Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

3 - broj stranica V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic

i7 VS Ryzen, poredjenje i7 i Ryzen modela procesora

V
.Milos
poruka Jul 19 2017, 10:34
Poruka #41

Grupa: Članovi
Datum reg.: 13-August 10
Član broj: 37,058

Nemojte da zaboravite činjenicu da win 7 ima uskoro 10 godina kako postoji.

A i win10 je dosta ispeglan, ja do sad nisam imao nikakvih problema, a koristim konfiguraciju aktuelnu 2015.

Čak sam i kupio serijski oem key, koštao me 30 dolara, verifikovan uredno.
Go to the top of the page

+Quote Post
alekba
poruka Jul 19 2017, 15:07
Poruka #42

Datum reg.: 11-November 09
Član broj: 32,800

to i jeste problem
TI NISI IMAO PROBLEMA
e, problem je sto ljudovi koji nisu imali probleme to isticu kao dokaz da W10 nije problematican .

Najveci problem sa W10 je sto je on izasao polukuvan a ondak su nastavili da ga "unapredjuju u hodu", sto bi rekli oni bivsi tongue.gif
U programiranju tako ide, pritegnes na jednom kraju, ono procuri na drugom, zato se stvar testira, testira i opet testira pre nego sto se pusti u svet. Sad vise ne moraju da harce vreme i $$$$ na to, rulja je pristala da se naguzi ( silom ili milom ).

Pa, kad moze MS, zasto ne bi i mi? AAA igre izbacuju toliko bagovite da ne mogu da se pokrenu, nego cekas pec, par dana do par nedelja. Po punoj ceni kupujes "rad u progresu", da ne pricamo o tome da bi uopste mogao da igras cesto je potrebno dokupiti jos 101 andrak.

ma dzaba pricat' dry.gif

+Quote Post
.Milos
poruka Jul 24 2017, 13:31
Poruka #43

Datum reg.: 13-August 10
Član broj: 37,058

Ček ja sam trebao da imam problem, win bi bio sranje, čisto da vičemo M$ monopolista, ua fazon, pa onda bi to trebalo da bude ok i tvoja poenta na mestu?

Aj što ja nemam, nego gomila drugih ljudi kojima sam pomogao da naprave workstation mašine.

Takodje radim u firmi koja evo već 5 godina gura win 7 bez problema (bez reinstalla). Sve je lepo namešteno i nema da brine čovek, isto tako je i sa win 10 koji je bolje optimizovaniji u radu sa ssd i mrežama.

Pusti me sa pričama o nekim tamo nezadovoljnim ljudima što kukaju na netu. Ako ne radi, središ ga ili zameniš, simple as that. Gledaj svoje iskustvo, ja barem tako radim.

PS: MS je pustio early beta release win 10 dok nije postala full verzija OS ili prepeglali mogući bagovi. I ta mi je radila odlično, bez bagova.

+Quote Post
alekba
poruka Jul 25 2017, 04:12
Poruka #44

Bas o tome ti pricam 003.gif

Sticajem olakotnosti nedavno sam pripomagao oko sklapanja 6 masina, flesovao graficke ( srecom ni jedna nije sprzena tongue.gif a ide ih 6 u 1 masinu ), instalirao OS i prateci softver, pritegao i povezao masine pa da mogu 24/7 da veselo vicu haj-ho dok rudare...
...dok se "instruktor" igrao na berzi i zaradjivao djeparac dry.gif

E, jel me to sad cini kompetentnim? Ili to sto od 2009 sam instaliram OS i odrzavam sistem, ili sto sam sklopio par kompova, instalirao koznako'lko windoza, ocistio i oporavio koznakol'ko kompova od frendova...... ( sam, uz pomoc gogleta ili telefona ).

Stvarno, pusti me toga, od maliganisanja sa onima koji ZNAJU, sam naucio koliko ja NE-ZNAM i nikad necu znati.
Samo znam, oni sa takvim stavom najglasnije kukaju kad stvari podju ukrivo, bez obzira na tematiku.
Itako to, da ne trujemo vise temu.... svako ima pravo da misli sta hoce smile.gif

http://img.picturequotes.com/2/599/598407/...ked-quote-1.jpg

..............................

Elem da se vratimo tematici teme. Ryzen je polozio ispit, 'Citao" sam na forumima tongue.gif poduzi spisak softvera koji NEMAJU probema sa Ryzen-om. Ipak naleteo sam na ovo:
CITAT
Ryzen 7 If your system does not run after installing cinema4d, delete the mesa folder from your cinema4d installed folder. Mesa folder can be found in C:\Program Files\MAXON\CINEMA 4D R18\resource\libs\win64
Then run cinema4d and download the updated file from cinema4d website and update the manual in the window tab of cinema4d

Pogledao sam u taj folder i tamo je opengl32dll. fajl. Cinema koristi open GL, bas kao i mnogi drugi programi. Tako da ako neko oseti probleme moze da proba sa apdejtom softvera.
I pre nego sto neko pita to se ne odnosi samo na pekabete verzije smile.gif

+Quote Post
kobayashi
poruka Jul 29 2017, 16:02
Poruka #45

Datum reg.: 18-September 06
Član broj: 6,377

Ja sam počeo od Win 3.11 (u stvari, bio Win 3.1 pa sam sa disketa instalirao preko Win 3.11).

Srećna vremena kad si mogao da butuješ sa diskete i popraviš šta god si zeznuo (npr. pri prvom pokušaju "upgrade-a" na Win 3.11 ispostavilo se na pola instalacije da mi fali jedna od disketa - nisam ih stvarno koristio za to, već "slike" disketa na disku), konkretno tada sam samo nešto promenio u win.ini i/ili system.ini i sistem se podigao.

Ali, tehnologija brzo napreduje, a većina onoga što sam znao i naučio zaključno sa Win 7 je samo delimično korisno od Win 8 i dalje. Kod Linux-a je malo drugačije, mada i tu od generacije do generacije određenih distribucija (da ne pominjem kad se promeni distribucija) menjaju lokacije pojedinih sistemskih fajlova i sl.

Generalno, s obzirom da je dovoljno samo nadograditi OS mogućnostima novog hardvera, OS može da izgleda maltene i kao Windows NT 4, samo da bude dovoljno brz, a kome treba "šarenilo" i lep UI, neka mu to omoguće preko nekog dodatka.

+Quote Post
alekba
poruka Jul 30 2017, 13:03
Poruka #46

.....ova tema od Hardvera ode u Soft tongue.gif

+Quote Post
alekba
poruka Aug 13 2017, 06:22
Poruka #47

https://www.scan.co.uk/products/amd-ryzen-t...180w-cpu-retail

iiiiiiiiiiii eto ga. Kako li leti Corona, Arnold, Vray i ostali CPU rendereri na ovom.

+Quote Post
kobayashi
poruka Aug 16 2017, 20:11
Poruka #48

Datum reg.: 18-September 06
Član broj: 6,377

Pa već ga ima kod nas, cena 1100€ pa naviše, ne znam kol'ko će da bude kod "mađara"...
Ima i 1920x sa 12 jezgara za nešto ispod 1000€ (čak 95-96k "web cena") kome je ovaj prethodni skup, čak mu je osnovni takt 3.5GHz umesto 3.4GHz kao kod 1950x (mada je boost ko oba 4GHz).

+Quote Post
alekba
poruka Aug 17 2017, 08:14
Poruka #49

Losa vest je cena ploca, a i hladjenje je zeznuto... valjda ce i to doci na svoje, mislim na nase.

+Quote Post
inner universe
poruka Aug 18 2017, 20:29
Poruka #50

Datum reg.: 22-October 06
Član broj: 6,907

Ne znam koliko ima poente uzimati Threadripper za renderovanje posto je gpu render brzi.

+Quote Post
alekba
poruka Aug 18 2017, 21:52
Poruka #51

Jos je brzi real time..... Pa opet ljudi koriste Coronu, Arnold, Vray itd...
Sta ga znam, citam sta ljudi pisu ( i proverim kako rade ).... Svako ima neku svoju pricu, cesto je tesko propratiti ta sitna crevca. Uglavnom kada bi to bilo tako prosto svi bi koristili GPU. Njima ( barem dobrom delu ), nije problem da ture par Titan X kartica ( valjda je maximum 4, negde citam 3 ).
12 giga memorije je podosta, jos kad racunas da Redsift moze da koristi i memoriju mimo kartice, reci ti meni zasto svi nisu presli na GPU? Ne racunam neke teske animacije ili filmove, nego stil ili manje zahtevne animacije.
huh.gif

+Quote Post
alekba
poruka Aug 20 2017, 11:29
Poruka #52

a da se vratimo malo na softver biggrin.gif
nasmeja me ono na kraju smile.gif
resolve has many problem caused from win10, also licensed version with real dongle. i own it, and i come back to seven to work, win10 want to update drivers every times messing installation of many software, it's a worst virus that i ever installed on my computers...

+Quote Post

3 - broj stranica V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Tuesday 22. August 2017 - 13:51

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.