Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Forum Rules *** PRAVILA FOTO FORUMA *** Pročitaj pre postovanja!

Reply to this topicStart new topic

Paranoja

Ocena 5 V
V
yagodinac
poruka Aug 5 2018, 16:33
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 8-April 10
Član broj: 35,332

Ja ceo život virim kroz špijunku. Danju, noću, leti, zimi - kad god imam vremena. Kao što postoje ljudi koji pecaju, ljudi koji gledaju vozove ili ptice, tako ja redovno posmatram svet kroz to obično malo parče providne plastike. Nekako je taj svet koji gledam uvek lepši nego ovaj drugi, realni. Na kraju krajeva, ja zato i gledam kroz špijunku.

Peephole 1 by milan miloradovic, on Flickr

Bude to posle nekog vremena interesantno, mada je uglavnom čudno kad celog života zapostavljaš svoje obaveze zbog tako neuobičajenog hobija. Međutim to je sasvim druga tema, nebitno, tog dana sam naprosto znao da će se nešto drugačije odigrati na pozornici. Dan je bio kao stvoren za gledanje kroz špijunku.

Peephole 2 by milan miloradovic, on Flickr

Onda sam ugledao nju. Ne znam ni ko je, ni šta je... Delovalo je kao da mi rukom daje znak!

Peephole 3 by milan miloradovic, on Flickr

Nikad je više nisam video. Kao da je želela, kao da je trebalo da tog momenta izađem i, otkud znam... Sledim je možda ka potkrovlju?

Ali od tada u špijunki vidim isključivo bedu, patnju, horor, ljude koji se muče i koji tome ne vide kraj. Kao i ja, uostalom. Moj život se srušio i ja sad imam dva ružna sveta. Ne zna se koji je ružniji.

Peephole 4 by milan miloradovic, on Flickr

Moje dakle pitanje, doktore, je vrlo jednostavno:
Da li ja ludim?
Hvala vam na razumevanju i na bilo kakvom odgovoru.

Peephole 5 by milan miloradovic, on Flickr
Go to the top of the page

+Quote Post
Darkves
poruka Aug 5 2018, 20:30
Poruka #2

Datum reg.: 14-October 06
Član broj: 6,765

Znate li koji je znak buđenja? Trenutak u kome se pitamo: "Jesam li ja lud, ili su to svi ostali?" Zaista je tako. Jer mi smo stvarno ludi
Čitav svet je lud. Jedini razlog što nismo zatvoreni u ludnice je što nas ima previše. Dakle, ludi smo. Živimo poštapajući se suludim dejama o ljubavi, odnosima s drugim ljudima, sreći, radosti i svemu ostalom. Stekao sam ubeđenje kako smo do te mere ludi da, kad se svi slažu u nečemu, onda to mora biti pogrešno!
Svaka nova ideja, svaka velika ideja, potekla je od manjine koju je činio jedan čovek. Čovek koji se zvao Isus Hrist - manjina koju čini jedan čovek. Svi su govorili drukčije od onog što je on govorio. Buda - manjina koju čini jedan čovek. Svi su govorili drukčije od onog što je on govorio. Mislim da je Bertrand Rasel rekao: "Svaka velika ideja na početku je svetogrđe."

Antoni de Melo - Buđenje

+Quote Post
Homer
poruka Aug 5 2018, 22:12
Poruka #3

Datum reg.: 27-November 13
Član broj: 51,489

Istost
Niti mrve mladog mesa,
Samo stare kosti,
Ojađena, stara kesa- Izludijeću od istosti.

Ovde nema ničeg čednog,

Nema ni niskosti,
Daleko od ičeg nježnog- Izludijeću od istosti.

Ostasmo bez prave gladi,
Nema ni sitosti,
Ne grijem se, niti hladim- Izludijeću od istosti.

Nije šporko, nije čisto- isto,
Naše velo malo misto- isto.

Otišli su posle jada
Neželjeni mrski gosti,
Dok spašavam čiste ruke- Izludijeću od istosti.

- Arsen Dedić

Hvala ti što ipak nećemo izluditi od ISTOSTI

+Quote Post
Kisha
poruka Aug 6 2018, 08:46
Poruka #4

Datum reg.: 5-August 09
Član broj: 31,208

CITAT (Darkves @ Aug 5 2018, 21:30) *
Znate li koji je znak buđenja? Trenutak u kome se pitamo: "Jesam li ja lud, ili su to svi ostali?" Zaista je tako. Jer mi smo stvarno ludi
Čitav svet je lud. Jedini razlog što nismo zatvoreni u ludnice je što nas ima previše. Dakle, ludi smo. Živimo poštapajući se suludim dejama o ljubavi, odnosima s drugim ljudima, sreći, radosti i svemu ostalom. Stekao sam ubeđenje kako smo do te mere ludi da, kad se svi slažu u nečemu, onda to mora biti pogrešno!
Svaka nova ideja, svaka velika ideja, potekla je od manjine koju je činio jedan čovek. Čovek koji se zvao Isus Hrist - manjina koju čini jedan čovek. Svi su govorili drukčije od onog što je on govorio. Buda - manjina koju čini jedan čovek. Svi su govorili drukčije od onog što je on govorio. Mislim da je Bertrand Rasel rekao: "Svaka velika ideja na početku je svetogrđe."

Antoni de Melo - Buđenje

Nakon čega nastupaju kinezi biggrin.gif

+Quote Post
@work
poruka Aug 6 2018, 10:18
Poruka #5

Datum reg.: 7-January 06
Član broj: 2,837

Nisam doktor al bojim se da ste kolega upali u kvaka 22 sindrom. Najbolje da se obratite bogu pardon bouzu za savet.

+Quote Post
bamby
poruka Aug 6 2018, 10:37
Poruka #6

Datum reg.: 14-March 06
Član broj: 3,762

CITAT

+Quote Post
yagodinac
poruka Aug 6 2018, 14:08
Poruka #7

CITAT (@work @ Aug 6 2018, 11:18) *
Nisam doktor al bojim se da ste kolega upali u kvaka 22 sindrom. Najbolje da se obratite bogu pardon bouzu za savet.

Dakle Gospodu Bouzu?
laugh.gif

+Quote Post
amaNS
poruka Aug 6 2018, 20:08
Poruka #8

Datum reg.: 28-October 10
Član broj: 38,425

Odlicno doktore! biggrin.gif

+Quote Post
bamby
poruka Aug 7 2018, 07:59
Poruka #9

Datum reg.: 14-March 06
Član broj: 3,762

CITAT (yagodinac @ Aug 5 2018, 17:33) *
Moje dakle pitanje, doktore, je vrlo jednostavno:
Da li ja ludim?

dr Bouz, MD
Specialty
Brain & Spine, Neurological Surgery

CITAT
Dr. Bouz earned his medical degree and completed both a general surgery and neurosurgery residency at Loma Linda University in Loma Linda, CA. He specializes in endovascular, cerebrovascular and open vascular neurosurgery, skull base surgery and stroke prevention and interventions.

+Quote Post
Homer
poruka Aug 7 2018, 20:56
Poruka #10

Ali meni fascinantno, kako je grupa naprednih Paranoičara, koja je snašla snage da bude mobilna i da svijet i život oko sebe nastavi gledati kroz špijunku one kutije od foto aparata, koja stoji između njih i života, spremno nakaćila religiju, psihologe i psihijatre, ovom dobrom starom "old school" paranoičaru. 003.gif 003.gif

+Quote Post
@work
poruka Aug 7 2018, 22:15
Poruka #11

Datum reg.: 7-January 06
Član broj: 2,837

ti bi ga uputio kod dermatologa? ja licno mislim da bi ga dr bouz "izlecio" ili ko zna mozda i bacio u jos veci bedak u par recenica i voleo bih da vidi ovu temu. mislim da bi njegov traktat o mobilnim i old skul paranoicarima bio vredan neke antologije svetske mudrosti.

+Quote Post
yagodinac
poruka Aug 8 2018, 18:56
Poruka #12

CITAT (@work @ Aug 7 2018, 23:15) *
ti bi ga uputio kod dermatologa?

Na laringologuziju?

+Quote Post
Homer
poruka Aug 8 2018, 20:14
Poruka #13

Kako ste krenuli završit će na kolonoskopiji, a samo mu je trebao jedan mali aparatić i prosvjetljenje Dr. Bouza.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Friday 16. November 2018 - 00:03

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.