Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

5 - broj stranica V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic

Potrebna mi je pomoć oko organizacije dnevne sobe (trpezarije i kuhinje), enterijer, Enterijer

V
zoranpr
poruka Jul 14 2015, 18:11
Poruka #21

Grupa: Članovi
Datum reg.: 9-March 15
Član broj: 53,774

Oblik mogu da biram :-) ali nije mi jasno da se npr. konzolna kreće od 4 000 do 53 000. Kod najskuplje je istaknut izgled, dizajn.

Za wc šolju znam da neće biti monoblok prema savetu majstora. Za vodokotlić znam da će biti Geberit, opet prema savetu majstora.

Kada vidim belu keramičku šolju ili lavabo meni se to razlikuje jedino u izgledu. Isto je i sa plastičnom kadom, proverim ono što se vidi na oko. Oblik, nagib za leđa, izmerim da li je dovoljna dužina od nagiba do suprotne ivice gde je odvod...
Ne znam da li treba osim izgleda obratiti pažnju na neki kvalitet koji je meni nepoznat. Npr. kod neke marke hoće da puca glazura, gubi sjaj, počinje da žuti...

Ako treba izabrati prema izgledu onda tu neće biti problema ali mi je iznenađujuće da se šolje od 4 i 53 hiljade razlikuju jedino po dizajnu.
Go to the top of the page

+Quote Post
Ji 4Tze
poruka Jul 15 2015, 11:41
Poruka #22

Rumun

Grupa: Urednici
Datum reg.: 19-January 05
Član broj: 73

Pa nije samo po dizajnu, naravno.
Šta je majstoru geberit? Ugradni vodokotlić ili marka nekog običnog, visećeg vodokotlića?
To ukupno izađe skuplje nego monoblok, samo da znaš.
Jer plaćaš nosač sa vodokotlićem, mora da se ozida ako ne ide u gipsani zid, a npr. samo onaj taster košta između 3 i 6k din.

To su u globalu činjenice, al ja sam u jedno kupatilo stavio monoblok u drugo ugradni (Geberit) i jeste da je ovaj drugi skuplji ali meni ono vredi, plus je konzolna šolja i može lepo da se očisti ispod.
Konzolnu šolju sa vodokotlićem možeš i u monobloku da imaš, sigurno.

Kadu sam birao po dizajnu, kod nas nije mogla da se nađe ugaona sa jednom stranom kraćom a da nema mlaznice za masažer, a običnu plastičnu nisam hteo, tako da sam uzeo ovo http://www.itim.rs/komponente/?gr=11 model Gacka
Nemam zamerke, bela je, ima neki plastični finiš ali sa keramičkom tvrdoćom, dobra je. Kvalitetna.

+Quote Post
zoranpr
poruka Jul 15 2015, 13:02
Poruka #23

Hvala na savetima. Za vodokotlić sam mislio nešto ovako (marka visećeg vodokotlića):
http://www.dominosrbija.com/vodokotlici-geberit/
Nisam mislio na ugradni, skupo je.
Majstor kaže da monoblok loše ispira. Od dva prijatelja koji imaju monoblok, jednom radi dobro a drugo loše ispira.

Za kadu ću obratiti pažnju na proizvođača pošto si zadovoljan. Meni je maksimalna širina kade 75 jer mi je malo kupatilo 220x175 a neću tuš kabinu. Plan kupatila je u prilogu (hvala članu ovog foruma milosxxl).

Pročitao sam negde da preporučuju kadu nekog proizvođača koji ima opciju dodatnog premaza zato što kapljice klize pa ne ostaju "crte" od vode i sjajnija je. Na internetu nisam pronašao sa rečima premaz ili slično. Da li neko zna koje su ovo kade? Možda je to taj finiš kod tebe.

+Quote Post
Ji 4Tze
poruka Jul 15 2015, 14:26
Poruka #24

Rumun

pa klize kapljice, da, kao da ima neki premaz. Crte su inače od kamenca i to je već do naše vode.
Što ne postaviš ovu šolju upravno na kadu tj. da "gleda" na lavabo?

+Quote Post
zoranpr
poruka Jul 15 2015, 16:12
Poruka #25

Nema mesta za takav raspored. Od zida desno pored vrata do lavaboa ima 80cm a wc šolja zauzima 65 cm. Ostaje samo 15 cm između šolje i lavaboa što je malo.
Zbog manjka prostora mislio sam da ispod lavaboa imam ormarić. Ostaje da još dobro osmislim nameštaj za smeštaj stvari u kupatilu...
A i kotao mi nekako smeta, videću da ga podignem ili nešto drugo da mi ne bi zauzeo vertikalu.

+Quote Post
Ji 4Tze
poruka Jul 15 2015, 17:24
Poruka #26

Rumun

10cm je dosta za levo i desno od šolje, ali ako znaš bolje onda što si došao na arh. forum da pitaš, neće niko ovde da ti montira tu đuntu smile.gif

+Quote Post
zoranpr
poruka Jul 15 2015, 19:00
Poruka #27

Izgleda da se ne razumemo. Ne levo i desno nego napred i nazad.
Levo i desno od wc šolje ima mesta. Ali nema dovoljno napred, za kolena. Pogledaj slike. I tih 80 je sa udubljenjem na slici. Ne znam kako bi išao vodokotlić da je na zidu odmah do vrata.

+Quote Post
KalibracijaMonit...
poruka Jul 15 2015, 20:20
Poruka #28

Datum reg.: 17-April 14
Član broj: 52,349

A sto ne ostavis isti raspored kao sto je sada?

+Quote Post
Ji 4Tze
poruka Jul 15 2015, 22:45
Poruka #29

Rumun

http://ep218.tumblr.com/post/45600997988/n...g-projektovanja

Vidi ovo, nije mi pri ruci Nojfert pa ne znam da l ima još.
To su neke minimalne mere....

+Quote Post
zoranpr
poruka Jul 16 2015, 07:01
Poruka #30

Imam pitanje u vezi sa kadom: sa koje strane da stavim česmu i odvod? Na planu je suprotno od lavaboa, što bi značilo da je glava na strani lavaboa.

@ KalibracijaMonitoraNS

U postojećem stanju između lavaboa i kade ima 60cm. Širina kupatila je 175, kade 75, dubina lavaboa je 40. Nije malo 60 cm prostora, ima za neki minimum ali mislim da u novom rasporedu ima više mesta da se okrene. Možda nisam u pravu ali mi tako deluje.

@ Ji 4Tze

Hvala na merama, u ovoj knjizi ima dosta stvari, skinuo sam je jutros na srpskom jeziku. Moje kupatilo odgovara sličici br. 19 stim da šolja i lavabo menjaju mesta a odvod na kadi je na suprotnom kraju. Eto i nedoumica.
Pročitaću napisano i u vezi sa ostalim prostorijama i primeniti što se može jer je struja već izvučena a i vreme mi ne dozvoljava da se udubljujem onoliko koliko bih želeo. Šteta što ranije nisam ima ovu knjigu. Svakako će mi koristiti u budućnosti jer vidim da ima i uređenje dvorišta a to će na red doći za koju godinu dok osetimo prostor i finansijski se oporavimo.
Za unete dimenzije sanitarija i potrebnog prostora na skici mere sam uzimao sam na licu mesta npr. stao ispred lavaboa i premerio.
Za lavabo izmerio sam ukupnu širinu 90 (lavabo 60 i po 15 sa obe strane) i dubinu 100.
Za wc šolju ukupna širina je 70 (šolja 40 i sa strane po 15) a dubina 100 ili malo manje (šolja ima dubinu 65).
Ovo mere su prema meni (visina 181, šira ramena), za suprugu će biti više nego dovoljno mesta sa ovim merama.

+Quote Post
zoranpr
poruka Jul 18 2015, 16:02
Poruka #31

Da li može pomoć pri izboru V3 ili V2 na skici?
Na većini crteža na linku koji je dao Ji 4Tze i slika na internetu raspored je: kada, wc šolja, lavabo. Sad nešto razmišljam da nije možda lavabo odmaknut zbog prskanja prilikom korišćenja kade.
Ja sam lavabo stavio do kade ne razmišljajući o prskanju vlaženju nameštaja ispod i iznad lavaboa.

+Quote Post
KalibracijaMonit...
poruka Jul 18 2015, 18:38
Poruka #32

Uvek mozes da stavis nesto poput ovoga.

+Quote Post
zoranpr
poruka Jul 18 2015, 21:19
Poruka #33

Hvala za info, nisam planirao i taj trošak :-) Vidim da su cene od 8 do 40 hiljada za paravan.
Čini mi se da će biti problem i ugradnja vodokotlića za iskošenu šolju na v2 skici.

+Quote Post
GAF_Marija
poruka Jul 19 2015, 09:31
Poruka #34

Datum reg.: 23-April 08
Član broj: 20,843

Bolje je staviti lavabo u sredinu i normalna solja bez krivljenja do zida. Nema porebe da se krivi ima mesta. EVo ti stranica iz Nojferta imas recimo ovaj primer broj 6 ( dole pise primer sa malom kadom ) je kao kod tebe, samo je ulaz bocno ali nema veze. Ja bih probala da okrenem vrata da se otvaraju ka slobodnom zidu da ne moras da zaovijas iza crata da bi oprao ruke npr.. Generalno se izbegava da solja bude tik uz vrata i stavlja se umivaonik ali meni je pa nekako gadljivo da mi wc solja bude uz deo za kupanje.
Prikačeni fajlovi
Prikačen fajl  strana_193.gif ( 137.59K ) Broj download-a: 16

+Quote Post
zoranpr
poruka Jul 19 2015, 20:42
Poruka #35

Zdravo Marija, hvala na pomoći. Smer otvaranja će biti kako si rekla.

U varijanti lavaboa u sredini prednost je što bi sva sanitarija stala bez budženja, lavabo širine 60. Ne sviđa mi se što šolja izbija u prvi plan gledajući iz hodnika kada su vrata odškrinuta. Sada imamo takvu situaciju kao podstanari.

U varijanti kada je šolja u sredini ni meni se ne sviđa da šolja bude do kade. Mana bi bila što nema mesta za lavabo i ormarić od 60; morao bi da ide nešto uži lavabo i pripadajući ormarić. Ovde bi slavina na kadi bila pored šolje tako da prilikom kupanja glava bude na suprotnoj strani od šolje. Ovo je moje laičko razmišljanje ako pogrešno mislim slobodno me ispravite.

Kada podvučem crtu ispada da je lavabo u sredini bolja opcija. Pazićemo da vrata kupatila uvek budu zatvorena :-)

+Quote Post
KalibracijaMonit...
poruka Jul 20 2015, 08:14
Poruka #36

Vidi, sad treba dobro da isplaniras sta i kako, jer ce posle biti kasno i skupo praviti prepravke.

Ja bih na tvom mestu najverovatnije uzeo kracu kadu i zarotirao je za 90º... smile.gif

+Quote Post
zoranpr
poruka Jul 20 2015, 09:58
Poruka #37

Trudim se sa celom kućom da se radi koliko mora i što se radi da bude korektno. Dosta toga je uslovljeno postojećim stanjem, ako usput može da se ispuni i neka želja, pre svega lepše polovine, tim bolje... po mene.

Za kupatilo ste tu vi da mi pomognete :-) a već ste mi na dosta stvari ukazali.

U kupatilcu želim da bude dobro a da ne stavim tuš kabinu. Mislim da će kada biti jedina moja želja, kao i da ne može biti idealno. Gledao sam kade od 160 ali nekako mi dođe na isto. Sa kadom kraćom od 160 više mi nije pravi osećaj za kupanje i dolazim u situaciju da je bolje uzeti tuš kabinu i onda bi pesma u vezi sa organizacijom prostora bila lepša nego sada.

Koliko je dobro da se vrata otvaraju na napolje i da li bi tako nešto dobio? Vrtim tako na crtežu kombinacije...

+Quote Post
GAF_Marija
poruka Jul 20 2015, 12:29
Poruka #38

Datum reg.: 23-April 08
Član broj: 20,843

Nikako kada po uzoj strani ... kada mora biti tamo gde si je stavio na prethodnim primerima. Veruj mi da je totalno bezveze staviti kadu tako da nabasas na nju kada ulazis u kupatilo , pride sto ce ti biti preusko da preko puta bilo sta stavljas. Solja ce se videti iz nekog ugla, iz nekog nece. U svakom slucaju funkcoinalnost je bitnija od estetike. Jedino ako mozes da pomeris vrata na desno pa da solja dodje iza vrata a umivaonik preko puta ... da solja dodje u ovaj zub ali pazi kako ces postavljati elemente jer treba sprovesti i vodovod i kanalizaciju pa je najbolje da bude sve na jednom zidu ili makar sto blize da ne bi imao velike troskove.

+Quote Post
zoranpr
poruka Jul 20 2015, 13:06
Poruka #39

Mogu da pomerim vrata. Vodovod i kanalizacija se radi komplet nova. Što se tiče majstora posao je pogođen za ruke. U kuhinji sam mu smanjio posao ovde ću malo povećati pa mu dođe na isto, jedino par metara cevi više.
Što se pomeranja vrata tiče i tu je posao pogođen u celini pa su dodatni troškovi minimalni.

Da li si ovako mislila, za koliko bi pomerila vrata? Da li ima neko pravilo?

+Quote Post
Ji 4Tze
poruka Jul 20 2015, 13:17
Poruka #40

Rumun

Sem ako nemaš fi 100/110 levo za šolju, moraćeš da podigneš celo kupatilo za stepenik + pad cevi da stigne do suprotnog zida.
I to što prska voda... Pa ne prska lepak za pločice, obriši krpom ako nemaš neki zastor smile.gif

+Quote Post

5 - broj stranica V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Monday 23. September 2019 - 03:52

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.