Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

19 - broj stranica V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic

[Foto duel] opšta pravila + dogovori, u ovoj temi zakazujte dvoboje :)

V
anactor
poruka Oct 15 2008, 22:36
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 15-November 05
Član broj: 2,286

Ideja za fotografske duele je nastala nedavno na inicijativu nekoliko članova i lepo je zaživela. Osvežila je malo fotografski deo foruma i vidi se da se ljudi lepo zabavljaju. U međuvremenu se postavilo pitanje o otvaranju novog podforuma za ovakve stvari, ali smo se većinom složili da je "Battle grounds" pravo mesto za ovakve teme. Foto dueli se razlikuju od mesečnog Photo Battle-a. Glavna razlika se sastoji u tome što su rokovi kratki i što pravila zadaju sami učesnici. Neka osnovna pravila kojih vas molim da se držite (zbog preglednosti) su sledeća:

1. naslov teme - [Foto duel] član1 vs. član2
2. podnaslov - tema duela
3. ako dva člana odigraju duel više puta, bilo bi dobro da svaki sledeći put u naslovu teme stoji [Foto duel] član1 vs. član2 (vol.1,2,3...)

U ovoj temi će se dogovarati svi naradni foto dueli, a nova tema sa gore navedenim pravilima se postavlja tek onda kada se dvoje članova dogovori o svim pojedinostima, pravilima, temi... tog duela. Nema potrebe da se previše duži jer mislim da je sve poprilično jasno. Za kraj, evo spiska tema u kojima se o ovome raspravljalo, kao i započetih Foto duela (do trenutka pisanja ove teme):

1. Dizajnzona Photo ShootOut (Diskusija o predlogu za novo fotografsko takmičenje) - by banne
2. [Foto duel] Lukastrika vs. Underdog (tema: orkiće) - by Underdog
3. [Foto duel] Korto Prat vs. Lukastrika (tema: dadaizam) - by korto prat
4. [Foto duel] Doomster vs. Jaguar (tema: portret starije osobe dok čita knjigu) - by Jaguar
5. [Foto duel] Iwbdtrold vs DrBouz (tema: nered) - by Iwbdtrold
6. [Foto duel] - Lukastrika vs Underdog (Vol.2), (tema: ogledalo) - by lukastrika
7. [Foto duel] o('!')o vs UnderDog (tema: As I sat sadly by her side) - by Underdog
8. [Foto duel] Millan vs Smena 8 (tema: Dan posle) - by smena8
Go to the top of the page

+Quote Post
doomster
poruka Oct 16 2008, 07:01
Poruka #2

ЛЕКТОР

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 9-March 06
Član broj: 3,692

CITAT (anactor @ Oct 15 2008, 23:36) *
Ideja za fotografske duele je nastala nedavno na inicijativu nekoliko članova i lepo je zaživela. Osvežila je malo fotografski deo foruma i vidi se da se ljudi lepo zabavljaju.

Не свиђа ми се што је премештено овде. Лепо си написао да је идеја освежила фотографски део форума. Сада ће тамо бити све исто... Мислим да ово треба вратити тамо одакле је потекло. Бојим се да се временом не заборави. Далеко од очију, далеко од срца.

+Quote Post
nkls
poruka Oct 16 2008, 07:43
Poruka #3

Datum reg.: 5-August 07
Član broj: 12,995

jeste, jeste. ovo je baš daleko. ja sam razumeo da će 'battle grounds' da bude tu, među fotografima, odn. 'ostale teme' lepljiva: 'battle grounds'

+Quote Post
Starlight
poruka Oct 16 2008, 08:47
Poruka #4

Datum reg.: 30-June 08
Član broj: 22,236

Da, da, da i ja mislim (ako mene iko i pita) da ovo mora biti sastavni deo fotografskog foruma.

+Quote Post
BT
poruka Oct 16 2008, 09:00
Poruka #5

Spanać

Grupa: Supermoderatori
Datum reg.: 21-January 05
Član broj: 96

Morate da shvatite da su fotografski forumi samo podforumi dizajn zone, a ne totalno zasebni forumi, tako da morate nekad malo prošetati i van 5-6 podforuma gde ste do sada bili redovni ukoliko želite da aktivno učestvujete u konkretnom slučaju u duelima, ali generalno u radu dizajn zone, a lično mislim da je u pitanju malo i razmaženost, kao mi smo za sebe, nećemo da mrdnemo van foto dela, jebe nam se za ostatak zone.

+Quote Post
nkls
poruka Oct 16 2008, 09:38
Poruka #6

nije problem u šetanju (ja imam bajs pa ću brže ) verovatno problem i ne postoji za nas koji znamo, no.. kako će oni koji ne znaju, a želeli bi možda da saznaju za fight club. i šta ako ovi grafičari siđu malo kod nas i ispadne da se napale na ovo (što nije isključivo) i onda kao... 'e, ovi fotografi conquer complete all zone' biggrin.gif i posle mi krivi kao. malo šale.

imam jedan predlog, ali stvarno.

u naslovu ovog pod foruma stoji: Forum za grafičke borbe i okršaje između korisnika: 1 on 1, Free For All, Team battle... Uđite ako smete!

sve ostalo stoji, ali ovo ne stoji. da dodate i fotografe. ko će da zna da se ovde šibaju pored grafičara i fotografi.

+Quote Post
doomster
poruka Oct 16 2008, 09:41
Poruka #7

ЛЕКТОР

Бруно, ниси у праву. Не морам ја ништа, поготово не да схватим нешто. Мора се само умрети. Шта је лоше у томе што желим бити само на фотографском делу форума? Тамо је идеја потекла. Ово што си рекао подсећа ме на ону чувену флоскулу: Народ није добар, мењајмо народ. Мени се не јебе за Зону, али ми се јебе за графички дизајн, графику, векторе и сл., када ме већ вучеш за језик. Лош ти је приступ ако мислиш овим да ме натераш да ми се не јебе.

+Quote Post
BT
poruka Oct 16 2008, 09:42
Poruka #8

Spanać

Pa naravno da će biti dodati. U startu nije bilo interesovanja, a ni ideje za foto duele, ali sada kada ima želje i volje, sigurno će biti ubačeno da je i za fotografe.

+Quote Post
nkls
poruka Oct 16 2008, 09:44
Poruka #9

CITAT (Bruno Toldi @ Oct 16 2008, 10:00) *
a lično mislim da je u pitanju malo i razmaženost, kao mi smo za sebe, nećemo da mrdnemo van foto dela, jebe nam se za ostatak zone.

neću da govorim u ime ostalih, ali ovo je ružno što si napisao.

+Quote Post
doomster
poruka Oct 16 2008, 09:45
Poruka #10

ЛЕКТОР

Веома ружно.

+Quote Post
BT
poruka Oct 16 2008, 09:45
Poruka #11

Spanać

Dumsteru ne mislim ja ni na šta da teram tebe. Taman posla. Samo ti kažem kakav je stav uredništva (fotouredništva da budem precizniji, jer naravno da ja neću nešto menjati bez da od njih ili potekne inicijativa, ili da se u većini slože, a u vezi je fotografije, tj foto tema i foto podforuma). Sad šta da se radi. Nekom će se dopasti, nekom neće. Tako je to u životu.

+Quote Post
BT
poruka Oct 16 2008, 09:50
Poruka #12

Spanać

Ja mislim da nije ništa ružno, već istinito i tako je poodavno. I stvano je patetično da izigravate ovde slomljene i nežne dušice, jer sam rekao umesto "da vas baš briga", ili "niste zainteresovani", "jebe vam se".

Mislim stvarno nemam reči. Na kraju krajeva, raspravljajte se sa foto urednicima. Sad se meni jebe, a vi i dalje mislite da je to ružno. Stvarno mi je više muka od toga da šta god pokuša da se sredi na ovoj zoni, uvek, ali uvek ima nekoliko ljudi kojima to smeta. Daleko od toga da svi treba da se slažemo oko svega, ali kako to da uvek istim ljudima svaki pokušaj da se nešto dovede u red smeta. Oni su nešto svoje zacrtali i nema pomeranja ni za milimetar.

+Quote Post
doomster
poruka Oct 16 2008, 09:56
Poruka #13

ЛЕКТОР

Исказивање мишљења није расправа. Не приписуј олако неке особине људима које не познајеш. Остај без речи.

+Quote Post
BT
poruka Oct 16 2008, 09:59
Poruka #14

Spanać

Ne moram da ih poznajem da bih se o jednoj njihovoj osobini uverio nekoliko puta.

+Quote Post
Christopher Carr...
poruka Oct 16 2008, 10:08
Poruka #15

Mr. Wolf

Datum reg.: 24-January 06
Član broj: 3,067

CITAT (doomster @ Oct 16 2008, 08:01) *
Не свиђа ми се што је премештено овде. Лепо си написао да је идеја освежила фотографски део форума. Сада ће тамо бити све исто... Мислим да ово треба вратити тамо одакле је потекло. Бојим се да се временом не заборави. Далеко од очију, далеко од срца.

Ako je problem to što treba da se klikne dva puta (ako i toliko) a ne jednom onda i treba da bude zaboravljeno jer očigledno nije vredno truda.

CITAT (Jaguar @ Oct 16 2008, 08:43) *
jeste, jeste. ovo je baš daleko. ja sam razumeo da će 'battle grounds' da bude tu, među fotografima, odn. 'ostale teme' lepljiva: 'battle grounds'

Pa, nisi dobro razumeo. Već odavno postoji potforum namenjen za battle-ove (dakle, nije nešto što su fotografi izmislili) i logično je da dueli svih vrsta, pa i fotografski, tamo odigravaju.

CITAT (Jaguar @ Oct 16 2008, 10:38) *
imam jedan predlog, ali stvarno.

u naslovu ovog pod foruma stoji: Forum za grafičke borbe i okršaje između korisnika: 1 on 1, Free For All, Team battle... Uđite ako smete!

sve ostalo stoji, ali ovo ne stoji. da dodate i fotografe. ko će da zna da se ovde šibaju pored grafičara i fotografi.

Normalno, to će biti promenjeno/dopunjeno.

CITAT (doomster @ Oct 16 2008, 10:41) *
Шта је лоше у томе што желим бити само на фотографском делу форума? Тамо је идеја потекла.

Nije ništa loše ali, za početak, nije uopšte relevantno odakle je ideja potekla (čak i nije potekla odatle jer "Battle grounds" postoji odavno). Ovo rešenje je mnogo bolje i logičnije jer se stvari odvijaju u za to već predviđenom potforumu koji ugošćava različite aspekte umetničkog izražavanja - za nekoga je to dizajn a za nekog je to fotografija. Niko nema prednost u odnosu na onog drugog. Tako ni fotoforum nema tu vrstu autonomije da bi bilo ikakvog opravdanja za zaseban Battle ground pored već postojećeg koji postoji na novou celog foruma.

+Quote Post
nkls
poruka Oct 16 2008, 10:10
Poruka #16

CITAT (Bruno Toldi @ Oct 16 2008, 10:50) *
Ja mislim da nije ništa ružno, već istinito i tako je poodavno. I stvano je patetično da izigravate ovde slomljene i nežne dušice, jer sam rekao umesto "da vas baš briga", ili "niste zainteresovani", "jebe vam se".

ali zašto bi na taj način to rekao. kod mene je psovka konačna i nema promene. kad nisam zainteresovan, lako mogu da se zainteresujem, da me nešto zaintrigira kao što me i interesuje grafika pa s' vremena na vreme se popnem. zar ne? nije sve-jedno.

CITAT
Mislim stvarno nemam reči. Na kraju krajeva, raspravljajte se sa foto urednicima. Sad se meni jebe, a vi i dalje mislite da je to ružno. Stvarno mi je više muka od toga da šta god pokuša da se sredi na ovoj zoni, uvek, ali uvek ima nekoliko ljudi kojima to smeta. Daleko od toga da svi treba da se slažemo oko svega, ali kako to da uvek istim ljudima svaki pokušaj da se nešto dovede u red smeta. Oni su nešto svoje zacrtali i nema pomeranja ni za milimetar.

super je što si pomenuo taj milimetar. kad bi svi bili strpljivi uvek bi se donelo rešenje. strpljenje uključuje žrtvu. saslušaš sve predloge i od svakog ma koliko bili besmisleni (lako ćeš ti te besmislene da razumeš i podneseš) mic po mic i sve može da se reši. nisam nikakav guru koji pokušava da te prosvetli, samo pokušavam da spustim loptu i lepo ko ljudi da pričamo. ja imam verovatno problem sa razumevanjem nekih pravila, jer često prvi dođem i kažem: 'hajde tako' ali iskustvo mi govori da grešim i šta sad. treba me ne uvažavati me kao člana koji nekad može da donese nešto smisleno. ali znam da su ljudi često ne strpljivi i takve kao ja momentalno odstranjuju jer nemaju strpljenja.

+Quote Post
doomster
poruka Oct 16 2008, 10:12
Poruka #17

ЛЕКТОР

CITAT (Christopher Carrion @ Oct 16 2008, 11:08) *
Tako ni fotoforum nema tu vrstu autonomije da bi bilo ikakvog opravdanja za zaseban Battle ground pored već postojećeg koji postoji na novou celog foruma.

Ми нисмо ни тражили засебно бојиште smile.gif

+Quote Post
BT
poruka Oct 16 2008, 10:16
Poruka #18

Spanać

Ja mislim da sam ja imao mnooogo strpljenja u razmenama mišljenja, ili raspravama, pogledaj samo temu o uvođenju glasanja, jer ako tu nisam imao strpljenja i to daleko više od članova koji su se protivili i pozivao baš na to strpljenje i kompromis, onda stvarno ne znam šta da ti kažem. I tebi sam pomogao i prepravljao ti temu po tvojoj zamisli u par navrata, tako da mislim da baš ti nikako ne bi trebao da mi tako nešto kažeš, ali dobro.

+Quote Post
doomster
poruka Oct 16 2008, 10:19
Poruka #19

ЛЕКТОР

Ја заиста не знам ко је овде размажен. Извини...

+Quote Post
BT
poruka Oct 16 2008, 10:23
Poruka #20

Spanać

Na osnovu čega ti to zaključuješ? Odgovorio sam kontra argumentom Jaguaaru, a u vezi toga da ja nemam strpljenja. Mislim da je baš suprotno, a za to sam izneo i primer. Nema ovde patetisanja, kao u tvojoj i Jaguarovoj poruci.

+Quote Post

19 - broj stranica V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Sunday 15. December 2019 - 16:01

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.