Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Hot pixel

V
k o j o t
poruka Nov 17 2019, 00:44
Poruka #1

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 17-November 19
Član broj: 57,428

caos svima, kupio sam pre par nedelja lumix g7 (polovan). U sutini aparat je kao nov jer je ispalio svega 2000 shota, ali jeste polovan. Nakon malo igranja provalim da ima hot pixele na svakoj fotografiji. To su dve-tri roze tackice na fotografiji koje se bukvalno jedva vide ali kad editujem sam ih provalio i sad kad god pogledam uvek ih vidim.. Kapiram da je to neko proklestvo kad jednom vidis. smile.gif
U sustini nije meni problem da obradim sliku i da skinem te pixele, ali problem je u tome sto meni treba ova kamera za snimanje a tu je vec malo teze.
Bacio sam pogled na netu i nisam bas nasao neko konkretno resenje sem da refreshujem pixele i tome slicno sto vec jesam uradio.
Ima li neko neki predlog, eventualna cena popravke i slicno.
Hvala!
Go to the top of the page

+Quote Post
yagodinac
poruka Nov 17 2019, 10:12
Poruka #2

Grupa: Članovi
Datum reg.: 8-April 10
Član broj: 35,332

Da se baviš noćnom fotografijom, rekao bih ti da ne brineš, pošto se ovo rutinski skida dark-frejmom. Međutim, za JPG i pogotovo za video, ne znam da li postoji neki softver koji bi to opeglao. Princip je prost - napraviš snimak sa istom ekspozicijom i poklopcem preko, pa onda oduzimaš od svakog frejma, ali pojma nemam da li je ovo neko već implementirao u video (sigurno bi tražio i dodatnu procesorsku snagu za realtime). Ako dosta radiš video onda ili da vratiš kameru prodavcu ili da probaš remapiranje senzora u servisu. Naravno, ako imaju softver za to. Čekaj, ovlašćeni servis za Fuji, pa da li mi to imamo uopšte... blink.gif

+Quote Post
Elektroničar
poruka Nov 17 2019, 10:41
Poruka #3

Datum reg.: 9-February 09
Član broj: 27,569

Da li si probao da promijenis nivo Noise Reduction-a, ili da ukljucis Long Shtr Noise Reduction, on radi dark frame subtraction, ali ne znam da li radi ista za video, po imenu ne, ali mozda i da.
Sto se softverskog rjesenja tice, nisam probao, ali izgleda da Neat Video moze da skida hot pxele...

+Quote Post
k o j o t
poruka Nov 17 2019, 17:59
Poruka #4

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 17-November 19
Član broj: 57,428

Hvala puno na odgovorima i sugestijama,
nazalost vracanje ne dolazi u obzir zato sto sam kupio u inostranstvu tako da teze ce to da ide. Bas sam sada pokusao sa gasenjem long shutter noise reduction i smanjivanjem/povecavanjem nivoa noise reductiona i nema nekih razlika.
Pokusacu sa nekim softwerom onda, nisam cuo za neat pa cu se pozabaviti malo tim.

+Quote Post
@work
poruka Nov 18 2019, 08:47
Poruka #5

Datum reg.: 7-January 06
Član broj: 2,837

Ovo je za G6, al mozda i tebi pomogne. Panasonic DMC-G6 hot pixel removal

- Let the camera reach operating temperature
- Enter manual photo mode "M" (not manual video mode!!)
- Turn electronic shutter ON
- Set ISO to 1600
- Put lens cap on (keep stray light away from the sensor)

After performing the steps above run Pixel Refresh. The process may need to be repeated in order to get rid of all hot pixels.

The procedure above has worked several times now on my G6. I can not tell if it will be the same for other G6's or other Panasonic cameras but it would be interesting to know.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 14. December 2019 - 15:12

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.