Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Otvaranje online prodavnice

V
HSNeandertalis
poruka Jul 2 2019, 13:42
Poruka #1

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 18-October 17
Član broj: 56,390

Pozdrav ljudi, htio bih da napravim online shop na kojem bih prodavao robu kupljenu preko alibaba.com. Prodavao bih iskljucivo na teritoriji BiH.
Ono sto me zelim je, da ako ima neko, da me uputi kako sve funkcionise pravno. Ja sa alibabe kao fizicko lice mogu naruciti robu, ali pretpostavljam da mi ne bi dali da to predje preko carine, taman i da je vrijednost ispod onih 300KM jer je recimo u pitanju 100 komada necega, znaci ocigledno da nije za licnu upotrebu.
Znaci trebao bih se registrovati nekako kao pravno lice, pa me interesuje kako to funkcionise, koliko placam mjesecno, koliko pri uvozu robe placam, svi troskovi koje mogu imati za bilo kakve namete me interesuju, ako neko zna da mi kaze. smile.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Dr Bouz
poruka Jul 2 2019, 15:54
Poruka #2

Grupa: Članovi
Datum reg.: 31-October 05
Član broj: 2,130

da li si razmisljao o opciji da skoknes do svoje opstine i tamo postavis ta pitanja?
koliko meni izgleda, ti imas dva kljucna pitanja - kako se otvara sztr (ili vec nekakva trgovina/online trgovina), i - kako se radi uvoz/carina/spedicija/stagod. -znaci pravac opstina, i spremi se da niko nece imati pojma, da tako kazem - da se ljudi u toj opstini i nisu nesto specijalno mnogo mesali u svoj pos'o.

+Quote Post
HSNeandertalis
poruka Jul 2 2019, 20:02
Poruka #3

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 18-October 17
Član broj: 56,390

CITAT (Dr Bouz @ Jul 2 2019, 16:54) *
da li si razmisljao o opciji da skoknes do svoje opstine i tamo postavis ta pitanja?
koliko meni izgleda, ti imas dva kljucna pitanja - kako se otvara sztr (ili vec nekakva trgovina/online trgovina), i - kako se radi uvoz/carina/spedicija/stagod. -znaci pravac opstina, i spremi se da niko nece imati pojma, da tako kazem - da se ljudi u toj opstini i nisu nesto specijalno mnogo mesali u svoj pos'o.

Zato i pitam ovdje, ja ne znam kako njima objasniti sta je uopste online shop...
Mislim moracu kasnije i tamo otici, samo rekoh prvo da se informisem ovdje ako ima neko ko je vec prosao tu torturu.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Sunday 17. November 2019 - 01:41

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.