Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Forum Rules *** PRAVILA FOTO FORUMA *** Pročitaj pre postovanja!
6 - broj stranica V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic

Sve moje urbane fotke :)

Ocena 4 V
V
Foto turista
poruka Oct 31 2016, 06:14
Poruka #41

Grupa: Članovi
Datum reg.: 19-March 15
Član broj: 53,818

^
Dobro jutro smile.gif
Ma zivce ne ni najmanje, meni je glava uvek hladan a emocije cuvam za porodicu smile.gif Nego kao sto rekoh, zbog ostalih kolega obrazlozio sam svoj nedvosmislen stav u poruci #27 i zasto tako ostro i na taj nacin... Nema potebe ovo dalj da se siri jer kako god rekli smo jedan drugome sta mislimo i sta smo imali da kazemo. Ne preferiram takva vidi komunikacije, al kada mora moze, i tako, i treba.

Drugar i da ti se ne svidjaju pa cak i da nemas neki razlog zasto, napises to na jedan kulturan nacin i nema problema, a ako znas i ne mrzi te da kuckas onda jos bolje. Svaki kometar bilo da je kritika ili pohvala, autoru i ostalima koji to citaju moze samo da bude od koristi, da ukaze i potvrdi da je nesto dobro, ili ukaze na elemente koji nisu dobri, jer krajnji cilj naseg forumskog druzenja je napredak u tome sto radim, a kometarima i zdravom diskusijom mozemo samo jedni drugima da pomognemo. Posto se ne znamo sem preko foruma, podrazumeva se pristojno obracenje sa postovanjem, a kada vidm da nije uz to se ponavalja vise puta onda sledi adekvatan odgovoro i na tako nesto.

Fotografije na prvoj strani nastale su na putovanjima kao i vecina ostalih fotografija sa tom razlikom da su ove sa prve strane gotovo sve iz neke rane faze... Fotke iz Pariza nastale su u prvih nedelju dana druzenja sa fotografijom. Fotografje sa druge stran nastale su na poslednjem 30odnevnom putovanju, Podgorica, Mostar, Sarajevo, Trst, Venecija, Bec, Budimpesta. Ima ih jos dosta cekaju na obradu tongue.gif a za razliku od predhodnih potrudio sam se da ih zablezim na pravi nacin uz sto svrsishodnije koriscenje opremi i svega sto sam do sada kroz praksu naucio. Sustinski to su turisticke fotografije mahom poznatih motiva, ali ima i sadrzajem potpuno autenticnih kadrova kao sto je fotografija koju si prokomentarisao ili ova nova 45. Book of Schönbrunn...
Neke su manje a neke vise angazovane u smisli da ostavljaju prostora posmatracu za razmisljanje i nadogradnju onoga sto je oko videlo. Recimo tako nesto ne moze da se izvede sa fotografijom Madjarskog pralamenta, ili bolje recno ne moze kadriranjem kao na mom primeru 41, ali produzenom ekspozicijom, izborom pravog vremena za fotkanje sa dobrim svetlom i pristojnom obradom ta fotografija ako nista drugo ima jako upecatljivu vizuelnu dopadljivost sto isto tako nije vrednost za podcenjivanje, ali svakako je manje angazovna i menje narativna od recimo 45. Book of Schönbrunn...
Sve u svemu ovo je nesto sto ja volim i sto mi predstavlja zadovoljstvo ali nikome ne namecem da je to jedino ispravno, i dobro, a sve ostalo recimo dosadno ili ne znam sta. Cak sta vise sutinski jedino pravu street/urbanu fotografiju priznajem kao nesto potpuno autenticno i zaista vredno paznje, pre svega zato sto su to motivi koji samo kroz fotografiju mogu da se prikazu na pravi nacin, samim tim imaju autenticnu umetnicku vrednost...
Go to the top of the page

+Quote Post
puckons
poruka Oct 31 2016, 07:00
Poruka #42

Datum reg.: 26-February 11
Član broj: 42,398

Ja tebe totalno razumem, pre svega sto meni 99% urbanih fotki totalno bez veze, to da ima ljudi na slici stvarno ne vidim gde je tu dusa. Mozda ja nisam neki literarni tip koji kad vidi sliku moze o njoj da prica celu pricu sta god bilo na njoj (a i nisam stvarno), ali mi je jako tesko da skontam neku prosecnu urbanu fotku kao nesto dobro samo zato sto prikazuje neke ljude da sede na klupi i bleje.
Uostalom, daleko je teze uraditi fotku bez njih nego sa njima i ja sam isto tome tezio na putovanjima. A to sto si postavio kao primer 45. Book of ... samo pokazuje kako napraviti odlicnu fotku a da ima ljudi na njima. Upecatljiva za razliku od ogromne gomile prosecnih turistickih kao naveden primer Sarajeva.
Da se osvrnem i na mesecinu u Veneciji - jedna od retko dobrih fotki u moru potpuno istih sa te manje vise iste lokacije.

+Quote Post
Foto turista
poruka Nov 2 2016, 10:45
Poruka #43

^
Mogu da se slozim sa tim da ima mnogo urbanih fotki koje su bezvez i pre svega mase poentu kao i u svim zanrovima, al one koje su dobre narativno su jace od bilo koje fotografije koja pripada nekom drugim zanru, a to je po meni i najveca vrednost i pre svega najorginalnija vrednost fotografije. Ostali fotografski pravci mogu i drugacijm umetnickim formama da se docaraju dobro, ali spontansot trenutka koji nosi street/urbanu fotografiju moze samo fotografijom.

Mislim da dobra fotografija nastaje pre svega u glavi kao produkt kreativnog razmisljanja, sa tim da nekada motiv nema dovljno materijla, nisu dobri uslovi za fotkanje, ili jednostavno fali inspiracije. Fotografija sa mnogo puta vidjenim motivom Venceije jedna je od tih nastale kao produkt kretivnog razmisljanja inspirisana mesecinom, tu na licu mesta bez predhodne pripreme za tako nesto. Fotografija bez previse detlja koji bi nepotrebno stovrili neku dramu, sa recimo previse ovih camca u vodi, sto bi narusilo mir koji vlada na nebu obasjanom mesecino. Treba sve to videti i realizovati na adkevatan nacin, naci balans kadriranjem i obradom. Mesec koji se nazire fotkan je ti na licu mesta posto jasno je da ne moze da bude eksponiran jednom ekspozicijom.
45. je u celini kontrolisan i kreiran autentican autorski rad, a samim tim sto sam je postavio na vama je da prosidite koliko vredi, meni je odlican. Dok recimo pomenuti Madarski paprlament u sebi ima malo toga sto je deo nekog krativnog razmisljanja, prosto nisam imao vremna za tako nesto u ta 2-3h koliko smo bili tamo, taj kretivni deo odradila je priroda, konkretno jako spocificno svetlo sunca u tih 200sec ekpozicije, na meni je ostalo samo da to ublicim adekvatnom obradom smile.gif
I tako kao sto sam vec nave, neke su manje a neke vise angazovane u smisli da ostavljaju prostora posmatracu za razmisljanje i nadogradnju onoga sto je oko videlo smile.gif

Pre i posle...
http://proflashstudio.com/community/forum/...start=130#p9298

46.
Battle is over... by Nenad Ristic, on Flickr

+Quote Post
tehnickolice
poruka Nov 5 2016, 08:22
Poruka #44

Datum reg.: 24-October 09
Član broj: 32,446

pazljivo sam procitao i imam stav

postavljac na temi, koju je u uvodnom postu jasno odredio, postavlja niz najavljenih snimaka. istina je da su dobro snimljene, i isto tako obradjene

primedba koja je upucena je misljenje onoga ko je napisao. i ja bih na tome stao. ok. i meni cesto na snimke iz sarajva padaju kriticke misli, ali ne mora sve da se odmah otkuca na forumu. ipak treba ceniti rad autora, u duzem vremenskom periodu, i opredeljenje za neke teme za snimanje. kvantitet ce doneti kvalitet

dakle smatram da tema doprinosi forumu, kao i vecina ostalih tema. to malo medjusobne `diskusije` ne skodi. amateri, ljubitelji fotografije, su/smo uvek dobrodosli. oni koji zive od fotografije se ponasaju kao i svi ostali ljudi, to sto su bolje zanatlije u fotografiji ne znaci da su pametniji ili superiorniji u komunikaciji

+Quote Post
Foto turista
poruka Nov 5 2016, 09:07
Poruka #45

^
Hvala na kometaru, i tebi i svakome koga fotografije insipirisu da nesto napise bilo da je kritika, pohvala, savet, bilo sta sto je konstruktivno, razlozno, i korisno siroj zajednici. Dobro je zbog ostalih obrazloziti misljenje, a mozda ce i na mene uticati u odredjenoj meri ako smatram da je ispravno smile.gif Pristojno uz obostrano uvazavanje uvek moze da se razmeni koja rec na temu fotografija, cak je i pozeljno.
Na tri foruma gde sam relativno aktivan nikida se nije desilo da necije fotografije kometarisem na sarkastican i malciozan nacin, niti ce se desiti. Po nekad nekome ko je apsolutni pocetnik udelim neki savet pre svega iz iskustva, ili samo pohvalim kada je nesto bas ocigledno dobro, kada vidim da neko kvalitetno i brzo napreduje kao recimo kolega @salecar. Ta pohvala je priznanje autoru, i motivacija mnogima koji su "zapeli" negde u svom razvojnom putu, da nastave dalje i uz malo truda unaprede svoj rad.

"kvantitet ce doneti kvalitet" Smatram da ce kvalitet doneti malo talenta i dosta posvecenosti uz analiticki pristup svemu sto radimo. Ne treba zuriti, ali ne treba ni razvlaciti previse tongue.gif pravu meru i idealan balans tesko je postici, ali treba teziti tome...

Pre i posle...
http://proflashstudio.com/community/forum/...start=100#p8244

47.
Sunset... Castello di Miramare by Nenad Ristic, on Flickr

+Quote Post
punkchef
poruka Nov 6 2016, 22:07
Poruka #46

Datum reg.: 3-December 13
Član broj: 51,529

Hm, nijesam pratio ovu temu, sad je pregledah i baš se vidi napredak i u kadriranju, a naročito obradi. Na ovom, skoro polumrtvom forumu aktivno postavlja fotografije par zaljubljenika u čijim fotkama stvarno uživam (jagodinac, fototurista, dark indigo, salecar., đaniru..). Ono što mi se naročito svidjelo, a poneko zamijera, je manjak ljudi, i stvarno svaka čast za to, jer su gradovi praktično preplavljeni čoporima koji svojim televizorima od telefona, praktično ubiju volju za boravkom, a kamoli fotografisanjem.

+Quote Post
Foto turista
poruka Nov 8 2016, 11:38
Poruka #47

^
Lepo receno smile.gif Ja se maksimalno trudim da ih izbegnem tongue.gif Ovo nije ulicna fotografija, vec vise turisticka fotografija meni zanimljivih lokacija tako da ne vidim poentu da mi se tu muva gomila turista jer to sigurno nije nesto sto ce docarati atmosferu...
Temu sam postavio pre par nedelja a fotografije sa preve strane do 36 nastale su u ranoj fazi, prvih 6 meseci bavljenja fotografijom, tada sam se vise interesovao za portretnu fotografiju tako da su te fotke nastale vise usputno... Fotgrafije Pariza nastale su u prvoj nedelji kada sam kupio foto opremu, iz Spanije nakon 6 meseci, a mislim da je na svim fotografijama obrada novijeg datuma.
Resio sam malo ozbiljnije da se posvetim urbanim pejzazima i motivima na kojima prevladava arhitektura, tako da pocev od 36 mogu da se vide fotografije nastale na poslednjem putovanju od pre nekih dva meseca a bice ih jos dosta vremenom posto je ovo nesto sto me bas zanima i jedan od razloga zasto sam se posvetio fotografiji.

Inace ovo je za mene fotografija sa dobrom atmosferom, ali bukvalno biggrin.gif
Pre i posle...
http://proflashstudio.com/community/forum/...ew=unread#p9110

48.
Power of nature... by Nenad Ristic, on Flickr

+Quote Post
Elektroničar
poruka Nov 8 2016, 16:12
Poruka #48

Datum reg.: 9-February 09
Član broj: 27,569

Ja bih iz ociglednih razloga zadrzao platforme biggrin.gif

+Quote Post
Foto turista
poruka Nov 8 2016, 18:57
Poruka #49

^
Svako od nas vidi drugacije, zato je dobro razmeniti koju rec na temu postavljenih fotki smile.gif
Tokom procesa obrada te platforme ostale su do samog kraj a na karaju i njima je dosao kraj tongue.gif Jednostavno lose su postavljene u kadru. Osnovni motiv ove fotografije vise je nego jasan, sve ostalo deo je tog okruzenja, a platforme em su tu samo tokom sezone, em se lose uklapaju i razbijaju cvrstinu kadra, naraocito ova po sredini...

Jedna razglednica iz Beca smile.gif

49.
Karlskirche... by Nenad Ristic, on Flickr

+Quote Post
Foto turista
poruka Nov 10 2016, 03:04
Poruka #50

Pre i posle...
http://proflashstudio.com/community/forum/...mp;p=9597#p9597

50.
Evening in Schönbrunn... by Nenad Ristic, on Flickr

+Quote Post
Elektroničar
poruka Nov 10 2016, 10:10
Poruka #51

Mislim, samo da se objasnim, ja bih te platforme zadrzao jer imas gomilu praznog prostora sa interesantnim nebom. Sto je lepo, ali oko nigde da se zaustavi. Dok platforme kidaju koliko lepo voda oko njih izgleda, ne seku linije horizonta, ne smetaju nicemu, ukratko, ima smisla da ostanu, pogotovo jer su vec bile tamo smile.gif

+Quote Post
Foto turista
poruka Nov 10 2016, 10:32
Poruka #52

^
I da nisi objasni znam na sta si mislio, al koliko god da ima logike to sto kazes nekako ovu po sred kadra nisam mogo da ostavim a sa njom je otisla i ova druga tongue.gif Totalno si van bilo kakvog konteksta, nema plaze u kadru sa kojom mogu prirodno da se povezu pa onda teraju na razmisljanje sta kog djavola rade tu na pucini, a poenta fotografije nije da se o tome rasmislja tongue.gif

+Quote Post
Foto turista
poruka Nov 11 2016, 12:09
Poruka #53

Pre i posle...
http://proflashstudio.com/community/forum/...start=130#p9413

51.
Millennium Tower in Brigittenau, Vienna... by Nenad Ristic, on Flickr

+Quote Post
Foto turista
poruka Nov 13 2016, 03:26
Poruka #54

Pre i posle...
http://proflashstudio.com/community/forum/...start=110#p8614

52.
Maria-Theresien-Platz in the moonlight... by Nenad Ristic, on Flickr

+Quote Post
Foto turista
poruka Nov 14 2016, 03:47
Poruka #55

Narednih 6-7 motivi iz nase prestonice smile.gif Misli da su sve sem jedne nastala u ranim jutarnjim casovima, nekih 30min pre izlaska sunca.

Pre i posle...
http://proflashstudio.com/community/forum/...start=150#p9999

53.
Twilight of conscience... by Nenad Ristic, on Flickr

+Quote Post
Foto turista
poruka Nov 15 2016, 07:42
Poruka #56

Pre i posle...
http://proflashstudio.com/community/forum/...tart=150#p10071

54.
Hram... by Nenad Ristic, on Flickr

+Quote Post
Foto turista
poruka Nov 17 2016, 08:51
Poruka #57

Pre i posle...
http://proflashstudio.com/community/forum/...;p=10316#p10316

55.
Nicholas II, emperor of Mother Russia... by Nenad Ristic, on Flickr

+Quote Post
Foto turista
poruka Nov 20 2016, 09:49
Poruka #58

Pre i posle...
http://proflashstudio.com/community/forum/...tart=170#p10265

56.
Igrali se konji vrani, a sa njima i div junaci... by Nenad Ristic, on Flickr

+Quote Post
Foto turista
poruka Nov 25 2016, 09:19
Poruka #59

57.
Belgrade graffiti... by Nenad Ristic, on Flickr

+Quote Post
Elektroničar
poruka Nov 25 2016, 10:34
Poruka #60

Odlicna, al greota je da ostavis da ovako curi crna sa beogradjanke i grafita...

+Quote Post

6 - broj stranica V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Sunday 19. February 2017 - 19:39

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.