Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Forum Rules *** PRAVILA FOTO FORUMA *** Pročitaj pre postovanja!
54 - broj stranica V  « < 51 52 53 54 >  
Reply to this topicStart new topic

Priroda, pejzaži. . . (otvoreno za sve)

Ocena 5 V
V
wlan
poruka Aug 15 2019, 12:45
Poruka #1041

Grupa: Članovi
Datum reg.: 9-August 17
Član broj: 56,277

jedna friska iz dolomita... biggrin.gif
(download za bolji pregled...)

image uploaders
Go to the top of the page

+Quote Post
metabo
poruka Aug 15 2019, 14:46
Poruka #1042

Datum reg.: 17-October 13
Član broj: 51,212

Obećava, čekam nastavak!

+Quote Post
wlan
poruka Aug 15 2019, 15:45
Poruka #1043

hvala @metabo, evo ova mi se cini interesantna...

+Quote Post
yagodinac
poruka Aug 15 2019, 20:03
Poruka #1044

Datum reg.: 8-April 10
Član broj: 35,332

Bravo! Možda samo još malo da razvučeš histogram, imam utisak da bi svetli delovi mogli komotno još jednu blendu da se izvuku. Mada i ovako ima onaj čuveni look lošeg vremena smile.gif

+Quote Post
wlan
poruka Aug 15 2019, 20:55
Poruka #1045

ne spominji mi lose vrijeme plizzzz! rolleyes.gif sad.gif
pratilo me sve dane u alpama! mad.gif

slicno razmisljamo..., slazem se u potpunosti, ali tmurno predkisno vrijeme koje osjetis u nosnicama, pa neka tako i ostane...

btw, evo jos jedne... smile.gif tongue.gif

fifth third atm locations

+Quote Post
wlan
poruka Aug 16 2019, 20:10
Poruka #1046

...evo jos ova, pa pauza da ne dodje do zasicenja...

+Quote Post
Foto turista
poruka Aug 17 2019, 17:50
Poruka #1047

Datum reg.: 19-March 15
Član broj: 53,818

Dobra ti je ova iz poruke #1045, bas dobra, samo si trebao ovaj cvetic u prvom planu na licu mesta da cropujes sa makaze tongue.gif Ostale nisu na nivou onoga sto lokacija nudi... Imao sam prilike da vdim fotke sa te lokacije koje kadrovima i atmosverom bukvalno oduzimaju dah, prva i druga su za tu lokaciju samo snap, a sve postavljene fotke sem prve na fin nacin oslikavaju atmosferske prilike, poslednja je zanimljiva dosta dobar kadar, al prve dve za tu lokaciju nista, prazne.

+Quote Post
wlan
poruka Aug 17 2019, 19:09
Poruka #1048

hvala @foto turista na konstruktivnoj kritici! smile.gif
zato sam prvenstveno i postavio fotke, da vidim kako ih drugi vide, i da ev. ispravim neke od svojih gresaka.

ne znam znas li da su fotke snimane na tri razlicite lokacije, prva na tofani di rozes, druga na sedlu od tree cime, a treca/cetvrta sa secede...
bas i ne volim brisati fotke, pa nastojim max, iskoristiti od trenutka koji mi se pruza.
npr, prva je ufotkana na cca 2800 m., u ferati, nakon 5 sati pentranja uz stijenu, i stalnom strepnjom, sta ako mi aparat ispadne iz ruke!? laugh.gif blink.gif
poseban je mazohizam pentrati feratu sa FF-om! tongue.gif
nadodaj i stalno zasipanje kamencica/vode sa smjera i eto foto derneka! tongue.gif
prva je tek dokumentarna, druga malo manje...(btw, druga mi je bas nekako posebna!)
3 i 4 su mi ok, posebno treca...

ako nisi, volio bih da ih downloadas i pogledas sa tamnosivim ili crnim okvirom, jer ovaj bijeli sa stranice mi je noga u j..a! huh.gif

+Quote Post
Foto turista
poruka Aug 17 2019, 19:39
Poruka #1049

Ma jasno je meni to cimanje, al na kraju se gledaju samo fotke, a ja ima taj ruzan obicaj da gledam samo fotke i da me samo to zanima, ne marim mnogo za te muke hehe, kroz komentare analiziram pre svega estetski likovno, ostalo me ne zanima tongue.gif Sa te strane najbolja je #1045, slojevita u kompozciji, elementi u kadru poredjani na likovno/estetski dobar/odlican nacin, za malo si je spakovao u spiralu bas onako po PS... Sve sto se vidi prija oku, jedna dosta dinamicna i blago misticna scena... U odnosu tamno svetlo velicinom dominantni elementi malo su tamniji, ovi manji a jednako bitni malo su svetliji, taman su u dobro balansu, kolorit skoro pa idealan... Tu je i ova devojka da na po malo zagonetan nacin udahne zivot ovoj sceni, jedino ova biljka sto strci u prvom planu po malo kvari gotovo idealno uklopljenu scenu.
Sve u svemu i ovako je dobra, al bi dobro legla profi obrada da se iz kadra izvuce maksimum smile.gif

+Quote Post
wlan
poruka Aug 18 2019, 09:00
Poruka #1050

wow..., koja recenzija fotke!? laugh.gif
hvala! smile.gif

slazem se sa svim napisanim, nema izgovora...
mada veliki umor, hladnoca, vjetar itd ne pomazu pri odabiru scene, kadriranja itd.., opet se sve svodi na, "ili jesi, ili nisi..."

+Quote Post
wlan
poruka Aug 18 2019, 11:13
Poruka #1051

... ...

jedna info fotka, mozda nekome zatreba.

planina, tofana di rozes, smjer uspona ferata giovanni lipella.
ispod izrez i siri prikaz ljudi u smjeru...

free image storage sharing

+Quote Post
metabo
poruka Aug 18 2019, 11:55
Poruka #1052

Dolomiti i njihove ferate.... Kažu, ko nije bio na feratima u Dolomitima taj kao da se nije ni pentrao. Pa tamo se ljudi pripremaju za Himalaje! Težine se rangiraju u skali 1-10, a dolomitske su najčešće oko 6-7. (Na Cimama ima i od 10).

Pejzažne fotografije nisu samo prelepi pejzaži snimani sa vrhova u vreme zalaska/izlaska sunca. To su i ove sa ferata takođe jer kako načiniti neki od tih kadrova a ne biti na feratama, a kako biti na tako teškim feratama gde se čovgek često bori za sopstveni život a imati svu silu na raspolaganju u obliku FF-a, stativa i filtera i usput biti odmoran i koncentrisan? Ja tog Nindžu još nisam video. Prema tome, wlan - respect!

http://www.dizajnzona.com/forums/index.php...t&p=1331694

+Quote Post
Foto turista
poruka Aug 18 2019, 13:19
Poruka #1053

Ovo je tema Priroda, pejzaži, a ne dokumnetarna informativna fotografija kakve su 1,2 i poslednje dve na ovoj strani, znaci da fotografije u likovno estetskom smislu treba da imaju malo vecu vredonst od dokumentarno informativnog snapa tongue.gif Te takve treba postavljati u nekoj drugoj recimo putopisnoj temi pa svako koga to zanima moze do besvesti da se divi i svemu ostalom sto nije vezano za samu fotografiju i kvalitet fotografije.
Ne mogu da napisem, i niko ne bi trebalo da napise, bravo odlicna je fotka "Obećava, čekam nastavak! " za fotku za koju moze da se kaze da je pejzazna ali je ipak bezveze u odnosu na 99% pejzaza, pa i u odnosu na fotografije koje je do sada napravio autor te fotografije , i ako je suditi po toj fotografiji ne obecava nista fotografski vredno... Ne moze da se kaze bravo za fotku samo zato sto se neko pentrao po nekoj planini, ne u ovoj temi tongue.gif Svak cast za pentranje, ali u nekoj drugoj temi tongue.gif Ono sto je vredelo da se pohvali to sam pohvalio, snapovi me ne zanimaju u temi u kojoj treba da se trudimo da postavljamo sto bolje pejzazne fotografije smile.gif
Znaci prosto treba razgranciti de je cemu mesto...
----------------
@wlan
Kolega mozda bi trebao da slozis jedan putopis vezano za sve ovo a ovde samo fotke kakve smo inace navikli da vidimo od tebe, kao sto je ova u poruci #1045, mislim ako mozes da mi ucins cisto da mi ovi likovno nepismeni matorci (sto samo vrebaju priliku da ulete u neku diskusiju u kojoj ce po pravili dobro da se izblamiraju, jer fotografija je ipak u osnovi likovno estetski rad a ne tehnom........nje hehe) ne bi skakli za vrata zbog toga sto ne cenim pentranje po planinama u temi kojoj treba da preznetujemo sto bolje fotografije pejzaza laugh.gif

+Quote Post
wlan
poruka Aug 18 2019, 16:13
Poruka #1054

nije mi ni najmanje zelja da ovo sve skupa ide u nezeljenom smjeru, a znamo koji je to... huh.gif
na neki nacin obojica ste u pravu, metabo jer samo ukazuje da covjek nije hladni i promisljeni stroj, koji savrseno funkcionira
i u po zivot opasanim situacijama...
s druge strane i foto turista je u pravu, jer tema je "pejzaži". tongue.gif, i definitivno ima pravo na (pogotovo) konstruktivnu foto kritiku.

jedino s cim se ne mogu sloziti sa foto turistom tongue.gif je da je druga cisto dokumentarna, sto i jest, ali ima mi (posve subjektivno!) smek pejzaža, i kao takva mi vise prolazi od cisto dokumentarne fotografije...

da probam pomiriti pejzazno vs dokumentarnu fotografiju, ispod su dva primjera sa po covjekom kao centralnom tockom...

tofana di rozes, ferata giovanni lipella i sva "sicusnost" smrtnika...
(download za bolji pregled, i molim vas sa tamnosivim ili crnim okvirom u fotopregledniku! sad.gif )

btc atm near me

jutro pod pristupnim smjerom u feratu giovanni lipella, sj. strana tofane di rozes

photo upload online

+Quote Post
wlan
poruka Aug 18 2019, 16:18
Poruka #1055

CITAT (Foto turista @ Aug 18 2019, 13:19) *
@wlan
Kolega mozda bi trebao da slozis jedan putopis vezano za sve ovo a ovde samo fotke kakve smo inace navikli da vidimo od tebe, kao sto je ova u poruci #1045

kolega bi vrlo rado, ali sam ovih dana u nevidjenoj strci..., nakupilo se obveza nakon puta...
vjerovao ili ne, jos nisam prebacio sve fotke sa kartica na komp., pa zato i objavljujem fotke na "pecbokune".
ne mogu nista obecati, ali ako uhvatim vremena sibnem bar reportazicu...
smile.gif

+Quote Post
Foto turista
poruka Aug 18 2019, 16:32
Poruka #1056

Druga je tu negde na granici, moze i tamo i ovamo...

Kodo ove poslednje sto si sad postavio, kadar je odlican, al bilo bi dobro da obradom ovog decaka nakako jos malo naglasis... Vidim da si radio na tome ali je to prilicno ocigledno, a treba jos malo ali u skladu sa ostalim elementima koji ga okruzuju tako da to izgleda kao da je prirodno tako, ako me kapiras sta ocu da kazem tongue.gif

+Quote Post
wlan
poruka Aug 18 2019, 18:21
Poruka #1057

jesam, puno je bolje! smile.gif
hvala!

https://www.flickr.com/photos/145167874@N03...eposted-public/

+Quote Post
yagodinac
poruka Aug 19 2019, 14:03
Poruka #1058

Datum reg.: 8-April 10
Član broj: 35,332

CITAT (wlan @ Aug 18 2019, 16:13) *
...na neki nacin obojica ste u pravu, metabo jer...
s druge strane i foto turista je u pravu, jer...

Apsurdno, ali obojica su u pravu. Ali to je nebitno, sve čestitke za fotoaparat na ferati. Stoput sam hvalio pokojnog Gallen-a koji je nosio aparat na slična (i brutalnija) putešestvija i pritom donosio neverovatne snimke. Dakle da, može se (I treba!) nositi FF i na ferati a što smo se mi ostali razmazili - to je drugo pitanje.

Btw, za #1045, što ne sakri blic levo od Vile Ravijojle u travu pa da puca u nju; fotka bi onda bila pun pogodak.

+Quote Post
metabo
poruka Aug 19 2019, 15:29
Poruka #1059

Ponesi FF na feratu težine > 8 i imaš od mene besplatno letovanje! Ali ni to nije botno! Ideja sa blicem ti je pun pogodak.

+Quote Post
Foto turista
poruka Aug 19 2019, 16:04
Poruka #1060

Ma da bre, svetlo napred blic, pozadi prirodno, bas bi se uklopilo izgledala bi ko fantom u kadru, koda je foto manipulacijom ubacena u kadar, pa nije to portretna fotografija aman biggrin.gif na ovoj i slicnim fotografijama sta god da se radi treba da se radi u skladi sa ambijetnalnim svetlom... I on je tu nesto prckao obradom nesto je dosvetljavao al treba to preciznije, suptilnije, sta bi tek blic napravio tongue.gif
Ala ste razmislili svaka vam cast biggrin.gif

+Quote Post

54 - broj stranica V  « < 51 52 53 54 >
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 21. September 2019 - 18:50

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.