Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

3 - broj stranica V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic

PREDLOZI, SAVETI, SUGESTIJE ..., ... ako ima zainteresovanih

V
deus&machina
poruka Nov 22 2011, 09:40
Poruka #1

Urednik

Grupa: Urednici
Datum reg.: 18-January 05
Član broj: 52

Pošto je OVA TEMA već odavno završila posao zbog kojeg je otvorena, otvaram novu, za početak sa važnim obaveštenjem:

ZBOG NEDOVOLJNOG ODZIVA ČLANOVA, REDOVNO FOTOGRAFSKO TAKMIČENJE NA DIZAJNZONI POZNATIJE KAO PHOTOBATTLE SE BAR NEKO VREME NEĆE ODRŽAVATI!

Jednostavno više ne vidim poentu u beskrajnom produžavanju roka za svako pojedino takmičenje da bi se nakupio minimalan broj od 5 (pet) fotografija. Za razliku od prošle teme namenjene predlozima i savetima, ovu otvaram bez ikakvih konkretnih pitanja. Slobodno ovde iskreno recite sve (i dobro i loše) što imate na temu fotografskih takmičenja ovde.

OTVARAM DISKUSIJU
... izvolite ...

Go to the top of the page

+Quote Post
Dr Bouz
poruka Nov 22 2011, 09:55
Poruka #2

Grupa: Članovi
Datum reg.: 31-October 05
Član broj: 2,130

ja reko tamo negde 2009.
ne znam da li je ono kad imaš szr za vidovitost i dalje ilegalno (sećam se da je od sveg ološa koji je baš onako izlomio našu zemlju vidovita zorka bila u apsani, pa ne bi da i ja završim u apsani).
e sad, možemo se zapitati "kako smo dovde došli i zašto?"

+Quote Post
coyot
poruka Nov 22 2011, 10:07
Poruka #3

Datum reg.: 8-December 08
Član broj: 25,818

Možda je slab odziv učesnika jer su i nagrade loše. Kažem možda!

Eventualno treba pronaći nekoliko sponzora proširiti nagradni fond i vjerovatno će biti više učesnika. Mada ne mora da bude.

+Quote Post
ljubomir
poruka Nov 22 2011, 10:08
Poruka #4

Datum reg.: 26-September 07
Član broj: 15,229

Nekoliko puta sam pisao u vezi ovog problema. Mislim da je problem ovog takmicenja uslovno receno "slab marketing". Takmicenje je na mesecnom nivou, nije odmah vidljivo sa glavne strane. Zna se desiti da dan ili dva niko ne glasa a zatim u rasponu od par sati stigne 4-5 glasova. razlog lezi u cinjenici da ljudi vide da je neko glasao, odgovor je vidljiv sa prve strane i glasa se. U proseku broj ljudi koji je glasao po takmicenju je 10-20. To je jako malo. Trudim da uvek glasam pod uslovom da nisam ucestvovao. Glupo mi da to radim ako se takmicim. Neki clanovi glasaju i kad se takmice tako da bi statistika bila jos poraznija kad bi svi radili kao ja. I pored sebi nametnute "obaveze" cesto bih zaboravio na glasanje da ne vidim da je neko vec glasao. Ako je broj glasaca mali to direktno utice na takmicare i samo takmicenje.

Sto se tice broja radova tu je stvar slicna kao sa glasanjem, samo podignuta na kvadrat.

+Quote Post
nkls
poruka Nov 22 2011, 10:12
Poruka #5

Datum reg.: 5-August 07
Član broj: 12,995

foto takmicenje u principu bi trebalo da bude zabavno i da prikupi mase. podseca me na vreme kada sam ja bio klinac i padne sneg. niko nije sedeo po kucama i gledao u tv, svi su bili napolju, od 7do77. i onda su dosli kompjuteri, internet, fb, igrice... i to nas je zatvorilo sve. sada kada padne sneg, nema nikoga ili ne u onom broju kada je sve bilo krcato. mozda neki od razloga:

nema nagrada
nesto je tu iza ugla interesantnije
ovi koji stalno ucestvuju, dosadilo im je jedno te isto. znaju sta da ocekuju ako pobede ili ne pobede.
los odziv-nema volje

+Quote Post
pantapita
poruka Nov 22 2011, 12:20
Poruka #6

Datum reg.: 23-June 09
Član broj: 30,506

Ja volim da se takmičim i uvek gledam da učestvujem. I meni je problem uočljivost, tema o takmičenju se izgubi u moru drugih postova i ja je jednostavno previdim. Ali takva je koncepcija foruma, tema je izdvojena kao podforum i to je to. Kada bi možda bio neki baner koji bi vodio ka temi bilo bi daleko bolje. A i ovo oko nagrada, mislim ko još učestvuje na takmičenjima ovakvog tipa zbog nagrade. Ovo je zabava i ništa više. A primetio sam i da je poslednjih nekoliko takmičenja kvalitet drastično opao, nije ni blizu onom od pre godinu, dve. Nema više ni duela jedan na jedan. Šteta.

+Quote Post
deus&machina
poruka Nov 22 2011, 12:51
Poruka #7

Urednik

CITAT (Dr Bouz @ Nov 22 2011, 09:55) *
ja reko tamo negde 2009.

Jesi, ali ne mogu da poverujem da je nakon toliko vremena problem što su fotografska takmičenja jedno vreme bila u rubrici koja je trebala da bude jedinstvena forumska takmičarska centrala i pre dve godine su vraćena u foto forume, baš na traženje samih članova.

CITAT (ljubomir @ Nov 22 2011, 10:08) *
... Mislim da je problem ovog takmicenja uslovno receno "slab marketing".

Ja sam izgleda naivno verovao da ljudi znaju gde je rubrika sa takmičenjima, a postojala je i OVA TEMA na kojoj je bilo redovnih izveštaja o aktuelnim takmičenjima.
Da li sam mogao više? Na primer da za PhotoBattle napravim Facebook i Google+ stranu i zatrpavam Twitter pozivima? Da mogao sam, ali nisam. Ne iz nekih principa, nego si jednostavno nisam setio.

Uz svo dužno poštovanje, ne vidim poentu u tome da "cimam ljude za rukav" da se takmiče, ali to sami ne žele.

+Quote Post
Christopher Carr...
poruka Nov 22 2011, 12:57
Poruka #8

Mr. Wolf

Grupa: Supermoderatori
Datum reg.: 24-January 06
Član broj: 3,067

Ma opušteno, ti si svoje uradio i to daleko više od potrebnog.
Ako ljudi hoće i mogu da učestvuju - super, a ako neće - ugasićemo i to je to.

+Quote Post
ljubomir
poruka Nov 22 2011, 14:48
Poruka #9

CITAT (deus&machina @ Nov 22 2011, 12:51) *
Ja sam izgleda naivno verovao da ljudi znaju gde je rubrika sa takmičenjima, a postojala je i OVA TEMA na kojoj je bilo redovnih izveštaja o aktuelnim takmičenjima.
Da li sam mogao više? Na primer da za PhotoBattle napravim Facebook i Google+ stranu i zatrpavam Twitter pozivima? Da mogao sam, ali nisam. Ne iz nekih principa, nego si jednostavno nisam setio.

Uz svo dužno poštovanje, ne vidim poentu u tome da "cimam ljude za rukav" da se takmiče, ali to sami ne žele.

Pogresno smo se razumeli tj. ja sam izabrao pogresan termin. Definitivno ne treba da se reklamira van dizajn zone. Poenta je da to bude DZ takmicenje. Samo sam mislio da je problem sa obavestavanjem i uocavanjem. Konkretno: takmicenje se objavi, tri-cetri nedelje je rok i posle toga se pojavi poruka za glasanje. Ko ne prati datume kad je takmicenje lako propusti celu temu. Jos ako neko u tom periodu u svastari pokrene zapaljivu temu takmicenje nema nikakve sanse sad.gif

Iskreno, tebi svaka cast na volji i trudu. Da se neko drugi bavio ovim, ovo takmicenje bi zamrlo jos pre par godina.

+Quote Post
moonlight
poruka Nov 22 2011, 14:53
Poruka #10

Datum reg.: 17-February 05
Član broj: 291

Deus ... jeste bila velika greska pre 2 godine sto je tema otisla gde joj realno nije mesto (upozoravalo se na to), bez obzira sto jeste "pripadala onoj grupi". Ta grupa je vec tada bila polumrtva (battle) ... a i sada je (poslednji post, avgust mesec).

Elem ... ima tu jos nekih stvari ... promenio se i "mentalitet" DZ ...

kao predlog ... neka bude zalepljena (ne podforum, nego bas sticky) u Ostale fotografske teme, ljudi tu cesto dolaze da gledaju fotke ... ono, kao fastfood na prometnoj ulici ... jer i ovo mesto gde je sada, nije bas popularno za takmicenje (realno)

+Quote Post
pReTeNdEr
poruka Nov 22 2011, 15:25
Poruka #11

Datum reg.: 19-January 05
Član broj: 64

opet ista prica kao pre godinu ili dve kad je i poceo problem.
opet se postavlja pitanje, cudi, smisljaju nova resenja.

problem je nastao kad su admini odlucili da poprave nesto sto nije pokvareno.
ako se dobro secam, tema za takmicenje je bila samo jos jedna tema u ostalim fotografskim. ljudi koji su svracali tu su videli i temu i sve se kotrljalo.
onda ste napravili poseban podforum... zasto to? valjda da se malo nesto uredi, mozda tako istakne takmicenje... istakne kao sto kada gosti dolaze, neko ruzno dete "istaknete" u sobu u koju niko ne ulazi. svi znaju da postoji ta soba, ali tamo se retko sta desava, pa tek poneko se seti, jao da, dete.
mozda vam je glavna ideja bila da takmicenja imaju posebno mesto, da se ima lep pregled svih takmicenja, da bude sve na jednom mestu, da bla bla, ali lose je realizovano. videli ste posle par meseci da se stanje pogorsava, ali niste menjali.

resenje je davno bilo da se takmicenje prosto vrati na staro mesto.
nisam siguran da li bi to sada znacilo, jer se izgubio kontinuitet, ali ako nesto pokusavate, eto to je moj predlog.
ne treba ni facebook ni google, imate promet na samim forumima, samo stavite na to prometno mesto, a ne u cosak.
delimicni dokaz za to je ovo sto je neko napisao za glasanje. niko danima ne glasa i onda kad jedan to uradi i upali lampicu, svi krenu na svetlo i glasanje se pokrene.

mada kad pogledam promet na foto forumima, ispada da bi josh najveci odziv bio da se takmicenje stavi kao tema u fotgrafske tehnike.
malo tuzno, ali tako je.

edity: moonlight rece vec skoro isto. eto sta se desi kad se otvori tema, ode pod tus, pa se vratim da napisem odgovor

+Quote Post
ljubomir
poruka Nov 22 2011, 15:43
Poruka #12

Mozda bi ovo moglo da bude tema za razmisljanje za administratore DZ (ili bar fotografskog podforuma). Koji je znacaj takmicenja? Ako je to zanimacija par clanova, onda realno ne treba se baktati i nesto menjati. Ko hoce ako tema bude dobra poslace. Verovatno cemo nakrpiti dva tri takmicenja godisnje. Ako je cilj napraviti nesto veliko u okviru DZ mozda bi se u fotograskim forumima mogao napraviti podforum aktuelno takmicenje. Malo bi se stvar pogurala, bilo bi vidljivo i znacajno. Cak i gosti koji nisu registrovani bi odmah to uocili. Delovalo bi ozbiljnije.

Ovo je samo moje razmisljanje. Ne morate odmah na mene drvlje i kamenje smile.gif

+Quote Post
IronStar
poruka Nov 22 2011, 16:13
Poruka #13

Datum reg.: 31-October 10
Član broj: 38,500

A mozda moze I kao anouncment a svim foto forumima, kao ono za pravila?

+Quote Post
Dr Bouz
poruka Nov 23 2011, 00:55
Poruka #14

Datum reg.: 31-October 05
Član broj: 2,130

CITAT (deus&machina @ Nov 22 2011, 12:51) *
Jesi, ali ne mogu da poverujem da je nakon toliko vremena problem što su fotografska takmičenja jedno vreme bila u rubrici koja je trebala da bude jedinstvena forumska takmičarska centrala i pre dve godine su vraćena u foto forume, baš na traženje samih članova.

prvi pasus: matori, ni ja nisam mogao da verujem da su ljudi deset godina glasali jednog tipa na ovim prostorima, -pa su ga glasali. a još u startu je bilo likova koji su im "lepo govorili".
kao što nisam mogao da verujem da ljudi ne vide da su likovi koji su došli posle tog tipa fake-ovi. ali bilo bi mi bolje da poverujem.

drugi pasus - naravno 100% se slažem. nema potrebe ikoga cimati za rukav. mrtvake niko ni za šta ne cima, jer mrtvaci ne reaguju ni na šta. a takmičenje je jeli ubiveno ono onda kad je ubiveno. elektrošokovi zgrče čak i mrtve mišiće, ponekad pokrenu i srčani, ali to je samo elektro-impuls. život je već iščilio iz leša..

CITAT (Christopher Carrion @ Nov 22 2011, 12:57) *
Ma opušteno, ti si svoje uradio i to daleko više od potrebnog.
Ako ljudi hoće i mogu da učestvuju - super, a ako neće - ugasićemo i to je to.

to je taj stav.
(i slažem se da se deus vrlo iscimao oko svega. ja se recimo ne bi cimao ni 1/10)

CITAT (pReTeNdEr @ Nov 22 2011, 15:25) *
opet ista prica kao pre godinu ili dve kad je i poceo problem.
opet se postavlja pitanje, cudi, smisljaju nova resenja.

problem je nastao kad su admini odlucili da poprave nesto sto nije pokvareno.
ako se dobro secam, tema za takmicenje je bila samo jos jedna tema u ostalim fotografskim. ljudi koji su svracali tu su videli i temu i sve se kotrljalo.
onda ste napravili poseban podforum... zasto to? valjda da se malo nesto uredi, mozda tako istakne takmicenje... istakne kao sto kada gosti dolaze, neko ruzno dete "istaknete" u sobu u koju niko ne ulazi. svi znaju da postoji ta soba, ali tamo se retko sta desava, pa tek poneko se seti, jao da, dete.
mozda vam je glavna ideja bila da takmicenja imaju posebno mesto, da se ima lep pregled svih takmicenja, da bude sve na jednom mestu, da bla bla, ali lose je realizovano. videli ste posle par meseci da se stanje pogorsava, ali niste menjali.

resenje je davno bilo da se takmicenje prosto vrati na staro mesto.
nisam siguran da li bi to sada znacilo, jer se izgubio kontinuitet, ali ako nesto pokusavate, eto to je moj predlog.
ne treba ni facebook ni google, imate promet na samim forumima, samo stavite na to prometno mesto, a ne u cosak.
delimicni dokaz za to je ovo sto je neko napisao za glasanje. niko danima ne glasa i onda kad jedan to uradi i upali lampicu, svi krenu na svetlo i glasanje se pokrene.

mada kad pogledam promet na foto forumima, ispada da bi josh najveci odziv bio da se takmicenje stavi kao tema u fotgrafske tehnike.
malo tuzno, ali tako je.

edity: moonlight rece vec skoro isto. eto sta se desi kad se otvori tema, ode pod tus, pa se vratim da napisem odgovor

ovo bold - kao onaj deda u maratoncima -kratko i ... jasno. doduše, stavljen je rezervni točak od fiće na keca. skrenuta je pažnja na iz vrlo odma na taj detalj - ali je odgovor bio - pa točak je-okretaće se. no činjenično stanje je da je taj kec stao. normalno. nije ni trebalo u startu da kreće nigde sa fićinim točkom. sve je vrlo jednostavno i vrlo logično. sve se uklapa. jedino što je jeli umrlo (i) takmičenje. pa dobro. ništa strašno. kad/ako se stvore uslovi za takmičenja - biće ih. u krajnjoj liniji imaju oni foto-dueli -to je skroz fenomenalna ideja, pa ako zaživi super, ako ne zaživi - pa dobro. opet -ništa strašno.

+Quote Post
deus&machina
poruka Nov 23 2011, 02:09
Poruka #15

Urednik

Hvala svima na komentarima i po kojoj lepoj reči na moj račun.

Na bih voleo da tema preraste u prepričavanje tog nesrećnog pong-ponga. Činjenično je stanje da priča stoji, potpuno.

Vidim da je pominjano dodatno premeštanje takmičenja unutar fotografskih rubrika. Slobodno ređajte konkretne predloge ko ih ima.

+Quote Post
Christopher Carr...
poruka Nov 23 2011, 02:34
Poruka #16

Mr. Wolf

Grupa: Supermoderatori
Datum reg.: 24-January 06
Član broj: 3,067

CITAT (Dr Bouz @ Nov 23 2011, 00:55) *
pa dobro. ništa strašno. kad/ako se stvore uslovi za takmičenja - biće ih. u krajnjoj liniji imaju oni foto-dueli -to je skroz fenomenalna ideja, pa ako zaživi super, ako ne zaživi - pa dobro. opet -ništa strašno.

To je to. smile.gif

+Quote Post
deus&machina
poruka Apr 17 2012, 00:31
Poruka #17

Urednik

Mali predlog za razmišljanje, ako ima zainteresovanih, da pokušamo da malo resetujemo takmičarske akcije. Predlažem vam na kritiku i komentarisanje koncept nekog mogućeg novog redovnog tammičenja:

CITAT
Nedeljna foto prozivka

Sedmodnevno fotografsko takmičenje sa zadatom temom. Takmičenja su organizovana tako da je moguće da istovremeno traje rok za slanje fotografija za aktuelno i glasanje za prošlonedeljno takmičenje.

1 takmičar - 1 fotografija - 7 dana

• U takmičenju učestvuju samo fotografije snimljene u dane trajanja takmičenja, od ponedeljka u 00:00:00 do nedelje u 23:59:59*. Tema takmičenja se objavljuje u nedelju popodne/uveče (najkasnije oko 21:00)

• Rok za slanje fotografija je ponedeljak do ponoći. Fotografije se šalju u dimenziji najmanje 800 piksela po dužoj strani**, bez rama, potpisa i ukrasa, JPEG visokog kvaliteta, obavezno sa EXIF-om.

• E-mail za slanje < photo . dizajnzona @ gmail . com > (bez razmaka), u mejlu navesti “nick” na Dizajnzoni (obavezno), aparat kojim je fotografija snimljena i ime i prezime autora (nije obavezno.).

• Glasanje traje od utorka kad se postavi galerija do petka u ponoć, fotografije se na glasanje postavljaju bez navođenja autora

• Glasanje se obavlja dodelom zvezdica. Svako ko glasa ima pravo da ukupno 7 zvezdica podeli prema volji na bar 2, a najviše 5 fotografija iz galerije takmičenja i mora da iskoristi svih 7. Autori ne mogu glasati za svoje fotografije.

• Mogu da glasaju samo svi učesnici aktuelnog takmičenja i svi članovi koji su bar jednom učestvovali u ovom takmičenju.

* Ako se na takmičenje ne pošalje bar 7 (fotografija), rok se automatski produžava za još nedelju dana. Ako se 7 fotografija ne nakupi za 3 nedelje, takmičenje se gasi.

** toleriše se slanje većih dimenzija, za postavljanje u galeriju će biti smanjene.

Komentari, pitanja, predlozi, sugestije?

+Quote Post
AlexandarSB
poruka Apr 17 2012, 17:53
Poruka #18

Datum reg.: 16-February 05
Član broj: 285

Predlog po pitanju fortmata fotografija :

Neka sve fotografije budu u unapred odredjenom formatu ( 3:2 kao standard ukoliko se ne predlozi drugaciji format ). Mislim da ovo ima smisla. Po neki put neka trazeni format bude kvadrat, 16:9 itd, samo je bitno da svi saljemo isti format za istu temu.

I jos jedan predlog po pitanju promocije pobednika - neka se otvori Flicker nalog sa pobednickim radovima ; ukoliko je malo interesovanje za battle pa se prikupilo samo 7 fotografija onda na flicker postaviti samo pobednicku, ukoliko broj poslatih radova prede 12 neka se okace prve 3 fotografije...ili tako nekako.

I apel na sve da se malo vise ukljucimo u ova takmicenja, bar jednom mesecno se moze naci vremena da se odgovori na zadatu temu, znaci ucestvovanje na jednom od cetiri mesecna okrsaja ja mislim da je izvodljivo za sve.

Ako mi jos nesto padne na pamet, javicu se opet.
wink.gif

+Quote Post
MIODRUG
poruka Apr 21 2012, 00:45
Poruka #19

Datum reg.: 4-November 08
Član broj: 25,028

deus&machina, pre svega, svaka čast na istrajnosti i održavanju konkursa. Nemam da kažem ništa posebno, osim da te izazovem (bilo bi nadmeno sa moje strane - prozovem) na duel, kad me već lemaju, neka to budu najbolji, hehe...

+Quote Post
deus&machina
poruka Apr 21 2012, 11:03
Poruka #20

Urednik

@AlexandarSB

Zakucavanje formata na određenu proporciju mi se ne čini kao dobra ideja. Može da bude dobar fazon, ali suviše ograničavajuće deluje i nije u funkciji boljih rezultata.

Što se tiče promocije pobednika, Flickr nalog samo za to bi bio malo čudan izbor. Imalo bi smisla kreirati Flickr grupu kada bi većina takmičara koristila taj servis, ali bi se to onda polako pretvaralo u Flickr takmičenje, a ne ovdašnje, forumsko. Ako je cilj publicitet, više smisla bi imala neka Facebook strana koja kao takva ima manje ograničenja nego Flickr, a i više ljudi sa foruma ima Facebook naloge nego Flickr.

Što se tiče broja takmičara, već sam dosta pričao o tome. Do sada nisam stekao utisak da je sistem promocije pobednika nešto posebno pogrešan u da utiče na učešće.

+Quote Post

3 - broj stranica V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Friday 6. December 2019 - 11:45

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.