Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

16 - broj stranica V  « < 4 5 6 7 8 > »   
Reply to this topicStart new topic

Jeftin monitor za posao, sveti gral

V
joes021
poruka Dec 17 2011, 00:30
Poruka #101

Grupa: Članovi
Datum reg.: 2-December 05
Član broj: 2,474

Dva posta iznad
Go to the top of the page

+Quote Post
duleSaga
poruka Dec 17 2011, 10:30
Poruka #102

Datum reg.: 9-March 10
Član broj: 34,826

okaj, kakvi su utisci ?

+Quote Post
vili
poruka Dec 17 2011, 19:00
Poruka #103

zli poručnik

Grupa: Admin
Datum reg.: 19-January 05
Član broj: 68

CITAT (duleSaga @ Dec 17 2011, 00:05) *
Dell U2312HM LED IPS ili neki obican led HP LED TFT 23" S2311x stoga sto je ovaj hp malo kvalitetniji od tih led monitora , barem tako kazu :/

Taj ko ti rekao da je HP S2311 (TN) bolji od Dell-a U2312HM (IPS) ili nema pojma, ili je gamer, posto je jedino za gaming bolji (bolji response time), a za sve ostalo je Dell.

+Quote Post
duleSaga
poruka Dec 17 2011, 20:16
Poruka #104

bio sam danas do prodavnice da vidim kakav je uzivo dell U2312HM , ali sam primetio neki grain po ekranu, da li je to resiv problem jel ima neko iskustva sa ovim monitorom?

+Quote Post
vili
poruka Dec 18 2011, 00:20
Poruka #105

zli poručnik

Taj "grain" moze biti posledica specijalne anti reflektivne povrsine Dell-ovih monitora iz Ultra Sharp familije. Medjutim, moguce da je monitor bio prljav, posto taj grain nije nesto posebno uocljiv da bi smetao, tacnije nebi smeo biti.

+Quote Post
duleSaga
poruka Dec 18 2011, 22:37
Poruka #106

naso sam neki review za ovaj dell U2312HM i evo sta kazu za "grain" biggrin.gif
CITAT
And just to make it clear; U2312HM uses the same coating as pretty much all IPS monitors today, and therefore you should also expect the crystalized / grainy-looking surface on the panel.

+Quote Post
vili
poruka Dec 19 2011, 00:14
Poruka #107

zli poručnik

Kao sto rekoh u postu iznad.

+Quote Post
duleSaga
poruka Dec 19 2011, 00:52
Poruka #108

@vili znam hvala ti na brzom odgovoru smile.gif nego sam listao neke review -e za njega i naidjo slucajno na to, pa reko da podelim sta zvanicno kazu u vezi "grain-a" biggrin.gif

+Quote Post
vili
poruka Dec 19 2011, 10:20
Poruka #109

zli poručnik

Svi displeji sa anti glare coatingom imaju taj "grain". To je, na zalost, kompromis koji je neophodno prihvatiti ukoliko zelis da se resis ambijentalne refleksije na ekranu, koja mnogo vise iritira pri dugotrajnom radu.

+Quote Post
Dimče
poruka Dec 24 2011, 01:11
Poruka #110

Datum reg.: 29-November 05
Član broj: 2,450

Molim Vas za pomoć. Treba mi kopija diska koji se dobija sa monitorom Dell U2412M ili neki link odakle bih preuzeo taj sadržaj.

Pre neki dan sam kupio monitor Dell U2412M (u ComTrade-u, u novosadskom Merkatoru). Insistirao sam da ga otpakuju i uključe da bih video da nema slučajno neki mrtvi ili zaglavljeni piksel. Na veliko negodovanje zaposlenih zbog strašne gužve u radnji ipak sam uspeo, ali sam zbog žurbe u pakovanju gurnuo kesu sa garancijom i diskom u jednu malu pregradu stiropora i kad sam kući otvorio kutiju video sam da se disk iskrivio. Pokušao sam da ga ispravim i na kraju sam ga polomio.
Trebalo bi da odem u radnju i zamolim ih da mi naprave kopiju ako mogu, ali rekoh, hajde da pitam ljude ovde, možda imaju bolje rešenje.

Neka mi neko bar javi da li mi je taj disk neophodan. Monitor i bez diska radi savršeno (Windows 7 Home Premium 64bit), ali predpostavljam da bih svakako trebao da imam i upotrebim taj disk. Tamo su drajveri i neki PowerNap softver. Za uputstvo više-manje...

Ja sam u Novom Sadu. Ako neko ima rešenje neka javi. Hvala unapred.

Inače, ono što je Vili rekao na predhodnoj strani o ovom monitoru je sve na mestu. Mislim da je monitor sjajan! Sve preporuke!

+Quote Post
@work
poruka Dec 26 2011, 08:32
Poruka #111

Datum reg.: 7-January 06
Član broj: 2,837

Drajver ti nije neophodan, ali evo ga
Dell UltraSharp U2412M

Uputsvo ne mogu da na brzinu nadjem, na netu ga sigurno ima, ali ono stvarno nije neophodno.

+Quote Post
vili
poruka Dec 26 2011, 10:13
Poruka #112

zli poručnik

Promenio sam brdo monitora i svaki put kada bi instalirao drajver za isti, ili bi nesto syebao ili nebi video ikakav boljitak, tako da imam samo jedan savet:

NE INSTALIRAJTE drajver za monitor ukoliko nije bas bas neophodno za rad istog.

+Quote Post
Sida
poruka Dec 28 2011, 16:50
Poruka #113

Datum reg.: 17-March 07
Član broj: 9,783

Jedno brzinsko pitanje smile.gif
Da li da pazarim U2410 za 550 eura? Ima li nesto novije i bolje za te pare, mislim je li zastario model?
I da, firmware je 01.

+Quote Post
vili
poruka Dec 28 2011, 17:04
Poruka #114

zli poručnik

Novije a bolje nema, ali 550€ je mnogo za taj monitor. Dok se jos mogao naci u slobodnoj prodaji, kretao sa oko 400-450€

+Quote Post
Sida
poruka Dec 28 2011, 17:30
Poruka #115

Datum reg.: 17-March 07
Član broj: 9,783

Hvala na brzom odgovoru.

Prije 10-ak dana je bio oko 950 KM (475 eura) a danas 1.111 KM (555 eura). Kazu da robu nabavljaju u dolarima, a dolar navodno skocio sad.gif

Znaci preporucujes mi da ga kupim? Da li je veliki bad sto je firmware 01?

+Quote Post
vili
poruka Dec 28 2011, 22:05
Poruka #116

zli poručnik

Bolje nego da je 00 wink.gif

Mislim da nema nekih ozbiljnijih primedbi ta revizija, osim sto ces definitivno morati sto pre da ga kalibrises, a do tada koristi neki od kolor profila sa net-a (npr: www.tftcentral.co.uk) posto je njegov default prilicno los.

+Quote Post
WhiteWolf
poruka Jan 11 2012, 02:23
Poruka #117

Datum reg.: 5-June 11
Član broj: 43,829

Da li je neko imao prilike da radi na ovom cudu Dell ST2220T, tj koliko je bolji ili losiji od Dell U2312HM? Da li je neko imao prilike da proba uzivo, navodno je dobra stvar sto je glossy, nema "graina". Meni je interesantna opcija sto ima touch a IPS je. Mada vredi li kao entry level IPS?

+Quote Post
vili
poruka Jan 11 2012, 10:21
Poruka #118

zli poručnik

CITAT (WhiteWolf @ Jan 11 2012, 02:23) *
navodno je dobra stvar sto je glossy, nema "graina".

Zavisi za sta ti treba. Za svakodnevni rad, ja bih uvek pre izabrao zrnasti anti-glare, nego glossy koji iako ima nesto lepsu i ostriju sliku, reflektuje ambijentalno svetlo, pa je tesko naci ugao pod kojim ti to nece smetati.
A i to zrno na anti-glare nije bas toliko problematicno i vidljivo kao sto neki misle. Da je tako, nebi ga koristili za Ultra Sharp seriju.

Sto se tice ST2220T, smatram da to nije dizajnerska alatka. Ovo je vise multimedijalna prezentaciona alatka. Mozes za manje para da uzmes podjednako dobar monitor bez touch screen-a sa normalnim postoljem. A i kazu da ima dosta light bleed-a.

Edit: E da, ne zaboravi da ces morati svaki cas da briskas otiske prstiju sa ekrana biggrin.gif

Sto bi rekao reviewer iz c|net magazina: " unless you have a burning desire for a touchscreen, you should be investing your money in a normal monitor."

+Quote Post
WhiteWolf
poruka Jan 11 2012, 12:11
Poruka #119

Datum reg.: 5-June 11
Član broj: 43,829

CITAT (vili @ Jan 11 2012, 10:21) *
Zavisi za sta ti treba. Za svakodnevni rad, ja bih uvek pre izabrao zrnasti anti-glare, nego glossy koji iako ima nesto lepsu i ostriju sliku, reflektuje ambijentalno svetlo, pa je tesko naci ugao pod kojim ti to nece smetati.
A i to zrno na anti-glare nije bas toliko problematicno i vidljivo kao sto neki misle. Da je tako, nebi ga koristili za Ultra Sharp seriju.

Sto se tice ST2220T, smatram da to nije dizajnerska alatka. Ovo je vise multimedijalna prezentaciona alatka. Mozes za manje para da uzmes podjednako dobar monitor bez touch screen-a sa normalnim postoljem. A i kazu da ima dosta light bleed-a.

Edit: E da, ne zaboravi da ces morati svaki cas da briskas otiske prstiju sa ekrana biggrin.gif

Sto bi rekao reviewer iz c|net magazina: " unless you have a burning desire for a touchscreen, you should be investing your money in a normal monitor."

Hm nisam primetio da ima bleed-a kada sam gledao testove, mada i ja sam noob smile.gif Koji bio onda IPS monitor bio dobar za do 25k dinara?

Usput sto se tice briskanja nije problem, mene dosta iritira grain koji proizvodi smooth finish na obicnim monitorima jer imam problema sa vidom pa mi to samo pogorsava stvari.

+Quote Post
vili
poruka Aug 2 2012, 22:15
Poruka #120

zli poručnik

Nixeus predstavio 27" monitor WQHD rezolucije (2560x1440) sa LG S-IPS panelom za samo 430$

Izvor: AnandTech

Pocelo je smile.gif

+Quote Post

16 - broj stranica V  « < 4 5 6 7 8 > » 
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Monday 18. November 2019 - 05:44

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.