Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Forum Rules *** PRAVILA FOTO FORUMA *** Pročitaj pre postovanja!
31 - broj stranica V  « < 29 30 31  
Reply to this topicStart new topic

Moji portreti, od sad pa nadalje

Ocena 4 V
V
micko s16
poruka Apr 10 2019, 11:19
Poruka #601

Grupa: Članovi
Datum reg.: 17-September 12
Član broj: 48,502

Naravno biggrin.gif Valjda se toliko znamo...

Iskreno ne mogu da ne saram obradom, ovde sam pokusao neki filmski fazon, jbg tako se uci i ja zadovoljan, ali ocito nesto tu ne stima, vama. No bilo kako bilo, meni se svidja, ali prihvatam kritiku biggrin.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Foto turista
poruka Apr 10 2019, 11:28
Poruka #602

Datum reg.: 19-March 15
Član broj: 53,818

^
Pa ne stima kolega, ne mogu ruke da bude anemicne a lice kao da je upravo istrcala sprint od 300m hehe biggrin.gif
To filmski fazon, ovaj, onaj, kao i one price o presetima koji emuliraju film, ako se sve sveda samo na to, to su onda suplje price, likovno estetski parametri definisu lepo, dobro, odlicno, a na sta ce to sto je lepo, dobro, odlicno da lici to je vec stvar ukusa smile.gif

+Quote Post
michaga
poruka Apr 12 2019, 07:26
Poruka #603

Datum reg.: 2-August 08
Član broj: 22,852

CITAT (@work @ Jul 10 2017, 08:27) *
Da fokus jeste odlutao, a i meni se ne svidja saturacija, ali ok razliciti smo.

Sto se fokusa tice, pre nekoliko godina procitah nesto o Deconvolution sharpening-u i tu spomenuse da po tom principu najverovatnije radi alat za ostrenje u ACR-u, ali tek onda kad detail oteras preko 50%. Isto vazi i za smart shapren u PS-u, ali tu ima toliko opcija da je nemoguce ne pogubiti se. Malo se poigrah sa ostrenjem ove tvoje zadnje fotke u ACR-u i uz selekciju (tj. masku) samo ociju obrva i brade uz radius 3.0 i poprilican amout i detail ova fotka zivne samo tako.

Ja se izvinjavam sto spamujem temu.
Odlicne fotke Micko.
Sad naleteh na ovu poruku o ostrenju i mislim da bi bilo sjajno ako bi Work mogao malko bolje i detaljnije da objasni ovo ostrenje. Mozda u posebnoj temi ili negde...

+Quote Post
@work
poruka Apr 12 2019, 09:50
Poruka #604

Datum reg.: 7-January 06
Član broj: 2,837

^ Evo ovde ima ponesto o tome sto pitas, ne bi se ja usudio da objasnjavam “point spread function” and deconvolution.
Uzgred Raw Therapy konverter poseduje jednu vrstu decon. ostrenja - tzv. Richardson–Lucy deconvolution.
citat:

The “details” slider in Lightroom is really a choice between two sharpening algorithms. Slide it one way for deconvolution sharpening, the other for unsharp mask, or somewhere in the middle for a blend. The trick to working with deconvolution is to set the detail slider accordingly, and then set the radius slider to the minimimum, as we are working to extract small details.

So open up Lightroom or Adobe Camera RAW (Filter / Camera RAW Filter if the image is already open in Photoshop CC). Then go to the detail tab and move the radius slider all the way to the left (to 0.5) and the detail slider all the way to the right (to 100). That’s all you need to do to enable deconvolution sharpening. Once you’ve done that, just move the amount slider up or down until you get the amount of deconvolution sharpening you want. I generally use somewhere between 30 and 55 for the amount, but sometimes as little as 20 or as much as 80. 50 is a very good place to start. It is generally best to evaluate the image at 100% when setting the amount. Finally, leave masking disabled (set to 0).

+Quote Post

31 - broj stranica V  « < 29 30 31
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Friday 19. April 2019 - 03:32

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.