Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Dizajn koncepta prenosivih kolica za kupovinu, koncept

V
Milutin Rajic
poruka Feb 9 2015, 11:38
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 25-February 08
Član broj: 19,397

Pozdrav svim članovima,

Zavrsio sam projekat prenosivih kolica za kupovinu namenjena ljudima koji zele da imaju sopstvenu korpu za kupovinu koja bi im olaksala prenos namirnica, ko zeli da pogleda i uruči po koju kritiku bio bih mu zahvalan, naravno sve radi unapredjivanja koncepta smile.gif

Link ka projektu : http://on.be.net/1A1OyZC
Go to the top of the page

+Quote Post
jovbranko
poruka Feb 10 2015, 00:49
Poruka #2

Grupa: Članovi
Datum reg.: 23-May 05
Član broj: 726

Bilo bi lepo da si napisao više informacija o projektu. Ovako možemo samo da pretpostavimo zašto si neke stvari ovako uradio...

1. Ako sam dobro shvatio, na ručke će biti moguće okačiti nekakve kese, tj. torbe? I koliko vidim, one će slobodno visiti. Mislim da moraš nekako da rešiš problem ljuljanja tih torbi jer ponešto od namirnica je u tečnom stanju i može da se prospe. Problem pogotovo može da postane značajan ako guraš kolica na neravnom terenu.

2. Nisam baš siguran ali mislim da je cela konstrukcija vrlo nestabilna kad se gura uzbrdo. Pogotovo ako teret slobodno visi. Pri guranju uzbrdo, teret (kese) bi se pomerale ka nazad, tj. točkovima. Težište bi u tom slučaju moglo (čini mi se vrlo lako) da ode iza točkova što znači samo jedno - prevrtanje. To možeš da rešiš ili time da uspravni ram (sa ručkama) bude ukošen ka napred, ili da donji deo rama bude vrlo težak. Čini mi se da bi ukošeni ram bio bolje rešenje, ali tu dolazimo do sledećeg problema

3. Mislim da su zadnji točkovi malo razmaknuti, tj. prostor za noge pri koračanju je suviše uzan i korisnici bi stopalima vrlo često udarali u držače točkova. Bilo bi dobro da točkovi budu šire postavljeni. Uzmi u obzir i da ima debljih ljudi a i onih koji hodaju "pačijim hodom", tj. stopala bacaju ka spolja. Ako se odlučiš da vertikalni deo rama ukosiš ka napred tada bi korisnik još češće udarao nogama u točkiće.

Najveći problem kolica za kupovinu su stabilnost i manevrisanje u malom prostoru. Stabilnost je problem jer nikad ne znaš kako će kupac nabacati stvari u kolica, teže stvari mogu biti i napred i nazad i gore i dole. To sve pomera težište sistema. Najgora varijanta, u tvom slučaju, je da su teške stvari gore i bliže točkovima. Težište bi, vrlo lako, moglo da ode iza točkova i kolica se prevrću.

Manevrisanje na malom prostoru je problem kada dođu velike praznične kupovine i kada se stvaraju velike gužve. Tada je vrlo moguće i da te neki drugi kupac udari svojim kolicima. U tvom slučaju, pošto kese slobodno vise, to je još veći problem.

4. Poslednji problem koji vidim je donji deo rama koji dosta štrči ispred korisnika. To nije problem za onog ko gura kolica, već za druge kupce. Kad odu u kupovinu ljudi, uglavnom, ne gledaju ispred sebe i dole već sa strane i uvis jer biraju robu koja je na policama. Ljudi iz okoline bi mogli da registruju kese koje su upadljivo crne i postavljene više, ali teško bi registrovali (videli) donji deo rama. Pogotovo u vreme prazničnih gužvi kada se još slabije vidi šta je dole, blizu zemlje. Uglavnom, sigurno bi neko, pre ili kasnije krenuo da prođe ispred tvojih kolica i vrlo lako bi mogao da se saplete o donji deo rama jer ga nije video.

5. Nisam siguran koliko ta tanka guma na kolicima može dobro da amortizuje udarce i vibracije. Kad teret slobodno visi, to je bitna stavka.

Sve u svemu nije loše, ali treba još da se doradi.

Pozdrav.
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Thursday 22. August 2019 - 10:12

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.