Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

2 - broj stranica V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic

OSNOVE FLEKSO ŠTAMPE, najkrace moguce...

V
Branei
poruka Mar 6 2009, 13:00
Poruka #21

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 29-November 06
Član broj: 7,681

CITAT (smajli @ Mar 6 2009, 11:45) *
A da li mozete meni da kazete nesto o kontroli tonskih vrednosti i kvaliteta izrade štamparskih formi za flekso štampu?!

Znam sta se sve koristi kod ofset stampe ali za flekso ne znam..

pozdrav :]

U zavisnosti od tipa boje i aplikacije u flexo stampi postoje minorne razlike u kontroli odnosno standardizaciji vrednosti (uglavnom su denzitometrijske vrednosti vise od ofseta) poredeci sa ofset stampom. Prava razlika je u prepresu, odnosno izradi formi - prirastaj tacke je mnogo veci, a isto tako Lab vrednosti su tesko dostizne u nekim slucajevima pa tako pantone boje u CMYK-u se koriste u retkim slucajevima. Uglavnom se koriste spot (Pantone) boje.

Za sada postoje neke standardizacije (link za FIRST) koje u domacem delu nisu usvojene, ali kod flexa uopsteno je jako duboka materija sto se tice dizajna, prepresa, kontrole tonskih vrednosti, separacije, izrade stamparskih formi (klisea) i svega ovoga ukomponovanog sa materijalom na koji se stampa odnosno tipa proizvoda koji se stampa. Da ne pominjemo jos raster valjke,rakel nozeve,duplofan trake, tip boja, masinu za stampu, brzinu stampe i ponarocito operatera za masinom (cesto zanemareni faktor) -sve ovo skupa bi bio jedan paket gde je potrebna kontrola kvaliteta (ovde mozemo navesti jos dosta detalja koji uticu na kontrolu kvaliteta).

Verovatno ce neko drugi uspeti bolje da objasni detalje oko pripreme i kontrole izrade formi posto je to vec pominjano u drugim temama pa tako ne zelim da ponavljem tudje znanje - meni je bliza materija izrade gotovog proizvoda nakon pripreme filma (prepresa), ali isto tako znam da je dobro uradjena priprema (i klisei) 50% posla u flexu. (nema ljutnje ali ovo je istina)

Vozdra biggrin.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
flexomaher
poruka Mar 22 2009, 22:09
Poruka #22

Datum reg.: 11-March 07
Član broj: 9,647

CITAT (kolorgrafika @ Mar 4 2009, 12:05) *
Pozdrav kolegama u Gornjem Milanovcu iz Banja Luke. U pripremi smo za nabavku 8 bojke za flekso štampu. Može li kontakt adresa (E-mail)

Pozdrav flexo svijetu i onima koji će to postati
zanima me tko to nabavlja flexo mašinu od osam boja? Što će štampati? Možda se može pomoći da se u startu ne napravi neki pogrešan korak.
pozdrav flexomaher

+Quote Post
flexomaher
poruka Mar 22 2009, 22:52
Poruka #23

CITAT (smajli @ Mar 4 2009, 12:56) *
da li bi neko mogao da mi kaze nesto o kontroli tonskih vrednosti i kvaliteta štamparskih formi za flekso stampu?

i lik (http://s5.quicksharing.com/v/6536183/Flekso_ploce.pdf.html) koji je postavljen jos 16.jan 2007. ne radi sad.gif

hvala
pozdarv

alo Smajli,
što te zapravo zanima? Tebe sigurno muči prirast rastertonskih vrijednosti na otisku a koji su u korelaciji sa klišejima. To je ozbiljna tema koja zahtijeva znanje svih procesa a to su: prepress, izrada klišeja te flexotiskarski proces. Pogledaj standard ISO 12647-6 možda ćeš tu pronaći odgovore na svoja pitanja. Jedno ti mora biti jasno, ovo je vrlo napredno i ako shvatiš da neznaš neke stvari onda ti predstoji učenje, a tek se onda se može potražiti pomoć. Ovo nije pametovanje već svakodnevno iskustvo već dugi niz godina.
Sandardi opisuju sve što je potrebno i tu imaš numeričke vrijednosti i tolerancije za sve ono što te interesira. I ne zaboravi učenje, učenje i opet ponovo učenje.

zdravi i veseli bili
flexomaher

+Quote Post
flexomaher
poruka Mar 22 2009, 23:13
Poruka #24

CITAT (kolorgrafika @ Mar 5 2009, 09:51) *
rolleyes.gif Pozdrav svima. Treba mi tabela u PDF “distorzija” odnosno skraćenje klišea. Pročitao sam tekst o flekso štampi i interesujeme da li se može za obradu fotografija koristiti u Photoshopu isti ICC profil za flekso štampu kao za ofset štampu. Molio bih da mi se jave oni koji rade pripremu za flekso štapmu, radi par savjeta. Inače 20 godina radim kompjutersku pripremu za ofset štampu.
Kontakt adresa
kolorgrafika@blic.net

Puno pozdrava svima iz Banja Luke

Evo me ponovno,
pogledaj ovaj site na njemu su ti razni kalkulatori a na tebi je da izabereš ono što ti treba
www.flexoexchange.com/tools/tools.html
Kako ti može pasti napamet da sa istim profilom radiš za dvije potpuno različite tehnike tiska? Boje različite, podloge, tiskovne forme - klišeji, način obojavanja i još štošta. Sve to nema veze sa ofsetom. Trebaš napraviti ICC profil za svoje uvjete rada. dobrodošao u područje color managementa iliti upravljanje bojama.

zdravi i veseli bili
flexomaher

+Quote Post
BoneHead
poruka Mar 23 2009, 08:48
Poruka #25

Urednik

Grupa: Urednici
Datum reg.: 22-January 05
Član broj: 107

Na ovom linku imas kompletne tabele u pdf-u sa faktorom distorzija, samo treba da znas za koje zupcanike i koje ploce koristis.
http://www.flexoexchange.com/tools/distort...calculator.html

+Quote Post
kolorgrafika
poruka Mar 24 2009, 15:32
Poruka #26

Datum reg.: 25-February 09
Član broj: 27,960

Hvala vam narode za link.
Posto mi je flekso štampa nešto sasvim novo, razumljivo je da mi treba iskustvo majstora koji se time bave, pa zato pokušavam saznati što više informacija.

Pozdrav

+Quote Post
shadow032
poruka May 29 2009, 23:05
Poruka #27

Datum reg.: 29-May 09
Član broj: 30,031

Radim diplomski na ovu temu pa ako neko ima bilo kakav materijal koji bi mi bio od koristi neka mi se javi...Trenutno bi mi najvise znacilo malo slika masina zajedno sa osnovnim karakteristikama istih

Unapred hvala

mail: shadow032@hotmail.com

+Quote Post
MrBig
poruka Jul 7 2009, 11:42
Poruka #28

Grupa: Članovi
Datum reg.: 31-March 06
Član broj: 4,003

https://www.flexocleaners.com/glossary/a.asp

Rečnik engleskih Flexo pojmova

+Quote Post
Tetrapak
poruka Jan 15 2010, 09:52
Poruka #29

Datum reg.: 15-April 08
Član broj: 20,641

CITAT (flexomaher @ Mar 22 2009, 22:09) *
Pozdrav flexo svijetu i onima koji će to postati
zanima me tko to nabavlja flexo mašinu od osam boja? Što će štampati? Možda se može pomoći da se u startu ne napravi neki pogrešan korak.
pozdrav flexomaher

U GM imate 2-3 osmobojke (Primaflex), a ima cak i 10-bojka (ali to je bakrostampa).
Sve je vise poslova koji se rade na 8 boja, tako da mi je malo smesno pitanje KO nabavlja masinu od 8 boja i sta ce sa njom stampati. Ljudska masta nema granica smile.gif
Sta god treba oko pomoci - tu sam!

+Quote Post
Mr.Charming
poruka Jan 28 2010, 14:38
Poruka #30

Datum reg.: 28-January 10
Član broj: 34,116

CITAT (Tetrapak @ Jan 15 2010, 09:52) *
U GM imate 2-3 osmobojke (Primaflex), a ima cak i 10-bojka (ali to je bakrostampa).
Sve je vise poslova koji se rade na 8 boja, tako da mi je malo smesno pitanje KO nabavlja masinu od 8 boja i sta ce sa njom stampati. Ljudska masta nema granica :)
Sta god treba oko pomoci - tu sam!

10 - bojne mašine nisu retkost u širem regionu.

Sve je više poslova koji se rade u velikom broju boja prvenstveno zbog nepoznavanja osnova grafičkog dizajna i priučenih dizajnera.

+Quote Post
Sanj@ing
poruka Jun 19 2012, 18:12
Poruka #31

Datum reg.: 19-June 12
Član broj: 47,951

Postovanje svima vama,
Ja sam nova u ovome, tek zavrsila fakultet, i nisam imala prilike raditi ni upoznavati flekso stampu, tako da ste mi jako pomogli i kolko-toliko me priblizili svemu.
Procitala sam sva vasa misljenja savjete i sugestije i na taj nacin svoje dosadasnje saznanje i poznavanje flekso stampe obogatila.
Ukoliko bi neko od vas imao neki dodatni materijal, slike i tabele slobodno mi moze poslati, jer ucenju i znanju nikad kraja.

Veliki pozdrav svima.

+Quote Post
Buksi NS
poruka Oct 4 2012, 10:06
Poruka #32

Datum reg.: 4-October 12
Član broj: 48,648

Gde da nadjem vise informacuja o flekso stampi i njenoj stetnosti na zivotnu sredinu?

+Quote Post
Avet
poruka Oct 4 2012, 19:18
Poruka #33

Datum reg.: 14-February 08
Član broj: 19,150

Rad iz ekologije? 003.gif

+Quote Post
Buksi NS
poruka Oct 4 2012, 21:03
Poruka #34

Datum reg.: 4-October 12
Član broj: 48,648

Dobila sam temu za diplomski Flekso stampa, ali moram pisati i o stetnosti.

+Quote Post
Avet
poruka Oct 5 2012, 18:46
Poruka #35

Datum reg.: 14-February 08
Član broj: 19,150

Ne mogu te uputiti na konkretnu literaturu, ali ja bih krenuo od toga šta se sve od hemije koristi u flekso štampi, saznao od čega se ta hemija sastoji i onda video koliko je koja supstanca štetna po okolinu.

+Quote Post
Idzokm
poruka Mar 27 2013, 22:59
Poruka #36

Datum reg.: 27-March 13
Član broj: 50,043

Postovanje ljudi.

Bavim se pakovanjem ugostiteljskog secera, i u cilju smanjenja troskova nameravam da nabavim jednu malu masinu za flekso stampu sa dve boje. Medjutim iz vaseg razgovora dolazim do zakljucka da je to veoma komplikovan posao.
Dali bi ste mogli da mi kazete: dali ja kao potpuni laik mogu da se bavim time i koje je vreme potrebno da se covek obuci za rad na masini za flekso stampu.

Pozdrav.

+Quote Post
yuowl
poruka Dec 14 2013, 20:35
Poruka #37

Datum reg.: 15-May 10
Član broj: 35,853

da li neko moze da mi pomogne oko otapanje alkoholnog fotopolimera,sa cime se otapa najbolje,nasao sam da je idealan za to perhlor ali njega je nemoguce naci,ima li neka adekvatna zamena i gde se moze kupiti?
hvala

+Quote Post

2 - broj stranica V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Thursday 24. April 2014 - 06:47

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.