Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

5 - broj stranica V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic

Potrebna mi je pomoć oko organizacije dnevne sobe (trpezarije i kuhinje), enterijer, Enterijer

V
zoranpr
poruka Jul 20 2015, 13:22
Poruka #41

Grupa: Članovi
Datum reg.: 9-March 15
Član broj: 53,774

Na primerima 5 i 23 sa skice koju si dala (poruka 34) vrata počinju pred kraj (ili početak) šolje.

@ dodatak:
Ima i sličan primer na crtežu br. 16 na linku koji je dao Ji 4Tze (poruka 29).
Go to the top of the page

+Quote Post
zoranpr
poruka Jul 20 2015, 13:29
Poruka #42

CITAT (Ji 4Tze @ Jul 20 2015, 14:17) *
Sem ako nemaš fi 100/110 levo za šolju, moraćeš da podigneš celo kupatilo za stepenik + pad cevi da stigne do suprotnog zida.
I to što prska voda... Pa ne prska lepak za pločice, obriši krpom ako nemaš neki zastor smile.gif

Slažem se sa tobom ali nije sve do mene, ja ne bih zastor ali ima ko bi :-)
Što se tiče poda sve se lupa jer postojeća kanalizacija ide na jamu. Nova će ići na gradski priključak koji je iza prozora na skicama. Jedino ovo oko pada ali ako može da se reši dubinom u podu onda nije problem.

+Quote Post
zoranpr
poruka Jul 20 2015, 14:10
Poruka #43

Možda ovako nešto?

@Ji 4Tze
Šta misliš da li će moći bez dizanja stepenika? Sadašnja šolja i jama imaju udaljenost (oko 5,5m). Buduća šolja i priključak bi bili udaljenji malo manje od 4 m. Kuća je u odnosu na dvorište i spoljašnji prostor podignuta za oko 20 cm.

+Quote Post
Ji 4Tze
poruka Jul 20 2015, 14:57
Poruka #44

Rumun

Grupa: Urednici
Datum reg.: 19-January 05
Član broj: 73

Moraš da imaš pad, mislim da je 1,5% za kanalizaciju.
Sad sam video da je kuća u pitanju, pa shodno tome možeš da staviš šolju gde god treba, ne znam šta je ispod poda..

+Quote Post
GAF_Marija
poruka Jul 20 2015, 17:05
Poruka #45

Datum reg.: 23-April 08
Član broj: 20,843

Da, solju bih stavila bas tu gde si nacrtao a lavabo bih stavila po sredini duzine od zida do kade cisto da ne bude bas ovako do vrata. Tu mozes da stavis neki ormaric. U svakom slucaju ti treba nesto za odlaganje kozmetike i ostalih stvari za kupatilo. Nesto mozes i na zid pored solje tj. preko puta lavaboa ... mozda ce ti trebati i susac peskira ... u svakom slucaju dimenzije kupatila su sasvim ok tako da moze da se smesti sve lepo. Ovako odokativno gledajuci crtez mislim da imas sada sasvim dovoljno prostora izmedju solje i lavaboa i vrata da se otvaraju ka lavabou a da iza vrata dodje solja i to ti je to. Samo da vidis sa vodoinstalaterom oko izvodjenja da li moze tako odnosno sigurno moze samo nije mozda najprakticnije ali dobro ....

+Quote Post
zoranpr
poruka Jul 20 2015, 19:10
Poruka #46

Videću između ovih varijanti u pilogu. Trebalo bi da ubacim kombinovani fasadni kotao (š 40, d 25) sa kojim nisam hteo da opterećujem crtež u početku. Prodavac kaže da ne sme da bude iznad kade a dimovod mora da zavši na zidu gde je prozor. Razmisliću o pozicioniranju nameštaja, držača peškira...
Možda bude monoblok šolja i iznad nje kotao ili neke police...

Lepo je što mi se obe ideje sviđaju, pravo osveženje.

+Quote Post
zoranpr
poruka Jul 20 2015, 19:45
Poruka #47

Kaže majstor nikako monoblok šolja, loše ispira.

+Quote Post
zoranpr
poruka Jul 22 2015, 22:24
Poruka #48

Evo mene, ponovo mi je potrebna vaša pomoć za ideju u pasusu ispod.
Bili majstori, mogu se pomeriti vrata, uraditi voda. Kažu sve može, nije problem.
U svakoj varijanti može se smanjiti širina štoka na 20 cm sa sadašnjih 40 tako da se smanjuje potrebna dubina unutar kupatila za otvaranje vrata.

Dok smo premeravali kupatilo javila se nova ideja i zanima me vaše mišljenje.
Vrata se ne pomeraju, da li je dobar smer?
Šolja je na 15 od zida, vodokotlić bi bio u udubljenju koje već postoji.
Između kade i lavaboa je fiksni paravan od 50 cm, slavina kade je na strani gde je lavabo. Nisam navikao na paravan pa me zanima da li će smetati prilikom korišćenja slavine bez ulaska u kadu npr. da se napuni lavor ili ispere nešto nešto?
Širina lavaboa je 55, odvojio sam 10cm od paravana, razmišljam da bude 15. Deo lavaboa koji prelazi na udubljenje bih zatvorio ili nekako iskoristio.
Zub levo od vrata 9x15 može da se ispravi, sruši.

+Quote Post
KalibracijaMonit...
poruka Jul 23 2015, 09:49
Poruka #49

Datum reg.: 17-April 14
Član broj: 52,349

Taj fiksni paravan ce ti zasmetati kad-tad - bolje uradi bez njega, pa posle, ako je potrebno, stavi onaj pomicni pomenut nekoliko postova iznad.

+Quote Post
zoranpr
poruka Jul 23 2015, 15:58
Poruka #50

U pravi si za fiksni, njega mogu i posle da ugradim. Pominjani "harmonika" paravan bi morao da ide na zid suprotno od slavine.

Zanima me da li prethodna ideja ima nepravilnosti jer ću za vikend imati zanimaciju. Majstor će demontirati sanitarije u kupatilu tako da ostane prazan prostor. Od kartona ili sl. napraviću lavabo, šolju, korpu za veš. Trakom ću obeležiti kadu. Onda ćemo lepša polovina i ja postavljati kartonske "modele" sanitarija prema dobijenim predlozima i videti šta nam najviše odgovara.
Mislim da ću tako otkloniti nedoumice i izbeći deo trošenja vašeg vremena.

Tu sam za svaki savet, predlog.

+Quote Post
KalibracijaMonit...
poruka Jul 23 2015, 17:53
Poruka #51

Ves masina ce biti u drugoj prostoriji?

+Quote Post
zoranpr
poruka Jul 23 2015, 19:52
Poruka #52

Da, ide u ostavu. Na slici u sedmoj poruci to je u levom gornjem uglu gde su tri utičnice. Izmestili smo je zbog malo prostora u kupatilu.

+Quote Post
GAF_Marija
poruka Jul 24 2015, 12:32
Poruka #53

Datum reg.: 23-April 08
Član broj: 20,843

MOze i ovako ali nisam sigurna koliko je ovo nesto komotnije nego prethodno resenje. Lavabo ne bi trebalo toliko blizu kada da bude, odvoji makar 15 cm od ivice do ivice a jos bolje kada bi bilo 30cm. Mozda mozes taj zub da iskoristis za neke ormarice ... sta ja znam nisam sigurna da je bolje.

p.s. Napomena za ostale koji bi sredjivali kupatilo i gledaju ove predoge da su ovo jako neprakticne varijante sto sto se tice instalacija pa samim tim i cene. Preporuka je da instalacije budu na jednom zidu ili eventualno susednim i naravno ako je moguce izbeci da instalacije budu na spoljasnjem zidu zbog eventualnog smrzavanja.

+Quote Post
zoranpr
poruka Jul 25 2015, 11:04
Poruka #54

Hvala na konkretnim savetima. Gledaću da lavabo bude udaljen najmanje 15 od kade. Čini mi se da ću dosta dobiti što će vrata biti plića za 20-25cm bilo da ih pomeram ili ne.

+Quote Post
zoranpr
poruka Aug 6 2015, 20:46
Poruka #55

Malo ću da se raspišem ali ne zamerite. Nakon isprobavanja odlučili smo se za rešenje u prilogu najviše zbog prostora koji ostaje između sanitarija i levog, slobodnog, zida.
Treba mi vaš savet u vezi razmaka između sanitarija i zida. Ostaje mi 39cm prostora (plus 15 cm udubljenje, vidi prilog skica) kada od 210 cm kupatila odbijem 72 za kadu, 60 za lavabo saormarićem i 39 za šolju.
Prema prethodnim savetima između kade i lavaboa bi bilo 15. Tada ostaje 24 za obe strane šolje. Da li imate predlog za razmak?
Drugo, da li ima pravilo za položaj slavine? Mislio sam da slavina na kadi bude na suprotnom zidu od lavaboa.

Ostalo: preko od lavaboa bi bio sušač. Kotao bih stavio kao na skici mada prodavac negoduje da bude iznad kade. Ako mu smeta toliko vlaga pomeriću ga iznad sušača. Preko puta šolje bi bila korpa za veš a iznad neke police. Verovatno ću suziti štok za 20 cm da bih smanjio potreban prostor pilikom otvaranja vrata. Moram još da razmislim da li ima smisla ovo za vrata. Prozor koji je sada 80x80 zamenio bih nekim koji je širine 60, sadašnji deluje veliko u odnosu na kupatilo.

Trenutno ima ugradni vodokotlić na akciji pa može da se desi da njega stavim ako ubedim ženu da odložimo kupovinu ormana jer postojeći može da se koristi još neko vreme :-) Cena za ruke se ne menja :-) Da li funkcionalno vredi ugrađivati vodokolić, nisam naišao na negativne kometare?

+Quote Post
KalibracijaMonit...
poruka Aug 7 2015, 07:20
Poruka #56

CITAT (zoranpr @ Aug 6 2015, 21:46) *
da li ima pravilo za položaj slavine? Mislio sam da slavina na kadi bude na suprotnom zidu od lavaboa.

Sve se moze napraviti, ali zasto bez preke potrebe komplikovati stvari? Bolje poslusaj Mariju:
CITAT (GAF_Marija @ Jul 24 2015, 13:32) *
Preporuka je da instalacije budu na jednom zidu ili eventualno susednim i naravno ako je moguce izbeci da instalacije budu na spoljasnjem zidu zbog eventualnog smrzavanja.

+Quote Post
zoranpr
poruka Aug 7 2015, 10:23
Poruka #57

Znam ali ako su na istoj strani kako da priđem slavini ako je ormarić sa lavaboom dubine 50 i visećim delom tik pored kade? Pričam za potrebe korišćenja slavine bez ulaska u kadu npr. da se opre nešto, napuni kofa...
Iz istog razloga izbegavam da stavim fiksni panel na stranu gde je slavina. Morao bih da se izlomim svaki put kada se koristi slavina bez ulaženja u kadu.

Kotao i sušač moraju preko puta lavaboa jer ne vidim drugo rešenje.

+Quote Post
KalibracijaMonit...
poruka Aug 8 2015, 04:26
Poruka #58

CITAT (zoranpr @ Aug 7 2015, 11:23) *
Znam ali ako su na istoj strani kako da priđem slavini ako je ormarić sa lavaboom dubine 50 i visećim delom tik pored kade? Pričam za potrebe korišćenja slavine bez ulaska u kadu npr. da se opre nešto, napuni kofa...

Onda radi kako moras - nemas puno izbora.

+Quote Post
zoranpr
poruka Aug 8 2015, 18:55
Poruka #59

CITAT (KalibracijaMonitoraNS @ Aug 8 2015, 05:26) *
Onda radi kako moras - nemas puno izbora.

Dobro i kažeš.

Muči me kako da rasporedim ovih 39 cm između kade, lavaboa, šolje i zida.

+Quote Post
sxtedler
poruka Aug 13 2015, 21:35
Poruka #60

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 5-June 12
Član broj: 47,859

Neka ti prostor predviđen za ve-ce šolju bude širine barem 70cm (dakle ako bi za osnovu uzeo ovu skicu umesto 12 ka lavabou treba 14cm). Ovo je zaista minimalna dimenzija kako bi šolji moglo da se normalno priđe. Kada se rastojanje deli nejednako sa obe strane onda se ka zidu ostavlja nešto veće.

Rastojanje između lavaboa i kade može da bude i 0 (ne dodiruju se, standardni lavabo je iznad) ali ja kada ikako mogu stavim razmak od makar 5cm.

Pretpostavljam da ćeš uzeti pliću veš-mašinu (40cm) i staviti je u nišu (udubljenje) iza vrata, to nije nacrtano. Imaj u vidu da se ona postavlja na malom rastojanju od zida tako da, uprkos tome što se vrata ne otvaraju "iz cigle" već štoka, treba razmisliti o još plićoj. Četrdesetice u realnosti često imaju 42, 44cm, pa slobodno ponesi metar kada kreneš u nabavku. Razmisli odmah i o mašini za sušenje veša, proizvođači često nude takva rešenja da se one mogu montirati nad mašinom za pranje, ali obično samo ako su iste marke.

Slavinu za kadu postavi ispod prozora. Ne isplati se štedeti par stotina dinara i gubiti na funkcionalnosti. Naravno, bolje je kada se sve izvede na jednom zidu i kada je on unutrašnji, no tebi će cevi svakako ići i po spoljašnjem (kotao je, pretpostavljam, bojler).

Što se tiče prozora veći je tu problem njegov položaj (otvaranje preko kade) nego dimenzija. Ukoliko si odlučio da ga menjaš standard za kupatila je od 60/60cm pa na više; ukoliko bi prozor menjao samo zato što ti se čini velikim - nemoj, više svetlosti će svakako uticati na još prijatniji utisak o prostoriji. Naravno, akoje dotrajao ili svojom dimenzijom utiče na funkcionalnost, onda bi to bila druga priča...

+Quote Post

5 - broj stranica V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Tuesday 17. September 2019 - 05:55

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.