Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

> *** PRAVILA FORUMA *** Pročitaj pre postovanja!

Strogo je zabranjeno šerovanje komercijalnih fontova na ovom forumu! Ukoliko neko zatraži font pošaljite mu pm ili na mail uz ličnu odgovornost! U suprotnom svaki post će biti obrisan!

Reply to this topicStart new topic

Program za kreiranje fontova

V
sxtedler
poruka Mar 10 2016, 03:00
Poruka #1

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 5-June 12
Član broj: 47,859

... od nule.

Želeo bih da digitalizujem neke stare fontove - za pojedine imam tačne dimenzije (sve, tehnički crteži) a i drugi su strogo geometrijski (samo prave linije i kružnice, jednaka debljina linija...) tako da bi mi u suštini odgovarao neki program što sličniji Autokedu.

Fontleb studio 5... probao sam, no meni deluje da je primereniji za neke slobodnije i manje precizne forme, barem na prvu loptu.

Neke preporuke?

Go to the top of the page

+Quote Post
BoneHead
poruka Mar 10 2016, 08:56
Poruka #2

Urednik

Grupa: Urednici
Datum reg.: 22-January 05
Član broj: 107

Mozda Font Creator ?

+Quote Post
sxtedler
poruka Mar 10 2016, 12:59
Poruka #3

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 5-June 12
Član broj: 47,859

Pokušaću, mada deluje slično FontForge-u koji sam juče probao...

Da pojednostavim - želeo bih između ostalog da digitalizujem fontove poput ovih:

http://www.dafont.com/hun-din-1451.font

https://playtype.com/font/italian-plate-mono

Vrlo jednostavni, bukvalno se 90% crtaju tastaturom, no neke stvari su jezivo loše ispale... Recimo u HUN-DIN 1451 čak ni brojke ne valjaju (posebno očigledno kod 4 i 7). A ovo su stvari koje bi u Autokedu bile nacrtane za, u proseku, minut-dva po znaku.

+Quote Post
MAESTRAL
poruka Mar 10 2016, 13:54
Poruka #4

Grupa: Članovi
Datum reg.: 6-June 06
Član broj: 4,926

Nacrtaj u programu koji ti odgovara a onda to eksportuj kao vektore.

Koliko se sećam Inkscape ima opciju za pravljenje fonta (nacrtaš svako slovo/znak, povežeš odgovarajući crtež sa odgovarajućim slovom/znakom u datom templat-u i na kraju izvezeš kao .svg) a FF na sličan način, tako pripremljen .svg poveže sa odgovarajućim slovima/znacima i pretvori u ttf ili već šta želiš.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Wednesday 26. June 2019 - 23:12

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.