Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Forum Rules *** PRAVILA FOTO FORUMA *** Pročitaj pre postovanja!
13 - broj stranica V  « < 11 12 13  
Reply to this topicStart new topic

Sve moje urbane fotke :)

Ocena 4 V
V
Elektroničar
poruka Aug 3 2017, 09:31
Poruka #241

Grupa: Članovi
Datum reg.: 9-February 09
Član broj: 27,569

Odlicna, malo je mjesec kao naljepljen samo, nije da smeta, ali nekako mrvu zavrce na sareno
Go to the top of the page

+Quote Post
Foto turista
poruka Aug 3 2017, 09:43
Poruka #242

Datum reg.: 19-March 15
Član broj: 53,818

@Ivica Su
Naravno da su dva snimka sto se tice fokusa i po dva snimak sto se tice ekspozicije, tu je jos jedan snimak meseca sa okolinim oblacima koji nesto nije hteo u kadar milom pa sam ga naterao silom hehe tongue.gif Inace fotka ja nastala na pocetku plavog sata, samo sam je obradom prilagodio ideji a deo te ideje je nocna atmosfera sa blago izrazenom mesecinom skladno velcini meseca.
Ovaj motiv je fotkan u rasponu od pocetka zlatnog sata do kraja plavog sata, za svaki slucaj, bez obzira sto je ovo sto se vidi bas tako idejno zamisljeno.

@Elektroničar
Hvala kolega smile.gif Moze biti, mada ja tako nesto ne vidim kod mene na monotoru...

+Quote Post
Elektroničar
poruka Aug 3 2017, 13:32
Poruka #243

Ne u smislu boja sareno, ja bih napisao "krece da bude djikasto", ali nemam ppojma ni koliko je rasprostranjen izraz, a i ako jeste, pregrubo je

+Quote Post
Foto turista
poruka Aug 17 2017, 02:18
Poruka #244

110.
Mr. Fisherman... by Nenad Ristic, on Flickr

+Quote Post
Foto turista
poruka Aug 27 2017, 05:21
Poruka #245

111.
Icon... by Nenad Ristic, on Flickr

+Quote Post
amaNS
poruka Aug 27 2017, 19:11
Poruka #246

Datum reg.: 28-October 10
Član broj: 38,425

Aj turista objasni nam sad ove silne nesavrsenosti ^ Sto nisi sacekao da ovaj lik sto nosi svetiljke ispod miske izadje iz kadra i di si nasao ovolike flerove, a bome i onaj punto izlazi iz kadra na nezgodnom mestu ili si sve "tako 'teo"? biggrin.gif

PS - nije losa namera u pitanjima, vec koliko znam vazda perfekcionises i nisam u toku s ovde prisutnim opustanjem...

+Quote Post
Foto turista
poruka Aug 27 2017, 19:32
Poruka #247

^
Nema sta da se objasni, takve su okolnosti na terenu, ne mogu da preselim auto, tu je gde jeste, a suvise je mali i obradom sveden tako da to sto je uz samo ivicu kadra nije nesto sto smeta, ali svakako bi bilo bolje da nije tu gde jeste. Fotka nosi naziv IKONA i obradom i sadrzajem akcenat je na ikoni a tip kojo prolazi gleda upravo ka ikoni, svetla su se tako namestila da na neki nacin i njega isticu kao jedan od motiva koji je svojim pogledom povezan sa glavnim motivom, da nije tako ne bi ga ni bilo u kadru, jasno ti je da imam jos najmanje 15 snimaka sa i bez njega i sa f11 i f8 itd. Ova fotka je sa f2.8 upravo zbog flera koji tek dolazi do izrazaja sa f11, a tu je gde jeste zbog ulicne rasvet.
Kad malo bolje pogledas fotka je estetski savrsena biggrin.gif u tim svojim nesavrsenstvima koja mozes da pronadjes ili mislis da si ih pronasao analizom wink.gif Daleko je to od svih onih objektivnih i ocigednih propusta koja cesto kometarisem na postavljenjim fotkam, u mojim ocima savrseno je sve sto je meni estetski lepo, pa makar bi i haus u kadru, tako da tu nema sta dodatno da se objasnjava wink.gif
Ako nesto nije dovoljno dobro kod ove fotke to je balans kadra, recimo da je ovaj fler sa leve strane taman bi sve bilo kako treba smile.gif

+Quote Post
Jo Husafet
poruka Aug 27 2017, 19:58
Poruka #248

Urednik

Grupa: Foto urednici
Datum reg.: 24-April 05
Član broj: 539

Ikona je slika na parcetu drveta. To u sta ovaj sloven u trenerci gleda je freska.

E sad.. moze tebi da bude savrseno sve sto je tebi estetski lepo, al' da bude univerzalno savrseno - ne mere. Osim ako ne promenis ime u Luj a drustveno uredjenje u kom zivimo u monarhiju, pa se postavis kao vladar iste. U suptornom... bojim se da neki drugi ljudi imadu ista prava ko sto ih imas ti da tumace da li su fotke savrsene ili ne, sve dok su te fotke objavljene javno i kao takve podlozne kritici. wink.gif

+Quote Post
amaNS
poruka Aug 27 2017, 21:56
Poruka #249

Datum reg.: 28-October 10
Član broj: 38,425

A vertikale?

+Quote Post
Foto turista
poruka Aug 27 2017, 22:54
Poruka #250

@Jo Husafet
Naravno, samo ovde kazu da je IKONA, http://www.crkvasvetogmarka.rs/ikone.html a to je valjda zvanicna veb stranica ove crkve... Tako da ne mogu drugacije da nazovem nesto sto crkva kazu da je IKONA.

Aman smile.gif Dal je realno ovo sto si napiso kao kometar na moj polusaljivi odgovoro kolegi @amaNS ?
Ako odgovor nije njanjav u stili "pa dobro mozda su u pravu" sta to znaci ? Da tome kome je upucen komentar/kritika smeta necija kritika/kometar ? Covek je lepo pitao, pre svega razlozno, ja sam mu isto tako razlozno odgovrio, sa necim se delimicno slazem sa necim se ne slazem, u skladu sa tim izneo sam svoje vidjenje, naravno subjektivno kao i uvek... Nemoj da ocekujes od mene da citam sta je neko napisao i na to kratko bez razmisljanja dogovorim "pa dobro mozda su u pravu" da neko nebi pomislio da mi nesto smeta, sem ako zaista ne mislim da je sagovornik u pravu... To sto mislim to i napisem, ozbiljno, ili saljivo kao ovaj put u kontekstu savrsenstva biggrin.gif
Znaci svojim odgovorom nisam uskratio nikom ovo sto si naveo "U suptornom... bojim se da neki drugi ljudi imadu ista prava ko sto ih imas ti da tumace da li su fotke savrsene ili ne, sve dok su te fotke objavljene javno i kao takve podlozne kritici. " tako da ne vidim smisao tvog kometara wink.gif sem sto je zabavan biggrin.gif

@amaNS
Sta verikale ? To sto ih nisam ispravio ? Ne znam sto bih to radio konkretno u ovom slucaju ? Postoje kadrovi kada malo pomerne vertikale i hrizontale jednostavno smetaju, to ovde nije slucaj, jer ovo je fotka sa 16mm i sve je u skladu sa tim, ili mozda mislis da nije smile.gif I normalno da sam "tako 'teo" jer da sam "'teo" drugacije, drugacije bi urado wink.gif

+Quote Post
Elektroničar
poruka Aug 28 2017, 07:02
Poruka #251

Ovo ce mozda da izgleda kao neki coporativni napad, jos sad kad se ja pridruzim, al to mi nije namjera nimalo, tako da sam ja sa sobom ok.

Ja ne vidim ikonu. Mislim, prvi put kada sam vidio fotografiju, uopste nisam shvatio na koju ikonu mislis. Vidim ja da je spot na njoj, sve je to super, ali iskreno, meni oko vise leti na ovu kantu desno. Vertikale, sve ok, meni vise smisla ima ovako, puno. Ali, fotografija mi je prazna.
Kao sto drug Bumbar rece, "Ili ti, ili ja, ili vreme - nesto nije pravo"

+Quote Post
Foto turista
poruka Aug 28 2017, 07:14
Poruka #252

^
Sto bre kolega kolektiovni napad tongue.gif Aman ljudi pa ovo je normalna diskusija, tako nesto ne bi ni posmislio da nisi pomenuo tongue.gif Ne volim samo kada se neko pravi pametan, i vazada je "duhovit" na neki sarkastican podrugljiv nacin, tendeciozno i cesto, na to reagujem, sve ostalo je prihvatljivo smile.gif

+Quote Post
Jo Husafet
poruka Aug 28 2017, 10:31
Poruka #253

Urednik

Grupa: Foto urednici
Datum reg.: 24-April 05
Član broj: 539

jbg.. cari neverbalne komunikacije.... pa se ponekad sustina izgubi u gomili smajlija, jelte biggrin.gif

Sto se ikone tice, nisam bas siguran da je ono ikona. Aj' sto ja nisam siguran ni po' jada, nego sto moja draga koja je MSc na zadatu temu (istoricar umetnosti) kaze da to u luneti (to je onaj prostor iznad vrata u kom se predstavlja patron crkve tj. onaj kome je crkva posvecena), ne moze da bude ikona vec samo mozaik ili freska. Ikone su na drvetu i prenosive su (hint: ikonostas odvaja oltar od naosa, tj. broda crkve). Barem je ona tako ucila na na diplomskim i post-dilplomskim studijama... pa to bi valjda trebalo da bude dovoljno. Msm... krajnje nebitno, ali mi je upalo u oko a kako na kraju ispade, ni sami vlasnici pomenutog rada ne znaju bas najbolje kako se isti zove. U duhu svesrpskog obrazovanja i preciznosti u nomenklaturi... smile.gif

+Quote Post
tehnickolice
poruka Aug 29 2017, 09:24
Poruka #254

Datum reg.: 24-October 09
Član broj: 32,446

CITAT (Jo Husafet @ Aug 27 2017, 20:58) *
Ikona je slika na parcetu drveta. To u sta ovaj sloven u trenerci gleda je freska.

E sad.. moze tebi da bude savrseno sve sto je tebi estetski lepo, al' da bude univerzalno savrseno - ne mere. Osim ako ne promenis ime u Luj a drustveno uredjenje u kom zivimo u monarhiju, pa se postavis kao vladar iste. U suptornom... bojim se da neki drugi ljudi imadu ista prava ko sto ih imas ti da tumace da li su fotke savrsene ili ne, sve dok su te fotke objavljene javno i kao takve podlozne kritici. wink.gif

osoba na slici gleda desno, a crkva mu je jedno 35-50m iza njega

visak mi sav asfalt do stepenista crkve

+Quote Post
Foto turista
poruka Aug 29 2017, 10:28
Poruka #255

@Elektroničar
Nazivom sam hteo tek da bacim akcenat na taj detalj vise nego da ga definisme kao glavni motiv, malo je nerealno da glavni motiv zauzima 1% celog kadra tongue.gif Sve ostalo sto bi neko reko "tako sam 'teo" jasno je da sam i auto i saksiju mogo obradom da eliminisem, al eto nisam, jer kad ja to ostavljam to je savrsenstvo hahah biggrin.gif

@Jo Husafet
Znam Jo, sve ovo vezano za ikone freske itd, nije bas da znam ali za toliko sam upoznat, i meni je bilo cudno kada sam procitao pa nisam imao gde, ako oni kazu da je tako, pa neka im bude tongue.gif

@tehnickolice
Nema tu 30-50m i gleda u fresku, veruj znam pouzdano 100% wink.gif Asfalt da je prazan i da nije ovako ispuca bi bi visak, ovako ima svoju ulogu u balansu kadra.

+Quote Post
Foto turista
poruka Sep 17 2017, 08:35
Poruka #256

112.
Morning on Sava... by Nenad Ristic, on Flickr

+Quote Post
yagodinac
poruka Sep 17 2017, 12:01
Poruka #257

Datum reg.: 8-April 10
Član broj: 35,332

Perfektna kompozicija.

+Quote Post
Foto turista
poruka Sep 17 2017, 12:16
Poruka #258

^
Hvala kolega smile.gif Bezveze bi bilo da nije, a uvek insistiram na tome kroz komentare na postvljene fotografije...

+Quote Post
nesa-seve
poruka Sep 17 2017, 17:11
Poruka #259

Datum reg.: 9-March 11
Član broj: 42,588

Lep moment i ove patke su došle ko poručene, da upotpune kadar smile.gif

+Quote Post
Foto turista
poruka Sep 17 2017, 19:26
Poruka #260

Hvala kolega smile.gif
Sve se lepo namestilo, zapravo zbog tih patiki tongue.gif nastala je i fotka... Zapazio sam u kom su pravcu krenule i sacekao da se nadju u kadru na idelanom mestu, imao sam i srece sa pecarosima da u tom trenutku taj momenat bude odlican/zanimljiv u tome sta oni rade. Fotka je secnuta u obradi za nekih 20~30% nije bilo dovoljno 400mm da uhvati kadar ovako kako se vidi bez secenja.

+Quote Post

13 - broj stranica V  « < 11 12 13
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Tuesday 26. September 2017 - 10:02

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.