Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Forum Rules *** PRAVILA FOTO FORUMA *** Pročitaj pre postovanja!
6 - broj stranica V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic

Sve moje urbane fotke :)

Ocena 4 V
V
Ivica Su
poruka Oct 27 2016, 09:56
Poruka #21

Grupa: Članovi
Datum reg.: 17-January 14
Član broj: 51,805

Ako smem pitati zašto kod arhitekture radiš ipravljanje perspektive. Kontam šta želiš da postigneš, verovatno da se ne vidi da je fotkano sa zemlje pa da samim tim deluje da je namenski rađeno za izradu razglednica, ali meni lično ta perspektiva ne smeta, čak volim da je malo i naglasim...

Nije da je loše, već ono, više me zanima razlog smile.gif

Inače svaka čast na toliko detaljnoj objadi svake pojedinačne fotografije.
Go to the top of the page

+Quote Post
Foto turista
poruka Oct 27 2016, 11:52
Poruka #22

Datum reg.: 19-March 15
Član broj: 53,818

^
Ne zelim to da postignem, jednostavno ako mislim da to ima smisla i ako se meni tako dopada onda ispravim, recimo na 8 i 28 nisam nista ispravljao ni najmanje, samo tu nije poenta u naglasavanju perspektive vec osnovnog motiva fotografije. Smatram da sve sto se radi, kadriranjem, i obradom, treba da bude u svrhu diskretnog naglasavanja osnovnog motiva.

Sto se obrade tice nije ovo nista kada pogledam sta pojedini rade i to bude bas super, ali kao i sa portretima, ne volim da idem u te krajnosti, a pre svega ne umem tongue.gif Mnogo to vremna trazi i posvecenosti, a meni je ovo ipak hobi i razonoda. Treba dosta znanja i stalnog rada za nesto vise od ovoga sto moze da se vidi na postavljenim fotografijama i sto ce se tek videti. Imam posao od kog zivim u kome sve zavisi od mene sto samim tim znaci da ne mogo toliko da se posvetim obradi i toj nekoj opsirnoj edukaciji, a ne zelim ni polovicno, bolje je ovako dobar amaterski rad nego polovican profi tongue.gif

Mozda na ovom nivou ne mogu obradom da kreiram profi fotku ali kao i svi mi mogu da povedem racuna o nekim stvarima, pre svega o detaljima i nekoj osnovnoj korekciji boja i svetla zarad sto boljeg vizulenog utiska i isticanja prioriteta na fotografiji... Bez obizrana na to sta mozemo obradom da postignemo mislim da dobra fotografija pre svega nastaje na terenu, dobrim i promisljenim kadriranjem. Dobra kompozicija je od sustinskog znacaja, i odabir elemenata koje zelimo u kadru kao i njihova povezanost kako bi u zizu fotografije postavili ono sto nam je prioritet smile.gif

+Quote Post
Foto turista
poruka Oct 28 2016, 07:09
Poruka #23

Pre i posle...
http://proflashstudio.com/community/forum/...start=120#p9082

41.
Beautiful light in Budapest... by Nenad Ristic, on Flickr

+Quote Post
Foto turista
poruka Oct 29 2016, 10:08
Poruka #24

Pre i posle...
http://proflashstudio.com/community/forum/...;start=90#p8128

42.
On the streets of Trieste... by Nenad Ristic, on Flickr

+Quote Post
Foto turista
poruka Oct 30 2016, 11:20
Poruka #25

Pre i posle...
http://proflashstudio.com/community/forum/...start=110#p8879

Moonlight in Venice... by Nenad Ristic, on Flickr

+Quote Post
Homer
poruka Oct 30 2016, 18:12
Poruka #26

Datum reg.: 27-November 13
Član broj: 51,489

Fine fotke, lijepe fotke, predivne fotke ali malo......

dosadno

+Quote Post
Foto turista
poruka Oct 30 2016, 18:33
Poruka #27

^
Ma nek si ti meni zanimljiv sa ovakvim komentarom na ove fotke wink.gif
Prosto mi je zao sto realno nemas meterijal za sarkazam na temu mojih fotografija kao sto si to radio svojevremno u temi sa portretima pre nekih 18 meseci kada sam bio na pocetku svoje foto price, al vidim da si taj nedostatak nadomestio bujnom mastom tongue.gif

Savet za tebe... Krativnost u ostavljanju glupih i besmislenih kometara kanalisi u svoj fotografski rad, em se lecis od kompleksa i potrebe za proseravenjem, em radis nesto korisno za sebe smile.gif

Da me ostale kolege ne shvate pogreseno ovo je odgovor na sve sto je ovaj maliciozni lik pun sebe ostavlja u komtarima na moje fotografije.

+Quote Post
Homer
poruka Oct 30 2016, 19:00
Poruka #28

Pis brader

No hard feelings, nisam ništa loše misli, samo sam mislio svojom glavom. Možda je moja glava puna trule sive kaše, ali je moja, možda sam i zaosta u razvoju, ali opet i ja imam pravo na mišljenje.

peace by Alen Robovic, on Flickr

Puno pozdrava i ljubavi

+Quote Post
Foto turista
poruka Oct 30 2016, 19:16
Poruka #29

^
Ko si, i sta si, to samo ti znas, iskreno me ne zanima. Znam sta si pisao i na koji nacin. Sustina je da ne postoji razlog da se jedni drugima obracamo na taj nacin kao sto si ti meni kometrima na postavljene pocetnicke fotografije.
Sad si dobio adekvatan dogovor u tvom stilu na sve tvoje dosadasnje mudorosti...

+Quote Post
Homer
poruka Oct 30 2016, 19:30
Poruka #30

Čini se da sam podsvjesno i ne želeći dotakao neku bolnu tačku, čim sam izazvao ovakvu reakciju.

Tako ti je to sa ovim dugokosim, nikad od njih pravih ljudi. laugh.gif laugh.gif

+Quote Post
Foto turista
poruka Oct 30 2016, 19:37
Poruka #31

^
Nisi ni najmanje... Jednostavno ostavis sarkastican komentara bez sadrazaj cija je jedina svrha sprdnja, a uvek sam te pitao sta znaci to sto si napisao sem ociglednog podjebavanja i cemu takav nacin obracanja, ni jednom nisi odgovori. Dobi si obrazlozenje, i to sam vise napisao zbog drugih nego zbog tebe wink.gif

+Quote Post
Homer
poruka Oct 30 2016, 19:43
Poruka #32

Ipak, ima tu nešto više.

Ja sam samo rekao, bez ikakvog podsmijevanja da su fotografije tehnički korektne, šta više ima ih i izvrsnih ali na kraju ipak dosadne i prilično sterilne, lišene priče ili nekih emocija.

Moguće da 90% ljudi koje gleda ove fotografije se ne slaže sa mnom i misle da je ovo fenomenalno dobro.

Svojim komentarom ja sam se svrstao u ovih 10% ili možda manje.

I apsolutno ne vidim razloga za tvoju burnu reakciju i povrijeđen ego.

I još jednom ti želim stabilan stativ, dobre HDRove i još bolje svijetlo.

+Quote Post
Foto turista
poruka Oct 30 2016, 19:49
Poruka #33

^
Moj odgovor nema toliko veze sa ovim sto si sada ostavio kao kometar, a da je to neko drugi napiso nebi dobi ovakav odgovoro. Tvoje razumno i racionalno obracanje u ovom trenutku ne moze da ponisti sve ono maliciozno i sarkasticno sto si do sada pisao u komentarima na moje fotgrafije. Nema potreba dalje da duzimo pricu....

+Quote Post
Ivica Su
poruka Oct 30 2016, 20:44
Poruka #34

Ja se pomalo slažem sa Homerom (mada ne do tog nivoa da bih tvoje radove okarkterisao kao dosadne, naprotiv) da fotkama fali malo "mesa", što sam napisao i na prvoj strani.

Ja sam oduševljen tvojim fotografijama, posebno obradom, neke si doveo do nivoa savršenstva i komotno mogu da se prodaju preko stoka za časopise i druge namene. Ja sam nekada radio slične fotke, pardon kadrove, ali se nikad nisam toliko trudio oko njih i sad mi je pomalo žao zbog toga... sad ni vremena, ni volje, a i putovanja slabo ima sad.gif

Ono što meni fali je ono urbano u njima. Nigde ljudi, nigde atmosfere, ali koliko sam skontao ti si ovakav pravac izabrao i čak i po danu ND filterima i dugim espozicijama "brišeš" ljude. To je naravno ok za ovakve fotke, ali kao što rekoh, ja volim i ono drugo.

Ne bih te ponovo gnjavio sa ovakvim komentarom, već sam to napisao na prvoj stranici, to je više reakcija na Homerov komentar wink.gif

+Quote Post
Foto turista
poruka Oct 30 2016, 21:50
Poruka #35

Drugar, komentar ni najmanje nije sporan, ni tvoj, ni njegov bez dodatka video materijala i nekih komentara od ranije tipa "Moram primjetiti da kako raste broj korisnih dikusija i dobrih savjeta, fotografije sve nekako lošije i lošije " " Čovjek sa mrvom samopoštovanja fotografskog ove iz Pariza ne bi ni na knjigu lica okačio" naravno i ranije je imao problem sa dosadom "Što se tiče same fotografije [to bi reko radovan III "lijepo, divno, ma liiijepo, samo brate dosadno" i to sve u prvih 2-3 meseca kad jos nisam znao ni kako se oprema koristi a kamoli nesto vise od toga, pored jos nekih kometara u drugim temama i raznih trovaca koji su bas otvoreno bili bezobrazni pa ih je administracija sankcionisala. Na njihovu zalost imam dobro pamcenje pa sada i uvek svakome po zasluzi i jednakom merom wink.gif Mada necu da gresim dusu, prva 2-3 kometara od njega nisu imali taj sarkasticni prizvuk i nisu preispitivali moje sampostovanje, vec su bili veoma korisni...

Ovo nije nacin na koji treba jedni drugima da se obracamo, a upravo je ovakav nacin komunikacije oterao mnogo ljudi sa foruma. Sta covek treba da ima u glavi da napise kao kometar na fotografiju "Čovjek sa mrvom samopoštovanja fotografskog ove iz Pariza ne bi ni na knjigu lica okačio" u temi koju sam pokenuo sa ciljem svoje edukacije, ja da sam nesto znao ne bi mi trebala takva tema... Nije tesko biti fin, razuman i dobronameran, a ko nije na zalosto ni ja necu da budem prema njemu. Svakome prema zasluzi kad tad wink.gif

Sto se tvog kometara tice. Ovo su fotografije mahom arhitekture i urbanih pejzaza onako kako to mom oku prija. U ovom delu podforuma mahom se kace street/urbane fotografije sto si verovatno naviko ovde da vidis, ali namenjen je i fotografijama arhitekture, tako pise u opisu podoforuma...
Preferiram ciste kadrove sa pre sveg dobrom kompozicijom, svetlom i koloritom. Ako pod atmosferom podrazumevas neko desavanje gde ima ljudi, to cisto sumnjam da ces videti na mojim fotografijama. Ljudi nisu potrebeni za kreiranje drame i atmosfere na fotografijama, priroda kreira sve uz adekvatnu kompozicija kadra, ugao snimanja itd. Da li su nekome dosadne ili zanimiljive to je meni totalno nebitno, za mene su uspomene sa putovanja.
Radim ono sto volim i prezentujem putem foruma, mozemo da razmenimo kuju rec na tu temu jer ja ih sa tom namerom i postavljam, ali stvarno pun mi je K sarkasticnih/malicioznih likova i ti takvi mi nisu potrebni kao sagovornici.

Evo nesto na temu dramaturgije. Dramu ovog kadra odredjuje ugao snimanja, osnovni motiv, i atmosfera koju kreira priroda...

44.
Das Denkmal der Maria Theresia... by Nenad Ristic, on Flickr

I nesto na temu atmosfere sa ljudima. Dovoljan je i jedan covek uz obavezno dobru kompoziciju, i sa dobrom idejom da bi se kreirala takva fotografija... Moze sve kao sto sam vec jednom naveo u temi sa portretima, samo je stvar mog izbora ste zelim da radim i na koji nacin. Na kraju krajeva bavio sam se slikarstvom dobar deo svog zivota tako da po nesto znam o estetici i likovnim elemtima koji cine jedan dobar autorski rad wink.gif

Pre i posle...
http://proflashstudio.com/community/forum/...start=150#p9841

45.
Book of Schönbrunn... by Nenad Ristic, on Flickr

+Quote Post
Ivica Su
poruka Oct 30 2016, 22:20
Poruka #36

Nije u pitanju navika na ostale teme, već baš moj lični doživljaj. Najbanalniji primer, evo jednog mog snapshota iz Sarajeva, ne ulazeći u tehnički aspekt, pogotovo jer sam u LR-u ovoj fotki posvetio 10 sekundi i to bez ikakvog kropovanja i ispravljanja, već ono, ovo je za mene Baščaršija:

Sarajevo

Isti ovaj kadar, prazan, sa iključivo arhitekturom ne da ne bi mogao da prismrdi ovom, već bi izgledao očajno u poređenju sa istim, pa ne znam kako da je kadrirana i "doterana" kad ne oslikava atmosferu onankvu kakva jeste wink.gif

Inače isto sam se nekada bavio slikarstvom, tako da veoma dobro razumem o čemu pričaš. Volim i ovaj tvoj pravac, a volim i dinamičnije kadrove, ma volim sve, volim dobre fotografije.

Samo si nas malo razmazio svojim primerima pa očekujem od tebe i ono drugo smile.gif

+Quote Post
Foto turista
poruka Oct 30 2016, 22:39
Poruka #37

Skontao sam vec da razumes fotografiju sa "dusom" na osnovu kometara pojedinih fotografije koje su ti privukle paznju. Lepo si ovo napisao "Volim i ovaj tvoj pravac, a volim i dinamičnije kadrove, ma volim sve, volim dobre fotografije." To je poenta, kada je nesto dobro to je dobro i tu nema sta da se doda ne vezano za to sta preferiramo i sta se nama licno dopada tako da iz tog ugla ne moze ni da se kometarise na neki negativan nacin, posto bi u tom slucaju sve ostalo sem onoga sto se nama dopada mogli da kometarisemo u negativnom kontekstu...

Mene recimo ne zanima ni najmanje street/urbana fotografija i kadrovi tog tipa u kojima ima ljudi, al eto sad sam se seto da ima jednu panoramu Karlskirche gde jednostavno nije bilo mogucnosti da izbegnem turiste pa kada je budem postavi ti oceni da li sam dobro slozio taj kadar wink.gif Nije to nesto sto mi je strano, umem da prepoznam dobru ulicnu fotku, ali jednostavno nemam strpljena da lovim takve kadrove tongue.gif

Sto se tice ove fotke iz Sarajeva, pokusa sam da napravim takav kadar na tom istom mestu bez ljudi i ove karakteristicne scene sa golubovima, ta takva fotka je mrtva fotka bez dovoljno dobrog sadrzaja. Neki kadrovi jednostavno samo na taj nacin mogu da budu dobri smile.gif

+Quote Post
Homer
poruka Oct 30 2016, 23:33
Poruka #38

Da ne bude da sam baš samo maliciozni i sarkastični trol, evo i jedan sasvim konkretan savijet i racionalna preporuka

SAVIJET

i najiskrenije, puno puno sreće i uspjeha u daljnjem radu

Pozdrav

+Quote Post
Foto turista
poruka Oct 31 2016, 00:00
Poruka #39

^
Nokautirao si ti samog sebe i ovom porukom...
Kada neko procita tvoju uvodnu recenicu i pogleda to sto si linkovao moze samo da zakljici koliko si predivan u pun dobre namere, nikako da si maliciozan i sarkastican.
Jednostavno ne mozes da pobegnes od sebe... Iz nekog razloga u nekom trenutku pribegavas takvom nacinu obracanja a ja to ne trpim...

Raumeo sam i prvi put da mi zelis puno srece i sve najbolje, do kada mislis da se pozdravljamo ???
Hvala na tome i ja tebi isto zelim sto i ti meni, aj sad da prekidamo ovo posto ja nemam razumevanja za nacin na koji iznosis svoje misljenj i vec sam napisao sve sta mislim o tome da se ne ponavaljam. Nema tu ego i prisivanje nekih nepostojecih osobina sagovorniku kada ti na bezobrazluk i sarkazam uzvrati istom merom. Pristojno se obracaj sa postovanje i dobices pristoja odgovor, a raodvana zadzi za sebe i preispituj svoje samopostovanje a ne moje...

+Quote Post
little onion
poruka Oct 31 2016, 02:55
Poruka #40

Datum reg.: 13-March 14
Član broj: 52,164

Foto turista@ На шта ти губиш време и живце!? Мени се свиђају, био си негде, видео нешто, свидело ти се, снимио си то коректно, обрадио, сад то нама показујеш, па шта ћеш више! 40 је баш добра, пуно симболике.

+Quote Post

6 - broj stranica V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Tuesday 24. January 2017 - 04:04

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.