Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

2 - broj stranica V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic

Profesionalne kuhinje za hotele, restorane, pizzerije, Pomoć i saveti u vezi opreme za hotele i restorane

V
jezzillia
poruka Jul 25 2011, 13:11
Poruka #21

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 25-July 11
Član broj: 44,430

E, mene ne zanimaju komadi namestaja, vec neke tehnicke karakteristike.
Elem, pokusala sam kroz neke aproksimacije da izracunam kanalizaciju za profi kuhinju, buduci da tabele postoje za stambene objekte. Dobila sam nesto mnogo mali protok, pa me zanima ima li literature na tu temu.
Vajni tehnolozi sa kojima saradjujem ne znaju ni na koju visinu ide bojler, tako da sam komunikaciju sa njima batalila.
Ako nista drugo, sta se moze zameniti ekvivalentom u kucnoj upotrebi? Da li masinu za pranje sudova tretiram kao i kucnu, konvektomati imaju odvode, da li su oni zanemarljivi? Podne resetke kod kazana - kako njih tretirati?
Go to the top of the page

+Quote Post
aleksp
poruka Jul 30 2011, 16:55
Poruka #22

Grupa: Članovi
Datum reg.: 20-December 06
Član broj: 8,047

*E, mene ne zanimaju komadi namestaja, vec neke tehnicke karakteristike.
Elem, pokusala sam kroz neke aproksimacije da izracunam kanalizaciju za profi kuhinju, buduci da tabele postoje za stambene objekte. Dobila sam nesto mnogo mali protok, pa me zanima ima li literature na tu temu.
Vajni tehnolozi sa kojima saradjujem ne znaju ni na koju visinu ide bojler, tako da sam komunikaciju sa njima batalila.
Ako nista drugo, sta se moze zameniti ekvivalentom u kucnoj upotrebi? Da li masinu za pranje sudova tretiram kao i kucnu, konvektomati imaju odvode, da li su oni zanemarljivi? Podne resetke kod kazana - kako njih tretirati?
*

- odvodi uglavnom prečnika 50 do 75 mm; uglavnom zadovoljavaju ovi prečnici u većini slučajeva; imaju minimalni propisani prečnici u zavisnosti od vrste sanitarnog uređaja i broja EJ (ekvivalentih jedinica) koji isti primaju ; važan je i pad kolektora naravno (i od njega zavisi broj EJ koji cijev može da primi),
- literatura: ''Vodovod i kanalizacija zgrada'' S.Milenković GAF NiŠ ili knjiga istog ili sličnog naziva od autora M.Radonić, može dosta da pomogne i ''Geberit'' sanitarni katalog,imaju predstavnišvo u Beogradu,daće ti besplatno,
- visina bojlera zavisi od toga da li je nisko ili visokomontažni, horizontalni ili vertikali; idi npr.na sajt ''Gorenje'',imaš tamo šeme montaže,
- mašina za sudove - dovod 1/2'' ili 0,5 JO (jedinica opterećenja) kod proračuna, odvod 50 mm (može i 32 mm, kraća dionica,do spoja sa horizontalom ili vertikalom,pojavile se Peštan cijevi tog prečnika za kanalizaciju),
- podne rešetke: svaki proizvođač daje kolika je njihova prijema moć u l/s ako je to dilema;
- i na kraju najvažnije: kod ozbiljnijih objekata sa specifičnim zahtjevima angažuj inženjera hidrogradnje specijalistu za tu vrstu instalacija;to nije lako i nema ih mnogo ali arhitekte po znanju i razumijevanju jednostavno nisu dorasli tim specijalistima (bez uvrede,kao što ni oni ne bi dobro nacrtali neku zgradu,a učili su)

+Quote Post
Zodijak
poruka May 10 2016, 12:10
Poruka #23

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 10-May 16
Član broj: 55,190

Da li neko može da mi napiše, šta je sve potrebno za hotelsku kuhinju kapaciteta 200 gostiju ???

+Quote Post

2 - broj stranica V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Monday 23. September 2019 - 03:54

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.