Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

16 - broj stranica V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic

Jeftin monitor za posao, sveti gral

V
kobayashi
poruka Jan 12 2009, 00:54
Poruka #21

Grupa: Članovi
Datum reg.: 18-September 06
Član broj: 6,377

Hvala na savetu vili, znaci ipak ne bacati 250-300e, vec kupiti nesto od 150 ako se bas mora, a ostatak ostaviti i stekati jos za nesto bolje. Ne znam za druge, ali kako sam naviako da radim na 2 monitora, a vec imam 22" TN, ovaj 17" CRT ce jos malo da ceka na zamenu, jedino je problem sto za divno cudo nigde kod nas naci na prodaju neki korisceni npr. 971p i sl. Mozda na ebay, kao npr. ovo: http://cgi.ebay.com/Samsung-971P-19in-LCD-...p3286.m20.l1116 (971p za manje od 150e)?

"A pro po" vilijevih iskustava, bas na jednom nasem forumu citam kako se ljudi obradovali, pojavio se Acer Al2423W koji je navodno bio MVA, a kostao samo 406e, kad ono... u zapadnoj evropi ima samo WD (TN) i W (P-MVA) verzija, a ispostavilo se da je taj o kome se pricalo Al2423WB u stvari TN koji se prodavao po istocno-centralno-jugoistocno evropskim zemljama. Mada, tom P-MVA je cena u Nemackoj pre godinu dana bila oko 480e, sto stvarno nije mnogo kakve su cene tada (a i sada) bile kod nas!
Go to the top of the page

+Quote Post
Bubiart
poruka Jan 14 2009, 10:53
Poruka #22

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 14-October 08
Član broj: 24,427

Što mislite o Monitoru Samsung SyncMaster T220, 22 inča 20000:1 dynymic contrast vrijeme odaziva 2ms
Pozdrav

+Quote Post
gStyle
poruka Jan 14 2009, 22:21
Poruka #23

neUrednik™

Grupa: Urednici
Datum reg.: 16-January 05
Član broj: 6

mozda treba sachekati pa videti kako ce ovo ispasti - http://www.engadget.com/2009/01/13/samsung...s-good-for-399/

+Quote Post
kobayashi
poruka Jan 19 2009, 12:52
Poruka #24

Pa nikako, em sto ce kod nas kostati vise od 400e, em sto se opet svodi na istu pricu s obzirom da je u pitanju TN panel.

Inace, pre neki dan procitam (ne znam koliko je bajata) vest da je LG sklopio sa Apple-om ugovor o proizvodnji panela vredan pola milijarde dolara. Dakle, ako LG moze da napravi za Apple a da be bidne preterano skupo (s obzirom na cenu npr. 20" iMac-a), mozda i sam izbaci neki model nasem dzepu pristupacan.

+Quote Post
gStyle
poruka Jan 19 2009, 22:34
Poruka #25

neUrednik™

CITAT (kobayashi @ Jan 19 2009, 12:52) *
Pa nikako, em sto ce kod nas kostati vise od 400e, em sto se opet svodi na istu pricu s obzirom da je u pitanju TN panel.

Inace, pre neki dan procitam (ne znam koliko je bajata) vest da je LG sklopio sa Apple-om ugovor o proizvodnji panela vredan pola milijarde dolara. Dakle, ako LG moze da napravi za Apple a da be bidne preterano skupo (s obzirom na cenu npr. 20" iMac-a), mozda i sam izbaci neki model nasem dzepu pristupacan.
zanemarujesh chinjenicu da iMac od 20" veoma losh displej. tj nije nikako za pro upotrebu.

+Quote Post
kobayashi
poruka Jan 21 2009, 23:07
Poruka #26

Mea culpa
mislio sam na cenu 24" modela posto 20" imaju TN panel, ali sam se u trenutku prebacio u glavi na 20" modele posto sam u radu te modele video samo u varijanti sa G4 procesorima, sto je sasvim druga prica.
Naravno, problem je sto IPS i xVA paneli uglavnom danas dolaze u 24" ili vecoj velicini, tako da bi bilo suludo da neko pravi takav panel u 20" velicini samo za Apple a da ga ne pusti u prodaju i u posebnim monitorima - ali, to ili bi ugrozilo prodaju 24" modela ili se 20" ne bi ni prodavali, zavisno od cene.

Znaci, opet nista od jeftinije *MVA varijante, pa makar i da je 19" sad.gif

+Quote Post
dampe
poruka Feb 11 2009, 19:27
Poruka #27

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 11-February 09
Član broj: 27,621

Mozda cu vam izgledati kao metuzalem ali ja jos uvek koristim moj stari Siemens 22'' CRT monitor 4:3 - normalno. Malo me je strah sta ke se dogoditi kada jednog dana ode na nebo monitora ali ... o tome kemo se brinuti kad dogje dan. Moram priznati da jos uvek nisam nasao dostojnu zamenu.
Pozdrav

+Quote Post
Roy Fokker
poruka Feb 11 2009, 21:37
Poruka #28

Datum reg.: 21-June 05
Član broj: 1,008

Pitah na drugoj temi, ali ne dobih komentar - šta mislite i ima li ko iskustvo s novom HP uzdanicom, LP2475W: http://www.tftcentral.co.uk/reviews/hp_lp2475w.htm

Ako je vjerovati cjenovnicima online, može da se nađe na par mjesta u BG za nešto više od 600 evra, što je, ako je vjerovati recenzijama, trenutni best buy na tržištu - u pitanju je kvalitetan H-IPS panel, a tftcentral su za reprodukciju boja poslije kalibracije rekli da "the screen offered the best colour results we have seen in our reviews". E sad, naišao sam na par žalbi kupaca što se tiče finalne izrade (uklapanje komponenti i probijanje svjetla), ali me generalno čudi što se ovaj monitor ne pominje češće...

+Quote Post
div011
poruka Feb 20 2009, 02:39
Poruka #29

Datum reg.: 24-July 08
Član broj: 22,715

jeste best buy, uzeli moji na poslu i slatko ga nahvalise, ja sam ga samo pogledao- i jes ruzan ko da je od pre 5 god. al momci koji su ga testirali godinama kupuju samo Apple.......i rade pripremu, i znaju probleme....i odusevljeni su!!! E sad tad(pre 2 meseca otprilike) nije ga bilo na par vec samo na jednom mestu i to je bio poslednji od 3 kom. uvezenih, pa ako ih sad ima na par mesta ko sto kazes, pesma.

+Quote Post
enforcer
poruka Apr 2 2009, 14:08
Poruka #30

Datum reg.: 16-February 05
Član broj: 286

Dell je nedavno predstavio novi monitor UltraSharp 2209WA. Ima 22", IPS panel i cena u Americi je malo preko 300$.

+Quote Post
kobayashi
poruka Apr 2 2009, 15:36
Poruka #31

U pitanju je eIPS. Podugacak Review ovde:
http://www.erodov.com/forums/dell-ultrasha...view/18048.html

Videh negde po forumima da ima da se nadje i za 230$ i da cak daju neke popuste za kupone, pa ga neki nalaze i za 200$.

Valjda je 99% ljudi kao i Reviewer sa gornjeg linka, pa se zalete za 24" modele koji imaju 1080p, HDMI itd., a koji imaju TN panele. Slicno kao kod foto opreme, gde se pita samo za megapiksele i zum.

+Quote Post
milosh034
poruka May 31 2009, 18:50
Poruka #32

Datum reg.: 6-May 05
Član broj: 573

Aj i ja da postavim neko pitanje poshto sam se zagrejao da kupim neki bolji monitor.
Interesuje me SAMSUNG konkretno ali ne mogu da nadjem koji su modeli sa PVA panelom, mislim koja im je oznaka?

Pozdrav

+Quote Post
milosh034
poruka May 31 2009, 18:56
Poruka #33

:lol:Sad videh gde sam postovao (jeftin monitor za posao) ali aj da ne otvaram novu temu wink.gif

+Quote Post
gStyle
poruka May 31 2009, 19:40
Poruka #34

neUrednik™

CITAT (milosh034 @ May 31 2009, 19:50) *
Aj i ja da postavim neko pitanje poshto sam se zagrejao da kupim neki bolji monitor.
Interesuje me SAMSUNG konkretno ali ne mogu da nadjem koji su modeli sa PVA panelom, mislim koja im je oznaka?

Pozdrav

http://www.tftcentral.co.uk/panelsearch.htm
http://www.flatpanelshd.com/panels.php

+Quote Post
milosh034
poruka May 31 2009, 21:01
Poruka #35

Hvala ti puno wink.gif

+Quote Post
Nemar74
poruka Jun 15 2009, 19:50
Poruka #36

Datum reg.: 31-October 06
Član broj: 7,083

Uhhhh, ja se zaleteh ovde, misleci da cu naci neke konkretne odgovore oko saveta kupovine monitora, kada isti slucaj kao sto je urednik napisao u prvom postu, mislis kvalitetno a ono jadac.
A onda napisano "A onda se ispostavilo da je posle kalibracije ipak 226BW davao vernije boje i cela prica pada u vodu. Dokle su danas dosli sa tim njihovim TN panelima ne znam, a iskreno da ti kazem ni ne zanima me wink.gif ."

Pa sto si pokretao temu kao urednik a ne zanima te neki deo koji je skoro najvise zastupljen u Srbiji?
Ume4sto kao urednik da das savet i da znas bolje od drugih koji zele da nauce, ti taj sistem. Umesto da si trazio od clanova koji imaju vise iskustva da napisu koje monitore preporucuju u kom ragfovnom opsegu, tebe boli uvo za TN panel.

Prevarih se da cu ovde nesto nauciti ili imati pomoc. Strasno.

Svi mi znamo da su monitori od 700 eura pa nadalje kvalitetni i bez tebe, ali mnogi nemaju para pa ipak traze alternativu. To sta pises je kao bogatas koji kaze siromahu, jbga, budi bogat pa kupi.

+Quote Post
vili
poruka Jun 16 2009, 09:35
Poruka #37

zli poručnik

Grupa: Admin
Datum reg.: 19-January 05
Član broj: 68

Mislim da nisi shvatio poentu teme.
Pre postavljanja ove teme, bar dva puta nedeljno se pojavljivala na ovom forumu nova tema u kojoj neko trazi da mu se preporuci jeftin, a odlican monitor za dizajn (prvenstveno zbog lenjosti ljudi da pretraze forum).
Ova tema nije postavljena da bi pomocu nje neko nasao nesto jeftino, a mnogo dobro (posto tako nesto ne postoji), vec da ljudi nebi sto puta otvarali istu temu, a mi sto puta pisali iste odgovore.

Jasnije?

+Quote Post
Nemar74
poruka Jun 16 2009, 17:20
Poruka #38

Datum reg.: 31-October 06
Član broj: 7,083

Sve to stoji i slazem se, ali, ovde vecina ljudi nema para za skupe monitore, pa onda otvori temu gde ce se pisati samo i monitorima srednje klase i onda samo dopunjujete sa modeli i preporukom, ovo mi vise lice kao da odjebes nekoga jer su vise dosadili. Vi svi koji ste urednici ste tu da pomognete jer ste znanjem i dobili to mesto i to se ocekuje od vas.
Veoma prosto, da ne bi smarali sa istim pitanjima srednje klase monotora, otvorite temu samo za to i bice lakse.

Jasnije?

+Quote Post
vili
poruka Jun 16 2009, 23:02
Poruka #39

zli poručnik

Grupa: Admin
Datum reg.: 19-January 05
Član broj: 68

Posto ti ocigledno jos uvek nije jasno, da ti pomognem: Prelistaj malo forum hardware, probaj malo "Pretragu" i videces da se mnogo puta pricalo bas o tome o cemu ti pricas, a niko nikome nije zabranio da i dalje prica o tome u ovoj temi.

+Quote Post
toda76
poruka Jun 17 2009, 16:10
Poruka #40

Datum reg.: 19-January 06
Član broj: 2,989

Slozicu se sa Vilijem,100 % jer,ako je ikoja tema upadljiva i lako se nadje,onda je to ova,a ista vise nego sicrpno objasnjava neke de facto,tj.da ako kupis jeftin monitor a velike dijagonale MORAS bito svestan da si prihvatio neke kompromise...e sad koliko je covek realan,pa skonta-dao sam150-300 evra za 22 " monitor=to nije OZBILJAN/PROFI monitor,ni blizu toga...To je valjda jasno i vrapcima na grani...E sad ja sam se pomirio sa malo losijim uglovima gledanjamalim probijanjem svetlosti,vrlo malim ali primetnim,i sa maaaalo slabijim rasponom srednjih tonova-li za te novce znao sam,ne moz'bolje...Sedece sto bih minimum kupio,i ocekivao pomak-Samsung 971P,npr,sve ispod toga je isti djavo-TN...
Zaista nekad smori svaki drugi dan rasprava o jednoj te istoj stvari,a sve je prezvakano,ne moz' vise...Mislim imas tolko i tolko para-ocekujes to i to-bez tog i toga mogu,ili ne-vrlo brzo se izbor svede na par modela,i zatim>odes u par radnji,probas,jedan,drugi,cackas ga malo,i vrlo brzo vidis na cemu si...
Off topic-ne mogu da verujem da je lik na foto tehnikama otvorio temu Canon 40 D ili 50 D,svestan razlike u cenicinjenice da se 40 bolje pokazao,i trazi savet...?alo ljudi pa bar malo sopstvenog truda,pa ne moze se sve servirat na tacni...Prosto se ocekuje da forumasi odluce sve umesto vas...>sticem utisak...Sorry za off topic morao sam...

+Quote Post

16 - broj stranica V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 16. November 2019 - 01:59

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.