Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

2 - broj stranica V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic

Ušao sam u loop, mala pomoć...

V
Zoran Rodic
poruka Sep 14 2017, 08:22
Poruka #21

Grupa: Članovi
Datum reg.: 24-May 09
Član broj: 29,948

CITAT (alfaholic @ Sep 13 2017, 12:21) *
...Ima malo estetike, ima malo i cool faktora, a svakako i to da sam hteo da nateram sebe da fotografišem češće tako što će sve biti manje i portabilnije.

Tema je cista filozofija. smile.gif

Moj kum je imao skoro identican sistem, sa kojim je otisao metar dana na Tibet. Prvo sto je uradio po povratku, jeste rasprodaja sistema i prelazak na Sony RX1r... jer mu je ranac, bukvalno izasao na nos. A kako cesto lanca po belom svetu i egzoticnim lokacijama, gabaritni dslr je cist teret.

Sa druge strane, volim da citiram i druga Storma48: Ako je to prodao, znaci da mu nije ni trebalo.

Trece, sto vise vreme prolazi nekako spoznajem da ''skok'' sa veceg na manje, ne donosi ni kvantitivni a jos manje kvalitativni pomak. Inicijalni start sa novim i manjim sistemom zaista na pocetku donosi malo zivahniji ritam, ali vremenom se vracamo na misao druga Storma smile.gif

Tako da, ja bih presao na Fuji zato sto je to naprosto dobar sistem, a ne zato sto ce mi glumiti ''fotovijagru''. Generalno, mozes stati na loptu 6 meseci i videti kako se razvijaju stvari, mozda ce kao resenje iskociti nesto sasvim neocekivano. Fuji je OPASNO dobar sistem, narocito ako se zaigras sa prajmovima, tako da ti savetujem da ga kupis zbog toga jeste, ... i da ga ne koristis kao izgovor.
Go to the top of the page

+Quote Post
@work
poruka Sep 14 2017, 10:09
Poruka #22

Grupa: Članovi
Datum reg.: 7-January 06
Član broj: 2,837

Ako ces da menjas sistem da bi sa 17-50 f2.8, 30mm f1.4. 11-16 f2.8 i 100mm f2.8 Macro spao na kit 18-55, pa ne znam, sta ce ti milc, uzmi neki prozumer koji pokriva nekih 24-90mm ekvivalentno i uzivaj.

da si rekao da te svrbe fuji prajmovi pa i da razumem mada i nikon ima lepu gamu samo sto su jos bolji na FF-u.

Uzgred fuji je laksi oko 200 grama, i naravno manje je gabaritan, ali kad nakacis kit, pa proceni.

d7100 vs xt2

+Quote Post
alfaholic
poruka Sep 21 2017, 16:02
Poruka #23

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 3-March 13
Član broj: 49,815

Hvala svima, pomogli ste.

Na kraju sam sve ostavio i odustao od prodaje, zapravo samo sam zamenio Tokina 100mm f2.8 macro za Tamron 85mm f1.8 i ostao na Nikon sistemu.
Kad sam evaluirao celu situaciju shvatio sam da je u pitanju lenjost, dokonost i zapravo nova igračka. A onda sam pogledao i svoje fotografije, poslednje što mi treba je novo ulaganje.

🖖

+Quote Post

2 - broj stranica V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 23. September 2017 - 15:31

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.