Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Forum Rules *** PRAVILA FOTO FORUMA *** Pročitaj pre postovanja!

Reply to this topicStart new topic

Kensington market

Ocena 4 V
V
little onion
poruka Jan 11 2018, 03:45
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 13-March 14
Član broj: 52,164

Kensington market пар уличица које су некад насељавали Јевреји познат по малим радњама и доста популарним ценама. Качио сам једном са ове локације кад су били улични забављачи. Ово је једнно обично суботње пре подне.

1.
Kensington market -37 r by nebojsa lukic, on Flickr

2.
Kensington market -36 by nebojsa lukic, on Flickr

3.
Kensington market -02 r by nebojsa lukic, on Flickr

4.
Kensington market -03 by nebojsa lukic, on Flickr

5.
Kensington market -05 by nebojsa lukic, on Flickr

6.
Kensington market -29 by nebojsa lukic, on Flickr

7.
Kensington market -33 by nebojsa lukic, on Flickr

8.
Kensington market -39 by nebojsa lukic, on Flickr

9.
Kensington market -13 by nebojsa lukic, on Flickr

10.
Kensington 58r by nebojsa lukic, on Flickr

11.
Kensington market -17 r by nebojsa lukic, on Flickr

12.
Kensington market -15 by nebojsa lukic, on Flickr

13.
Kensington market -14 by nebojsa lukic, on Flickr

14.
Kensington market -18 by nebojsa lukic, on Flickr

15. У овом реду чекају за тетовирање!
Kensington market -09 by nebojsa lukic, on Flickr

16.
Kensington market -34 by nebojsa lukic, on Flickr

17.
Kensington market -30 by nebojsa lukic, on Flickr

18.
Kensington market -28 by nebojsa lukic, on Flickr

19.
Kensington market -26 by nebojsa lukic, on Flickr

20.
Kensington market -25 r by nebojsa lukic, on Flickr

21.
Kensington market -23r by nebojsa lukic, on Flickr

22.
Kensington market -35 by nebojsa lukic, on Flickr

23. Avro Lancaster Mk. X још увек лети.
Kensington market -21 dr by nebojsa lukic, on Flickr
Go to the top of the page

+Quote Post
SlowMotion
poruka Jan 11 2018, 10:34
Poruka #2

Datum reg.: 2-January 14
Član broj: 51,713

Meni lepa serija - prikaz kraja.
2, 11, 12, 15 i 17 su mi 5+.

+Quote Post
Foto turista
poruka Jan 11 2018, 20:20
Poruka #3

Datum reg.: 19-March 15
Član broj: 53,818

Nema ovde nista, narocito ne lepo... Boje bezveze, sareno ko cirkus, za kolegu @little onion standardno lose kadriranje, a ono najvaznije prica koju pricaju fotke veoma mlaka ili je u opste nema, sto je valjada najvaznije za ulicnu fotografiju, a ovo su ocigledno fotografije tog tipa, sem par kadrova, i tih par kadorva ne shvatam sta predstavljaju.
Ovo jednostavno nije dobro... Moje misljenje, moje vidjenje, sto ne znaci da sam u pravu.

+Quote Post
amaNS
poruka Jan 11 2018, 22:43
Poruka #4

Datum reg.: 28-October 10
Član broj: 38,425

^Plus u svemu je sto nam kolega Maliluk poput velikana savremene umetnosti tekstom objasni sta njegov foto projekat predstavlja pa ne moramo slike ni gledati ni tumaciti... Ono sto podgreva nadu u boljitak je sto je uporan i drage volje redovno izlaze, neometen ponekad ostrim kritikama smile.gif

+Quote Post
Foto turista
poruka Jan 11 2018, 23:15
Poruka #5

^
Ljudi cesto grese u pokusaju da tumece kritiku ili pohvalu, pa ako je kritika cesto se uznemire tongue.gif To je samo jos jedno misljenje, nekome moze da koristi, autora mozda da podstakne da popravi svoj rad, ali na kraju to je samo jos jedno misljenje i nista vise od toga, bilo da je pohvala ili kritika. Kome je samo do pohvala i "iskrenih" komentara postoji vise mesta na koja moze da postavi to sto radi, recimo fejzbuk, u stopu ga prati instagram, a ni flickr nije daleko biggrin.gif

+Quote Post
Homer
poruka Jan 12 2018, 00:01
Poruka #6

Datum reg.: 27-November 13
Član broj: 51,489

Meni ovo baš dobra serija, Vidi se veliki napredak kod kolege Malog Luka smile.gif

Zašto je ovo dobra reportaža? Prvenstveno zbog iskrenosti samog fotografa i njegovih fotografija. Želje da preko fotografija prikaže ono što jeste i prenese svoja osjećanja i stav o tome.

Čemu varati život radi par lajkova.

+Quote Post
little onion
poruka Jan 15 2018, 00:44
Poruka #7

SlowMotion - Хвала на коментару, мој фаворит је 13. некако одсликава садашње време. Ова азијатска фризерка код мене на послу изазвала расправу да ли је у питању женско или травестит, кинези су били за прву варијанту а индијци за другу.

Foto turista - О па где си ти човече, опет стара песма, уопштено са одлучним тоном, као сачмаром у мету па ће нека драмлија и да погоди. Морам признати у праву си и јесте шарено али тако треба да буде.
Keсингтон Market is a walkable bohemian neighbourhood that draws artists and tourists to its indie shops, vintage boutiques and arts spaces. The Market is also home to a wide array of specialty grocers, bakeries and cheese shops. Hipsters frequent trendy bars, cafes and international restaurants that range from casual to fine dining. Students and families populate Victorian houses along tree-lined streets
Ово предходно је из неке брошуре о Kensington Market лети је још шареније кад изнесу све оне тезге са шест седам врста пиринча, десетак врста пасуља и осталих семенки од којих пола нисам нигде видео. Не знам како је твом уметничком оку промакла 20. или 17. па могу рећи и 16. људи су се баш потрудили. Ова радња на 3. се исто овако појављује у једном споту о Кесингтон маркету. Е сад ако су и они безвезњаци онда сам и ја. Мој став о фотографији се није променио, снапшотер форума како ме је овде форумска елита прозвала, треба то оправдати. За мене је то много боље него да су ми рецимо спочитали да сам зицераш. Поздрав и само јако!
Kensington market by nebojsa lukic, on Flickr

amaNS - Ја се извињавам ако сам некога увредио мојим коментарима и мало дужим описом локације. Претпоставио сам да већина људи не зна баш добро локације по Торонту и шире па да објасним у шта народ гледа и где се то налази и са чиме је повезано. Ја волим кад неко детаљније објасни локацију снимања, увек се нешто може научити а кога не инересује не мора да чита, није обавезно. Следећи пут игнориши текст, он је и онако визуелно оку мање интересантан.

Homer - Хвала, то је то што урадих за овај пут. Ту увек има нешто занимљиво мада је лето најбоље не само због боја него и температуре. Какву год серију са улице неко постави, увек је пажљиво погледам, јер како год било, то је тој особи у том тренутку било занимљиво. Шта се неком свиђа, то је тако индивидуално. Ја не волим чварке, риболов и Шагала али потпуно прихватам да неко у томе ужива. Поздав.

+Quote Post
Foto turista
poruka Jan 15 2018, 01:10
Poruka #8

^
20 i 17 nisu tvoji radovi, vec fotografija tudjeg rada, na 20 za malo i da zabodes neki smislen kontekst, samo za tako nesto treba posvetiti malo ili malo vise pazenje kadriranju.
Da ne bude neke zabune... Nemam ja nista protiv tebe licno, ovo sto vidim je bezvez, bezveze ralizovano u svakom smislu, obrazlozio sam zasto... Moje subjetkivno misljenje, nije sveto pismo i ne znaci da sam u pravu smile.gif

+Quote Post
little onion
poruka Jan 15 2018, 02:20
Poruka #9

Foto turista - Ово почиње да ме увесељава. Ја то одавно и тврдим о фотографији, ми фоткамо увек туђе и да је она носилац информације. Замисли да фоткаш Мађарску скупштину коју си ти направио (за мене једна од твојих најбољих фотки) па то би било црнио брдо са обрисима шуме без ичега, до душе са одличном композицијом. Ако ћемо да идемо даље, ни шуму ни брдо ниси створио ти него природа, па би у том случају морао да снимаш са поклопцем на објективу, што би водило јединственој фотки иделне композиције под именом - тотални мрак. laugh.gif
Кадар ко кадар некад овако некад онако, ни ја некад нисам сигуран шта је најбоље у датом тренутку. Само пола секунде у уличној фотографији је много и има некад утисак да ми баш тих пола секунде фале а некад и мање. Но ваљда сто кажу стари римљани: ,,repetitio est mater studiorum'', вежбам.

+Quote Post
Foto turista
poruka Jan 15 2018, 02:24
Poruka #10

Ne manjka ti maste smile.gif Jos malo da se potrudis oko fotki na pravi nacin i bice to dobro, ako se desi smile.gif

+Quote Post
biser
poruka Jan 15 2018, 21:10
Poruka #11

Datum reg.: 6-September 08
Član broj: 23,528

Prva mi je kao kvadrat iz nekog stripa. Ali bas!

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Sunday 20. May 2018 - 20:41

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.