Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Sticky teme, maintenance

V
syndrome
poruka Jan 2 2011, 11:45
Poruka #1

zgužvam.. bacim

Grupa: Urednici
Datum reg.: 1-June 05
Član broj: 808

Uskoro će pasti seča, odnosno mnoge (sve?) sticky teme će otići u zasluženi zaborav.

Međutim, voleo bih da zadržimo dozu sveže demokratije (lažne, naravno), pa dajem šansu svima da navedu jednu (samo jednu) temu od trenutnih sticky tema (tema sa pravilima se ne računa), kao i dobar razlog da je zadržim(o) lepljivom.

Red bi bio da se to počisti.

Voleo bih da čujem i nove predloge za sticky teme, šta mislite da bi bilo korisno newb (novopridošlim) ili n00b (nepopravljivim) članovima, i još važnije -- da je održivo?
Go to the top of the page

+Quote Post
WhiteWeedow
poruka Jan 2 2011, 13:26
Poruka #2

Grupa: Članovi
Datum reg.: 22-February 06
Član broj: 3,483

Ovako ostavio bi Open Countribution Gallery stim da se tu podje da redaju as3.0 classe, e sad bi napravio neku temu Flash Awards sajtovi ili nesto slicno pa da neko moze da zakaci neki mocan flash sajt, i napravio jos tj mozda ostavio onu Ja bih da naucim flash da tu budu dobri tutorijali sa lepim objasnjenjima i FAQ ili nekako drugacije da se zove pa onda da kacimo od preloadera do koje kakvih zezancija sto se cesto pita.

Tako nekako na prvu.

+Quote Post
Shedvel
poruka Jan 2 2011, 14:05
Poruka #3

Datum reg.: 14-November 07
Član broj: 16,956

Brisi sve sticky.

Možda bi nekome bilo korisno da se agregira sve ono sto smo pisali o Video VS book approach u ucenju as3, i sistematizuje se i nalepi u jednu temu, da eventualno neko moze naci spisak dobrih knjiga i pristupa savladavanju gradiva (mozda se cak i varam da je o ovome uopste pisano, ali nisam siguran).

Da... valjala bi jedna sticky tema : recimo "short flashes", gde se mogu postavljati jako kratka pitanja pitanja tipa : "kako bre da namestim da mi FD ne generise gettere i settere na kraj klase vec ispod _name varijable" . Jeste high maintance tema, ali ce jedina biti zasticena od i♥FL offtopica, i neka sadrzi samo instant pitanja pomenutog tipa.

IFL podforum offtopic
Srećna vam Nova 2011. Flasheri. Želim Vam zdravlja, izbora i uspeha.

+Quote Post
the
poruka Jan 2 2011, 19:47
Poruka #4

određeni član

Grupa: VIP
Datum reg.: 6-February 05
Član broj: 227

ja prepuštam to urednicima wink.gif

+Quote Post
syndrome
poruka Jan 2 2011, 20:48
Poruka #5

zgužvam.. bacim

ja sam nekako iz iskustva naucio da su sve teme sa linkovima osudjene na propast, jer vreme neumitno tece, mi nemamo bas neki promet, a i ko uostalom stalno ide na te teme. pre ili kasnije, takvi stickyji su osudjeni na oblast perifernog vida -- kad ih vidimo znamo da smo u flash forumu, ali svi rolaju dole i gledaju sta ima novo.

koliko sam uspeo da primetim, najuspesnije link teme su 1 tema = 1 link. covek je vidi, skapira, prokomentarise, lajkuje, sta god. i idemo dalje. kao sto i zivot vozi, forum mora biti svez i aktuelan, kao reka. jedna refleksija stvarnosti u kojoj zelimo da se ogledamo, a ne krivo ogledalo iz 2002.

sto se tice tema za pocetnike, ne znam kako bi to trebalo sastaviti. nisam mnogo pametan. noob tema ima i uvek ce ih biti, ali pitanja su razna, i nisam siguran da to moze ijedan FAQ da pokrije kvalitetno (pogotovo ako pogledamo da je FAQ tema postojala, i svi su je zaobilazili u sirokom luku, ima evo vec tri godine lol).

glavni problem sa FAQ temama je sto su ultra-high maintenance, i vrlo brzo neki Q/A postaju vrlo retro, a samim tim je i citava tema retro. to treba osvezavati, i treba imati relativno dobar promet da bi se nova pitanja otvarala, i da bi se brzo dolazilo do najkracih i najboljih odgovora. ne znam, ja bih batalio FAQ.

normalni ljudi jednostavno ne klikcu na nesto kada vide 2005. u datumu (ukljucujuci i mene).

sto se knjiga i literature tice, ako je neko voljan da sakupi sve na jedno mesto, rado cu okaciti takvu temu kao sticky. ali, kako stvari stoje, istokov tutorijal mora da ode, jer ne mogu vise gledam ni tu temu ni broj poseta na istoj (izvini istoche, ali realno). to predavanje je zamisljeno kao generalna proba, al posto je istok faca, onda je cela stvar dostigla kosmicku popularnost, po meni malo nezasluzeno, al aj necu sad da poredim istoka i lady gagu.

ako imate jos nekih predloga, ili ste otvoreni za diskusiju, iskuliracu jos neko vreme.
ali seča je vrlo izvesna.

CITAT (Shedvel @ Jan 2 2011, 14:05) *
Srećna vam Nova 2011. Flasheri. Želim Vam zdravlja, izbora i uspeha.

Takodje. Sve najbolje zelim u jos jednoj medju godinama.

+Quote Post
the
poruka Jan 2 2011, 21:41
Poruka #6

određeni član

Grupa: VIP
Datum reg.: 6-February 05
Član broj: 227

onda bolje poravnati nego seći smile.gif
a i čini se brže.

a možda istokovu donekle ostaviti (+ deTox Chamber)?!

btw, slažem se sa ostatkom, gomilanje svega ne vodi ničemu.
koje to kolekcionarstvo pa još ima smisla?

+Quote Post
syndrome
poruka Jan 6 2011, 01:58
Poruka #7

zgužvam.. bacim

otislo..

za neupucene:
sve teme i dalje postoje, samo vise nisu zalepljene za pocetak foruma.

edit:
uskoro cu revidirati i podici nova pravila (nece se bitno razlikovati, cisto da ih osvezim).

+Quote Post
superhik
poruka Dec 2 2012, 16:03
Poruka #8

Datum reg.: 25-May 08
Član broj: 21,457

Kao neko ko nema mnogo veze sa FLASH-om, nego mu je samo zabavno da gleda flash sajtove, meni je zao sto tema sa linkovima ka zanimljivim flash sajtovima nije vise lepljiva.

+Quote Post
syndrome
poruka Dec 2 2012, 21:50
Poruka #9

zgužvam.. bacim

bila je neazurna i outdated.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Monday 22. July 2019 - 14:59

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.