Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Paljenje drveta, pitanje

V
Bukinjo
poruka Nov 27 2010, 12:54
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 22-May 06
Član broj: 4,720

Caos kolege,
zanima me postupak paljenja drveta radi dobijanja crne boje istog.

Video sam neke kul stolice na behance, rekao bih da je jednu od njih radio kolega zonas, ako je tu, neka se javi smile.gif.

edit
evo nadjo je, radio koleza chudes, i cestitke smile.gif

http://www.behance.net/gallery/frene/183122

Kapiram da je prelakirana stolica kao zavrsna obrada?

mene zanima konkretan postupak dobijanja ovoga, pogotovu sto je ovde dobijena jedna rusticna tekstura koju nisam vidjao na ostalim drvenim elementima koji su obradjeni paljenjem.

Hvala smile.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Denis Dsgn
poruka Nov 27 2010, 13:52
Poruka #2

najgori od svu decu

Grupa: VIP
Datum reg.: 30-March 05
Član broj: 446

Pa reci ce ti Chudes, to je njegov rad smile.gif

+Quote Post
chu-des
poruka Nov 27 2010, 14:46
Poruka #3

Datum reg.: 28-November 05
Član broj: 2,433

e evo me....da to je moj rad....to i jeste bila fora da se oboji bez korishcenja crne boje kao i da se dobije ta textura....
Stolica je spaljena plinskom bocom sa veoma jakim vartenim snopom tako da spali veoma brzo povrshinski sloj, pre nego sto osteti unutrashnji deo drveta, kako bi ostala jaka kao ranije i kako bi se moglo sedeti na njoj bez razmishljanja da li ce puci. Textura dolazi sama po sebi jer spaljeno drvo pravi tu texturu. Ideju sam inache dobio sedeci ispred kamina i kad sam video neke delove spaljenog drveta izgledalo mi je jako interesantno:D Samo kao sto sam vec rekao pazi da snop vatre bude veoma jak kako bi se povrshinski samo spalilo da bi unutra ostalo zdravo drvo.
P.S. stolica se prodaje u ogranichenim i numerisanim serijama....tako da je na neki nachin ruchno radjena.....jer ovaj proces nije adekvatan za upotrenu na nekom industrijskom proizvodu, tako da ne bi moglo da se svrsta u ID. Ako radish nesto za neki id konkurs sa ovom tehnikom pazi jer ja sam bash ovu stolicu radio za promosedi-a i nisam niosta uradio bash zbog toga sto sam ti naveo gore.
Naravno rpelakirana je pose toga, da ne bi prljala kad sednesh na nju a i pre lakiranja je koriscena neka frsta premaza koji uchvrsti drvo, jer prva koju smo uradili bila je lakirana pez tog uchvrscivacha i bilo je problema jer se skidala boja.

Ako ti treba josh nesto pishi

+Quote Post
Bukinjo
poruka Nov 27 2010, 18:23
Poruka #4

hvala na ovako opsirnom odgovoru.

Od kog drveta je radjena stolica? Kapiram da je kuvana bukva ok ili sl?
I koji premaz za ucvrscivanje na kraju? ako znas ime ili nesto sto moze da me usmeri na tip premaza...

U principu je to to, cisto sam hteo da vidim postupak, zanimljivo je...iskrenije mi je od bojenja, ovako menjas samu strukturu materijala, i to je kul.

+Quote Post
chu-des
poruka Dec 3 2010, 21:51
Poruka #5

pazi nama te premaze daje jedan lik koji radi drvo u plastichim flasama tako da ne znam ime al pitacu ovih dana pa cu da i javim ako nije kasno

+Quote Post
Bukinjo
poruka Dec 3 2010, 22:20
Poruka #6

e nista nije hica, samo me zanima postupak ako bih nesto slicno radio za sebe smile.gif, kad vec ima ljudi koji su upuceni smile.gif...
tnx, kad stignes pitaj, nije nikakva zurba smile.gif

+Quote Post
Creator
poruka Dec 6 2010, 07:32
Poruka #7

Datum reg.: 11-January 08
Član broj: 18,435

Odlicna je ideja sa tim paljenim drvetom i super izgleda, Bravo Chu-des

+Quote Post
chu-des
poruka Dec 22 2010, 14:07
Poruka #8

hvala biggrin.gif

+Quote Post
pazovan
poruka Dec 28 2010, 17:53
Poruka #9

Datum reg.: 26-March 07
Član broj: 9,942

Super izgleda i komad i ideja sa paljenjem drveta; mada mi malo deluje malo nesigurno ovako spaljena.

Ali sve pohvale!!!

+Quote Post
ognjanski
poruka Dec 29 2010, 22:18
Poruka #10

Datum reg.: 10-December 08
Član broj: 25,859

Meni je ovo odlichno, i bez problema bih je kupio. Povuklo me je i da je skiciram. Potpis'o sam te, opushteno smile.gif

+Quote Post
chu-des
poruka Dec 30 2010, 16:21
Poruka #11

CITAT (pazovan @ Dec 28 2010, 17:53) *
Super izgleda i komad i ideja sa paljenjem drveta; mada mi malo deluje malo nesigurno ovako spaljena.

Ali sve pohvale!!!

Pa sigurna je, testirali smo je i lik koji ima 120kg se popeo na poslednju stepenicu kada je otvorena, tako da je ok....jer je paljena na na jakoj vatri tako da drvo je samo povrshinski spaljeno a unutra je ostalo zdravo drvo.
Inache verziju sa stepenicama vishe nismo radili jer svi ostali zahtevi su bili samo sa stolicom....iako je ideja sa stepenicama vishe bila da bude kao neka polichica za knjige a ne bash stepenice:D

+Quote Post
MacD
poruka Dec 17 2015, 21:59
Poruka #12

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 31-March 06
Član broj: 4,004

Malo bih se vratio na temu iako je proslo dosta od poslednjeg posta.
Chudes, moze li pomoc oko premaza za ucvrscivanje paljene povrsine. Na netu nisam uspeo naci dovoljno tehnickih detalja, a imam snaznu zelju da uradim fasadu sa ovim finisiranjem.

Pozz

+Quote Post
chu-des
poruka Dec 31 2015, 08:45
Poruka #13

Drvo je paljeno na veoma jakoj vatri kako bi bilo samo povrsinski spaljeno a unutra ostalo zdravo. Da se ne bi desilo da se tokom koriscenja potrosi povrsinska zastita i ostaju fleke od paljenog dela a isto tako vise spaljena povrsina ne bi oljustila potreban ti je proizvod koji ce napraviti plasticni i veoma cvrst film oko proizvoda. Konkretno za ovu stolicu smo koristili poliester. Moze da se koristi i poliuretan ali u tom slucaju proizvod za finisiranje treba da sadrzi visok nivo suve materije kako bi sloj bio tvrdji i postojaniji.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Thursday 22. August 2019 - 10:59

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.