Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Zanimljiva novo Android telo, Kažu "Frakenstein Device" :)

V
zocha
poruka Mar 8 2019, 08:45
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 3-March 06
Član broj: 3,600

Ne znam kako da okrakterišem osim zanimljiva ideja:

https://petapixel.com/2019/03/06/this-is-yo...rorless-camera/
Go to the top of the page

+Quote Post
NShappy
poruka Mar 8 2019, 10:37
Poruka #2

Datum reg.: 23-May 05
Član broj: 725

Buahaha, kakav Frankenštajn! Trebali su još da ugrade i Nikon flash mount i instališu Sony PlayMemories. laugh.gif biggrin.gif tongue.gif

Iako ideja nije toliko loša.

Problem uvek može biti EF mount koji je Canonov zatvoreni sitem. NeCanon EF uređaji rade na principu reverse inžinjeringa, pa se nikada ne može znati kako će bilo šta third party raditi sa EF objektivima. Čak i ako sada rade, u budućnosti ne moraju.

m4/3 i Sony sistem su otvoreni, pa nekako, za njih uvek možemo biti sigurniji da će trti parti oprema raditi kako treba (mada, i ta njihova "otvorenost" je uslovna i pitanje jeste koliko su zaista otvoreni, i koliko Oly i Sony žele da podele sa drugim proizvođačima dry.gif ).

Inače, trhird party oprema postaje važno pitanje proizvođačima, koliko i da li uopšte da je dozvole, i kako da gledaju na nju. Canon i Nikon, njihovi dosadašnji sistemi, zasnovani su na starim protokolima s' kraja prošlog veka, i lako se reinžinjeringuju. Ali novi sistemi, da neko tako hoće, komunikacija između pojedinih delova opreme može biti npr. kriptovana, i time potpuno onemogućeno 3P proizvođačima da bilo šta rade. Za sada nije. Videćemo kako su Canon i Nikon uradili ove nove bajonete.

+Quote Post
yagodinac
poruka Mar 8 2019, 15:01
Poruka #3

Datum reg.: 8-April 10
Član broj: 35,332

Na neki način je očekivano praviti most između telefona/androida i klasičnih kamera - u suštini dobro uočeno i zamišljeno. Malo odskače traljava realizacija, jer ako su hteli da bude kompaktno (a hteli su) onda je mnogo više logike imalo da stave 4/3 bajonet, bar bi ekvivalentna stakla bila manja i iskorišćena do rubova. U suprotnom bi trebalo da stave 1.6 krop APSC i da takođe koriste pun potencijal staklurije. Jer pazi, uzmeš pedeseticu 1.8 i pogledaš kroz ekran a ona k'o teleskop, bože_me_oprosti rolleyes.gif
Ovako gledano na prvu dotično čudo je čisto da upišu recku i da malo pospeše prodaju svoje EF linije objektiva. Koliko ja znam, nisu se nešto razbili od prodaje svojih stakala - a realno i ne bi trebalo da je velika margina zarade na tome. Ali što da ne, uzmeš zamalo telefon i jedno staklo - pa u džep pa u grad na pijanku. Zvuči probitačno.

+Quote Post
NShappy
poruka Mar 8 2019, 17:46
Poruka #4

Datum reg.: 23-May 05
Član broj: 725

Oly i Sony su napravili "zadnji poklopac" fotoaparate, ono, samo kružni poklopac na objektivu, sa zatvaračem, senzorom i baterijom, uz ideju da telefon bude full komander. To je nešto najbliže ovome.

I nešto se nisu ubili od prodaje. Da budemo precizniji, odustali su od koncepta. Mislim da su oba discontinued.

+Quote Post
yagodinac
poruka Mar 8 2019, 19:17
Poruka #5

Datum reg.: 8-April 10
Član broj: 35,332

Sećam se toga, ali realno ono nema za šta da se uhvati. Ergonomija i upotrebljivost nula. Dobro, nije ni Y nešto mnogo bolji po tom pitanju, ali je bolji (mada je rasprava o ergonomiji ovde čist crni humor laugh.gif ).

+Quote Post
kobayashi
poruka Mar 8 2019, 21:13
Poruka #6

Datum reg.: 18-September 06
Član broj: 6,377

Kad sam kupio Motorolu na koju mogu da se kače modovi, mislio sam prvo da kupim ovo: https://www.motorola.com/us/products/moto-m...lblad-true-zoom

Međutim, na nekom Review-u pročitam da u nekim situacijama daje lošije fotografije od kamere na tom telefonu i da često boje nisu dobre, tako da... jedino što je prednost je valjda optički zum, a i šta očekivati bolje za tu cenu.

Ne sećam se gde sam prvo video neki Review, ali evo ni ovaj na gsmarena nije ništa manje loš: https://www.gsmarena.com/hasselblad_true_zo...-blog-22742.php

Dok ne krenu da stavljaju ozbiljniej senzore, ništa od toga, ali onda će i cena biti takva da je besmisleno kupovati "fotoaparat" koji ne radi bez telefona. A ako radi bez telefona, onda je to fotoaparat kao i svaki drugi, jer telefonom se već 10-ak godina ili čak više može upravljati DSLR-om.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Tuesday 15. October 2019 - 12:35

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.