Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Godox TT350S, za Sony

V
NShappy
poruka Sep 11 2019, 21:23
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 23-May 05
Član broj: 725

Zanimaju me iskustva sa TT350 na Sony telima, konkretno A6000, ali verujem da je isto na svima...

Znam da ima Wireless mode, ali to je interni Godox wireless koji radi uz njihov komander. I znam da ne radi kao slave uz Sonyjev (nasleđen od Minolte) optički TTL wireless flash sistem.

Ono što ne hvatam, da li može da radi kao komander za dosadašnje Sony i Minolta bliceve?
Imam Minoltu 5600HSS koja radi kao slave uz Sony-jev HVL-F20M. Ne znam da li će raditi kao slave uz TT350.
...a to nešto ne mogu ni da pohvatam po sajtovima kojekude.

Sony HVL-F20 bi mi bio sasvim OK i dovoljan da može da radi HSS, makar i slabašan. Ali ne može. sad.gif
A radi sasvim lepo kao komander za matoru Minoltu 5600HSS.

Dalje me zanima, imate li problema sa CRI i uopšte bojama uz Godox-e?

Još neki komentar?!?

Go to the top of the page

+Quote Post
Mikri
poruka Sep 11 2019, 21:41
Poruka #2

Grupa: Foto urednici
Datum reg.: 14-May 09
Član broj: 29,759

Nemam iskustva sa tim blicem ali prilicno sam siguran da je sansa da to radi kako si zamislio ravna nuli.

Manje vise svi aktuelni TTL Godox blicevi mogu da budu i slave i master ali unutar samog Godox wireless sistema.

Sto se tice boja, ja nisam primetio nikakvu razliku u odnosu na recimo Nikon bliceve, a koristim Godox V860II (hotshoe blice), kao i AD200 i AD600.

A po onome sto sam u poslednje vreme uspeo da saznam iz poredjenja Godox i Profoto glava, bitnijih razlika po tom pitanju nema, tj Godox je prakticno ravnopravan na tom polju sa Profoto koji je daleeeko skuplji.

Naravno, ostaje pitanje da li se to moze primeniti i na njihove standardne male bliceve, ali eto ja nisam primetio razliku u praksi u odnosu na Nikon.

+Quote Post
NShappy
poruka Sep 12 2019, 11:34
Poruka #3

Pa i ja mislim da neće raditi kao komander za Minoltu, ali ipak pišu da je "full Sony compatible", iako nije baš full.
Baš me zanima šta će da se desi kada nakačim TT350 na A6000, i uključim WL mode na telu? tongue.gif

Kupiću pa videti kako radi. Nije to problem posle prodati uz mali gubitak.

Još sam u dilemi da li da uzmem kod nas (100€) ili sa Ali-ja (73-4€ + globa na granici). dry.gif
Idem da istražujem...

I dalje pozivam one sa iskustvom na TT350, da ih ovde nabacaju.

.
.
.

Još jedan GUNĐ što HVL-20 ne radi HSS. Uz HSS, ne bih pogledavao van Sony grupe.
GUNĐ2 je što WL ne radi blicem iz tela sad.gif
GUNĐ3, ni interni blic ne može HSS

+Quote Post
mbane
poruka Sep 12 2019, 15:18
Poruka #4

Datum reg.: 21-July 16
Član broj: 55,385

Ja sam imao TT350s, dva komada, jedan koristio na A6000, drugi posle na A6300. Nekad na telu, nekad sa X1T-S.

Na telu su mi uvek radili manje-više kako treba, nisam imao zamerki.

Inače imao sam i par TT685s, ali koristi njih na A6000 je ergonomska noćna mora, tako da sam uglavnom koristio TT350s.

Preko X1T-S TTL je znao nekad da zezne i podeksponira, a da posle par sekundi pod istim uslovima uradi kako treba, ali generalno sam bio zadovoljan. Kasnije se to malo sredilo sa update-om FW na X1T-S.

Oba primerka sam uzeo na AE, kada su bile ome velike akcije, plaćao sam ih ~65€ i pošto je mala kutija, koju su stavljali u onu mekanu postavljenu kovertu, nisu mi ih ni jednom ocarinili.

Sam Godox fino radi u okviru svog sistema (X1T-s, TT350, TT600,TT685...) kada koristiš više bliceva i sl. to je radilo kako treba, ali nikad to nisam mešao sa Sony ili drugim blicevima.

Inače, kad kupiš obavezno proveri da li je stigao sa poslednjim FW. Ja sam pošteno psovao TT685 koji sam prvi uzeo dok se TT350s još nije ni pojavio, a svi problemi posle nestali sa FW update-om.

+Quote Post
NShappy
poruka Sep 12 2019, 18:45
Poruka #5

WL flash zeza tu i tamo i sa nativnim Sony blicevim (ili bar sa Minoltom), tako da mož' biti i da je do Sony-ja a ne do Godoxa. Taj algoritam Sony-Minolta koji je kao podržan, ja još nisam pohvatao kako radi. Da budem precizan, kada bounce-ujem uz WL, radi veoma dobro. Kada pucam WL a blic direkt, radi neupotrebljivo/nedosledno/nejasno... Srećom, direkt blic ne koristim (osim za doblicavanje sa tela, a tada radi dobro).

Isto je tako nedosledno (bounce ok, direkt not ok), radio i sa DSLR Sony A700 i Minolta 5D.

Nego, kada radiš sa X1T-S, u aparatu setuješ neki standardni flash mode? Jel? Ne dozvoljava da setuješ WL u aparatu?
Aparat ne zna da će Godox da radi WL, niti vidi razliku da li je njemu blic ili transmiter?

FW na Godox-u, ako nije najnoviji, sam update-ujem, jel?

Akcije na AE me ne idu. Nema Godox-a na akciji već nedeljama. sad.gif

+Quote Post
mbane
poruka Sep 12 2019, 21:18
Poruka #6

Datum reg.: 21-July 16
Član broj: 55,385

Kada radiš sa X1T-s na aparatu samo podesiš kao da je standardni blic. Aparat nema pojma da koristiš jedan ili više WL bliceva. Podržava HSS bez problema, koristio više puta na moru na plaži.

FW se lako updateuje, skineš aplikaciju i FW fajl sa Godox sajta, povežeš PC i blic ili kontroler preko micro USB kabla i pratiš uputstvo iz PDF-a koji dobiješ uz FW fajl. Sve gotovo za minut.

U principu psovaćeš Kineze prvih sat-dva dok ne provališ šta i kako, posle radi bez problema smile.gif

+Quote Post
NShappy
poruka Sep 13 2019, 08:12
Poruka #7

Poručio sa Ali-ja TT-jku. Transmiter ima i kod nas po zamenarivo višoj ceni, pa ću to uzeti ovde, kada stigne blic.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Thursday 19. September 2019 - 03:30

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.