Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Forum Rules *** PRAVILA FOTO FORUMA *** Pročitaj pre postovanja!
2 - broj stranica V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic

FOCUS STACKING - uputstvo

Ocena 5 V
V
DeVil79
poruka Jun 25 2012, 12:29
Poruka #21

Grupa: Članovi
Datum reg.: 19-March 09
Član broj: 28,660

Ma nema problema smile.gif
Ova je napredna tehnika makrofotografije i predstavlja pravi put za dalji napredak iskusnih makrondzija. Tu sam ako negde zapne wink.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
MUSASHI66
poruka Jun 25 2012, 14:50
Poruka #22

Datum reg.: 21-January 10
Član broj: 33,988

Stvarno si ljudina i po! Nisam stigao da se zezam sa konjicem ovaj vikend, dosao mi kum, sprema svadbu, pa smo bili zauzeti.

Odgovorio si mi na pitanje, nisam znao jel radim nesto lose ili ne, jer ne primetim da dobijam fokus na svakom delu tela kad pokusam da pomerim prsten, ali predpostavljam da je to samo do iskustva i da treba vise da se igram. Jedino me nervira vetar - kako god okrenem, kad god pokusam, uvek duva i mrda ili cvece kad slikam, ili krila na ovom konjicu.

Kad prestane da duva, probacu da se igram da opcijama od f2.8 pa do f11, da vidim kakve su mogucnosti ovog objektiva i sta ispadne od njega kad se fokusira tako blizu.

Hvala jos jednom!!

+Quote Post
neu3no
poruka Aug 10 2012, 21:27
Poruka #23

Datum reg.: 23-May 05
Član broj: 729

Zanimljiva tehnika. Jako koristan tekst. Podseća me na http://www.lytro.com/ pokušaj da se u jednoj fotografiji "stakuje" više komada tako da uvek može da se refokusira.

+Quote Post

2 - broj stranica V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 29. April 2017 - 08:28

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.