Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

458 - broj stranica V  « < 456 457 458  
Reply to this topicStart new topic

Blic Pitanja I Blic Odgovori, tema za nabrzinu pitati i odgovoriti

Ocena 5 V
V
ajfile
poruka Oct 14 2017, 13:16
Poruka #9141

Grupa: Članovi
Datum reg.: 26-August 09
Član broj: 31,450

tnx!

btw, ne znam da li sam u mogućnosti da uzmem polovno (spominjani Canon 550ex) jer ne plaćam ja smile.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Radule Perisic
poruka Danas, 13:50
Poruka #9142

Datum reg.: 10-January 08
Član broj: 18,400

Poštovani u nedoumici sam oko kupovine Nikon 80-200mm 2.8 ED objektiva. Čovek traži 300€ i tvrdi da je kupljen u nekoj inostranoj prodavnici koja reparira stare objektive dovodi ih u mint stanje i prodaje dalje. Takođe tvrdi da je objektiv jako dobar skoro kao nov, očišćen i da nema problema sa klizačem.

DA LI se to isplati ??????

Radi se o ovom modelu.

https://www.kupujemprodajem.com/big-photo-51895652-1.htm

+Quote Post
Jo Husafet
poruka Danas, 15:32
Poruka #9143

Urednik

Grupa: Foto urednici
Datum reg.: 24-April 05
Član broj: 539

A da probaš?

+Quote Post
mihazero
poruka Danas, 16:02
Poruka #9144

Datum reg.: 1-June 10
Član broj: 36,089

CITAT (Radule Perisic @ Oct 18 2017, 14:50) *
Poštovani u nedoumici sam oko kupovine Nikon 80-200mm 2.8 ED objektiva. Čovek traži 300€ i tvrdi da je kupljen u nekoj inostranoj prodavnici koja reparira stare objektive dovodi ih u mint stanje i prodaje dalje. Takođe tvrdi da je objektiv jako dobar skoro kao nov, očišćen i da nema problema sa klizačem.

DA LI se to isplati ??????

Radi se o ovom modelu.

https://www.kupujemprodajem.com/big-photo-51895652-1.htm

Ja na ovoj fotki vidim otkinut komad sa samog objektiva.

+Quote Post
simazoran
poruka Danas, 17:06
Poruka #9145

Datum reg.: 3-January 10
Član broj: 33,661

Dobar dan da li je objektiv ispravan i u dobrom stanju bez ostecenja?
Da perfektan je.
Sednem u kola odem u NS uzmem ga u ruke i prvo sto vidim tragove otvaranja oko prednjeg elementa.
Isprobam ga radi ok, pitam zasto je otvaran, dobijem odgovor da je nosen u servis na ciscenje neke trunke (koja je bila i ostala unutra).
Ponudim 10% nizu cenu zato sto izgreban i nestrucno otvaran, odbiju.
Ok, vratim se kuci, a posle par dana me zovu i nude objektiv po ceni koju sam ja nudio.Odbijem to iz principa.
Potrosio sam vreme i novac na barabe koje lazu.
Slicna situacija ali sa duplo vecom kilometrazom mi se desila u Adi sa vlasnikom jedne foto radnje koji je prodavao objektiv sa neispravnom stabilizacijom i namerno zaboravio to da pomene u razgovoru i pored pitanja o ispravnosti.
Na pitanje zasto mi je napravio trosak koji cine izgubljeno popodne i voznja od 200km odgovor je bio:''Ne biste dosli da ga pogledate da ste znali''......
U oba slucaja je supruga bila sa mnom pa je pesnicenje izbegnuto.

+Quote Post
nesa-seve
poruka Danas, 21:26
Poruka #9146

Datum reg.: 9-March 11
Član broj: 42,588

Radule ja bih te zamolio da im potraziš informacije oko te prodavnicie za reparaciju objektiva, naziv prodavnice . Hvala

+Quote Post
Radule Perisic
poruka Danas, 22:07
Poruka #9147

Jo probao bih ja taj objektiv da mi nije udaljen 250 i kusur km. Nije samo doći do BGa nego se još izmajati dok nađm gde se on nalazi. Doduše momak je ponudio da dođem i to neznavši odakle sam. Mada očigledno neki idu na foru bar si došo da vidiš. Poučen sSimazoranovim iskustvom, ne bih isto da prođem. Inače ne bi se meni nigde žurilo možda bih i došo do BG da mi nije potreban objektiv jači 18-70. tj neki od tele zumova za subotu, i neki period nadalje a pritom nemam od koga da pozajmim jer drugari sa kojima fotkam i sarađujem ili su na kanonu ili imaju sličan izbor objektiva kao ja. Ovo je ispalo onako usput iako sam skoncentrisan oko kupovine Tamrona 70-300, Nikona 70-300VR, Nikona 55-300, i u krajnjoj nuždi Sigme 70-300.
I ništa nisam našo a pre mesec dana sam viđao oglase koji su bili aktuelni sada ništa sve rasprodato sad.gif.

Nešo koliko sam ja ukapirao to je negde po inostranstvu, pa je taj čiča to kupovao i na kraju rešio da proda opremu koju ima a momak koji to oglašava mu samo pomaže. Cela priča je na klimavim nogama. ja ne volim ljude koji mnogo i brzo pričaju i po dvaput mi ponove priču. Odmah me podsete na klasične marketing fore, a to je meni u startu odbojno.

Pitao sam samo da li uopšte ovaj objektiv vredi 300€ sobzirom na datum kada je proizveden da li je vredan bilo kakvog angažovanja oko njega. Možda čovek govori istinu smile.gif

+Quote Post
simazoran
poruka Danas, 22:32
Poruka #9148

Datum reg.: 3-January 10
Član broj: 33,661

Ne znam za taj objektiv, ali viđao sam iste oglase prvo na jednom pa posle mesec dva na drugom nalogu iz istog grada(NS), sve sa tim pricama o prodavnici ''negde napolju''.Cini mi se da su se neki oglasi kretali i na relaciji Bg-Ns.
Ima svega, muljanje na sve strane, sumnjiva roba .
Meni je recimo juce stigao neispravan objektiv od preprodavca sa 240 pozitivnih ocena na KP.Naravno zavalio ga je i ne pada mu na pamet da vrati pare....Prevaranata je sve vise.

+Quote Post
Radule Perisic
poruka Danas, 22:51
Poruka #9149

Nažalost, mada ja izbegavam KP, uglavnom gledam po foto berzi, što i nije neka garancija da nema prevaranata i tu.
Hteo sam da kupim Tamron, prodaju neki iz smeereva kažu da je nova roba sa garancijama. ne znam kako na to da gledam. Stvarno ne bih da se posle preganjam sa nekim oko para a oprostiti 300€ jednostavno ne bih mogo.

Vidim po oglasima se pojavljuju prodavci "nove" opreme.

+Quote Post

458 - broj stranica V  « < 456 457 458
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Wednesday 18. October 2017 - 22:52

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.