Post
soul_of_me
poruka May 15 2018, 22:19
Poruka #12

Da, ja sam jos na sad vec starim programima. Razmisljam da se ove ili sledece godine updatujem ali nije hitno smile.gif

+Quote Post
Ji 4Tze
poruka May 15 2018, 22:37
Poruka #13

Rumun

Onda mu resetuj vray, ja bih stvarno izbegao taj adaptive jer je baš star.
Otprilike nastao kad i vray i zadržan kasnije čisto dok nisu razvili bolji.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Wednesday 19. September 2018 - 11:16

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.