Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Forum Rules *** PRAVILA FOTO FORUMA *** Pročitaj pre postovanja!

Sandra - druga verzija

V
puckons
poruka Apr 30 2019, 19:44
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 26-February 11
Član broj: 42,398

evo i moje verzije fotkanja sa Sandrom, vrlo slicna oprema, Canon 6D, C 85 1.2, prirodno svetlo
1

2

3

4

5
Go to the top of the page

+Quote Post

Start new topic

Odgovori

Kisha
poruka May 1 2019, 13:21
Poruka #2

Grupa: Članovi
Datum reg.: 5-August 09
Član broj: 31,208

Nije problem ni u modelu, a ni u fotografu već u konceptu ovakve vrste fotografija. Sve je na ovakvim fotografijama neprirodno, vještački, van-životno, lažirano, namješteno i nema te postavke koja od neživog može napraviti živo. Zato meni ne igra nikakvu ulogu da li sama postavka 'savršena' ili ne, jer mi po defaultu ne predstavlja vrijednost.

Dobar dio onoga što se zove Fotografija je danas postala sama sebi svrha bez da ima dodira sa stvarnošću – lažirana i izmanipulisana stvarnost u koju ljudi bleje, isto kao što bleje na trikove madžioničara smatrajući ih stvarnim i sve više gubi smisao. Tako da je to s jedne strane vrsta magije. Stoga se lično ne zamaram oko nečega što je u startu manipulacija, da ne kažem magija. Misli i težnje glede toga mi ne idu daleko.

Možda je razlika između 'savršene' po nečijim mjerilima i nesavršene fotografije u tome što prva ima jače magijsko djelovanje. Mislim na ovakav vid fotografije.

Oni koji to doživljavaju drugačije, pišu kilometarske tekstove, dio su te 'stvarnosti' i priče. Naravno da imaju pravo na to, kao i ja što imam pravo da mislim i vidim drugačije. I tu nema dodirnih tačaka.

Go to the top of the page

+Quote Post

Poruke u ovoj temi

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Friday 22. November 2019 - 10:32

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.