Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

[POMOC] AutoCAD .shx font, српска ћирилица

V
dboxx
poruka Oct 15 2012, 22:27
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 28-July 06
Član broj: 5,599

Možda nije pravo mesto za temu, ali računam da veliki broj ljudi baš na ovom delu foruma koristi AutoCAD.

Treba bi .shx ćirilični font, ali ne sa ruskim, bugarskim i ostalim ćiriličnim znacima, nego baš sa našim Ђ, Ћ, Џ, Љ, Њ...

Ubih se tražeći. Poskidao sam gomilu tih ruskih i bugarskih, ali kad nalete ova gore pomenuta slova, CAD mi odmah prebaci na arial font. Probao sam da se vodim logikom onih starih YU fontova, gde su se ovi karakteri kucali sa nekim specifičnim kombinacijama, npr shift+6, shift + ~.... ali nema ih ni tamo.
Go to the top of the page

+Quote Post
lemisha
poruka Oct 15 2012, 23:06
Poruka #2

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 8-February 06
Član broj: 3,298

probaj sa ovima....ovde imas i latinice i cirilice...ubaci ih u folder sa CAD fontovima....programfiles/autodesk/CAD 20../fonts.....i napravi novi text style u CAD-u ..postavi neki font za vazeci i idi na current style...trebalo bi da je to to....nasa slova rade na klasicnim mestima za englesku tastaturu...

http://www.sendspace.com/file/3jii8z

+Quote Post
dboxx
poruka Oct 15 2012, 23:22
Poruka #3

Grupa: Članovi
Datum reg.: 28-July 06
Član broj: 5,599

radiii

thnx

rolleyes.gif

+Quote Post
lemisha
poruka Oct 15 2012, 23:23
Poruka #4

Datum reg.: 8-February 06
Član broj: 3,298

eto resenja...

+Quote Post
osebax
poruka Sep 12 2017, 08:42
Poruka #5

Datum reg.: 12-September 17
Član broj: 56,325

CITAT (lemisha @ Oct 16 2012, 00:06) *
probaj sa ovima....ovde imas i latinice i cirilice...ubaci ih u folder sa CAD fontovima....programfiles/autodesk/CAD 20../fonts.....i napravi novi text style u CAD-u ..postavi neki font za vazeci i idi na current style...trebalo bi da je to to....nasa slova rade na klasicnim mestima za englesku tastaturu...

http://www.sendspace.com/file/3jii8z

Možete li mi poslati isti font jer imam upravo isti problem kao što je opisan gore?

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Sunday 24. September 2017 - 06:09

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.