Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Eko kamin, cene, varijante i sl.

V
Bukinjo
poruka Dec 12 2011, 18:39
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 22-May 06
Član broj: 4,720

Cao kolege,
da li je neko imao iskustva sa Eko kaminima?

Koliko znam oni su na bio etanol, gas, alkohol ili sl.
Nemaju miris, pepeo, dim, pa ne zavise od dimnjaka i mogu da se ugrade gde god.

Ako neko zna domace firme koje ih prodaju, i zna cene, neka nabace ovde.

Pozdrav
AB
Go to the top of the page

+Quote Post
arhnikola
poruka Aug 25 2012, 14:57
Poruka #2

Datum reg.: 22-August 12
Član broj: 48,324

Kasno sam se prijavio na ovaj forum sad.gif... Sto se tice eko kamina oni su ti za ukras smile.gif ne moze da ti zagreju neki veci prostor jer drva oslobadjaju veliku kolicinu toplote dok tecni gas moze da se koristi za parno grejanje kako bi zagrejao vodu i pumpa to prosledila na radijatore... Dizajniras kamin i onda ubacis samo onaj deo sto "daje vatru'' Imas to i u srbiji smile.gif Taj deo se zove UGRADNA KASETA i mislim da ih ima kod nas ali retko ko to koristi jer nije efikasno za grejanje, evo sajt za one koje hoce u buduce to da rade... pozz smile.gif

http://www.kamini-be-pol.com/sub/moderni_kamini.html
http://www.termonovitet.com/ugradne_kasete.html

+Quote Post
christofer
poruka Aug 27 2012, 14:22
Poruka #3

Datum reg.: 12-February 06
Član broj: 3,333

Beofabrilor ako si u BG-u, Kamini Marko , ako si u NS-u. Povezane su firme pa gde ti je lakse. U principu za manje kapacitete ne treba ventilacija i dimnjak, ali ako pravis vece neke dimenzije onda treba neki odvod isparenja koliko sam shvatio. Ne mogu da zagreju prostor kao klasicni kamini....ako su ugradni, mora valjda da se izolacija oko njih da se postavi, ili oko pojedinih modela, vise ne mogu da se setim. Cena varira od kvaliteta i proizvodjaca naravno wink.gif pa nema nesto svrhe pisati odmah ako ne znamo koliki je budzet. rolleyes.gif
Imas i neke nove, strujne, koji su isto mahom za ukras, ali mogu da sluze i za dogrejavanje prostora. U zavisnosti od cene ide i njihov realizam, tj prikaz "vatre", neki su onako, a neki ekstra izgledaju, tanki su i lako se ugradjuju....ne treba izolacija,odvod isparenja, a cenovno ti isto dodju kao bio kamini...ovu varijantu mogu da preporucim, tj. klijent je bio zadovoljan Continental Fires , ali najbolje bi bilo da sam pogledas uzivo....

+Quote Post
lookic
poruka Aug 28 2012, 19:57
Poruka #4

Datum reg.: 10-February 06
Član broj: 3,313

Imam iskustva sa bio kaminima firmi Decoflame (Danska) i Planica (Poljska). Meni su licno najinteresantnije serije tipa Fireline - plamen u jednoj liniji, u varijanti ugradnih kamina ili ulicni kamini tackastog tipa, koji gore bukvalno "iz poda".

Postoje generalno 2 varijante:

1. klasicni biokamin, gde postepeno sagoreva bioetanol (alkohol). Oslobadja solidnu temperaturu i gori dok traje punjenje kasete ispod gorionika, sto je obicno nekoliko sati. Krajnje je jednostavan sistem, jer ne trazi nista sem sibice za funkcionisanje. U zatvorenom prostoru se pojavljuje miris etanola, posto on isparava paralelno sa gorenjem. Cena je u dijapazonu 2-3000 Eura.

2. automatski biokamin, kod koga se elektricnim putem zagreva etanol, stvaraju alkoholna isparenja, koja se ravnomerno ispustaju brizgaljkama i sagorevaju. Nema slobodnog isparavanja, pa ni neprijatnog mirisa, pa se preporucuju za zatvorene prostore. Mogu da povlace etanol iz posude koja se stavi u susednu prostoriju, posto je sistem elektrificiran i moze da ima i pumpu. Imaju senzore pregrevanja, pa mogu da se gase i pale automatski. Moguce je ukljucivanje/iskljucivanje daljincem. Cena je oko 10.000 Eura za solidnu varijantu kamina.

Nio jedan iz njih nije stetan i ne trazi dimnjak. Jedini problem je miris etanola u prostoriji. Traze izolaciju pri ugradnji, jer se razvija temperatura od oko 100C. Iz istog razloga nad njima ne smeju da se nalaze uredjaji koje moze da osteti toplota koja se iz kamina podize ka plafonu (cesto enterijeristi nad njima predvide TV, sto se brzo pokaze losom idejom). Obrada stranica i plafona nise kamina moze da bude deblji plastificirani lim ili bilo koji negoreci materijal.

+Quote Post
arhnikola
poruka Sep 3 2012, 22:54
Poruka #5

Datum reg.: 22-August 12
Član broj: 48,324

Jao lookic nemoj u zemlji Srbiji o tim ciframa smile.gif preskupo je to gledao sam te kamine ranije i jos uvek bih zeleo da imam takav smile.gif za 10k eura ceo stan renoviras u Srbiji smile.gif Tvoj biro stvarno radi dobre projekte, isti ukus imate kao i ja, poz iz zemlje Srbije smile.gif))))

+Quote Post
michaBG
poruka Sep 27 2013, 11:30
Poruka #6

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 27-September 13
Član broj: 51,099

Pozdrav svima,

U vezi ove teme - da ne bude vise nedoumica - informacije na nasem Srpskom jeziku mozete naci na www.bionova.rs
Izgleda da su ovo jedini ozbiljni ljudi koji se bave eko kaminima kod nas - cak kazu da su uskladili svoje proizvode sa DIN standardom...
Cuo sam se sa njima i cene su jako dobre u odnosu na ozbiljne proizvode iz sveta.
Ako je neko radio sa njima javite iskustva i da li je kvalitet onakav kakav kazu...

+Quote Post
okmijun
poruka Sep 27 2013, 11:56
Poruka #7

Datum reg.: 20-July 05
Član broj: 1,236

^^^
Bolje kazi, bionova ovde, ako vam treba nesto tu smo, msm da bi bilo i postenije i realnije i iskrenije ako cemo posteno.
Jok, krstaris netom, nadjes eko kamine na forumu i bas ti dodje da pomazes ljudima, kojima nisi ni rod ni pomozbog, postujuci linkove neke firme, aha....sve se plasim.
Nije sramota reklamirati se, ne znam otkud ti to?

+Quote Post
michaBG
poruka Sep 27 2013, 15:06
Poruka #8

Datum reg.: 27-September 13
Član broj: 51,099

CITAT (okmijun @ Sep 27 2013, 12:56) *
^^^
Bolje kazi, bionova ovde, ako vam treba nesto tu smo, msm da bi bilo i postenije i realnije i iskrenije ako cemo posteno.
Jok, krstaris netom, nadjes eko kamine na forumu i bas ti dodje da pomazes ljudima, kojima nisi ni rod ni pomozbog, postujuci linkove neke firme, aha....sve se plasim.
Nije sramota reklamirati se, ne znam otkud ti to?

Pozdrav okmijun - nije bionova ovde - mislim po tom principu je i christofer iz beofabrilora ili kamina marko a lookic je iz decoflame-a ili planica...
Mislim da ova vrsta foruma ili bloga ili sta god bilo postoji bas iz razloga da ko zeli da podeli svoja iskustva ili pomogne nekome (ko mu nije ni rod ni pomoz bog) da to moze da ucini.
Ja sam licno po blogovima - forumima nalazio veliku pomoc za svoj posao ili privatne stvari mnogo puta do sada.

A zaista ne znam zasto si ti tu? Mislim ako ne zelis da podelis svoja iskustva i zapazanja sa drugima i da time pomognes nekome (ko ti nije ni rod ni pomoz bog)?

+Quote Post
rodjen losh
poruka Sep 9 2014, 10:47
Poruka #9

Datum reg.: 9-September 14
Član broj: 52,926

CITAT (michaBG @ Sep 27 2013, 16:06) *
Pozdrav okmijun - nije bionova ovde - mislim po tom principu je i christofer iz beofabrilora ili kamina marko a lookic je iz decoflame-a ili planica...
Mislim da ova vrsta foruma ili bloga ili sta god bilo postoji bas iz razloga da ko zeli da podeli svoja iskustva ili pomogne nekome (ko mu nije ni rod ni pomoz bog) da to moze da ucini.
Ja sam licno po blogovima - forumima nalazio veliku pomoc za svoj posao ili privatne stvari mnogo puta do sada.

A zaista ne znam zasto si ti tu? Mislim ako ne zelis da podelis svoja iskustva i zapazanja sa drugima i da time pomognes nekome (ko ti nije ni rod ni pomoz bog)?

Neki moji poznanici su se opekli sa bionovom!

+Quote Post
VforV
poruka Sep 18 2014, 13:52
Poruka #10

Datum reg.: 8-May 06
Član broj: 4,516

CITAT (rodjen losh @ Sep 9 2014, 11:47) *
Neki moji poznanici su se opekli sa bionovom!

Ja mogu samo da preporucim Bionovu. Radili su mi 2 kamina za projekte i mogu da kazem samo da su extra poslovni, brzi i da ispune sve sto kazu. Mozda su malo skuplji ali se isplati na kraju (sigurno duplo jeftiniji od Planike i Ekosmarta)... Od mene svaka prepouka...

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Monday 23. September 2019 - 04:09

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.