Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Vikend u Fantastu

V
metabo
poruka Oct 11 2018, 22:16
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 17-October 13
Član broj: 51,212

Neki prizori sa vikenda provedenog u dvorcu Fantast koji je iza sebe ostavio Bogdan Dunđersski, srpski velikoposednik sa kraja 19. i početka 20. veka. Neću vas ovde daviti detaljima u vezi dvorca i uopšte - u vezi porodice Dunđerski koje svakako preporučujem da potražite po netu!

Napomenuću samo da je opšti utisak - prolazan. Sve je na leru, od smeštaja preko hrane, pa do muzejske postavke. Jedva da preživi u kakvom takvom pristojnom stanju. Čeka se restitucija i valjda će onda budući vlasnici ovom dvorcu podariti zasluženu pažnju. Do tada ostaje nam samo da maštamo kako bi sve to moglo da izgleda.

Go to the top of the page

+Quote Post
amaNS
poruka Oct 13 2018, 02:06
Poruka #2

Datum reg.: 28-October 10
Član broj: 38,425

Fino snimljeno i sredjeno za izlaganje smile.gif

+Quote Post
metabo
poruka Oct 13 2018, 11:42
Poruka #3

Datum reg.: 17-October 13
Član broj: 51,212

Hvala! Ovo su samo neke probrane fotografije. Inače, vikend smo proveli krstareći po Bačkoj u potrazi za silnim turističkim atrakcijama koje se najavljuju na sva usta. Naravno, od svega toga samo veliko NIŠTA. Nesređeno, zapušteno, bez vodiča, bez pravog gazde, bez info tabli i punktova, bez ljudi na radnom mestu...

+Quote Post
yagodinac
poruka Oct 17 2018, 08:44
Poruka #4

Datum reg.: 8-April 10
Član broj: 35,332

Pa i Vojvodina je Srbija, vidi se laugh.gif
Ja sam takođe svaki put fasciniran koliko jedan od najlepših dvoraca deluje nekako... prazno. A sigurno nije tako izgledao pre WW2 i još manje je tako zamišljen. Čak sam pre možda više od decenije video Predićev ikonostas dok još nije bio pokraden - sad nema ni toga.
A propo fotki - tehnički korektne. Realno nema grešaka ali ni mogućnosti da se tamo upuca remek-delo. Po meni tamo nekako fale ljudi. Čak i kad ima stotinak posetilaca nigde nikog ne možeš da nađeš... Aha, jeste, po sobama su...

+Quote Post
djole_
poruka Nov 13 2018, 18:52
Poruka #5

Datum reg.: 8-November 10
Član broj: 38,669

Mala digresija, vlasnik dvorca je ako se ne varam Matica tako da nije predmet restitucije koliko ja znam. Onaj u Kulpinu propada iz tog razloga.
Ovde je problem odrzavanja, jer je Matica u neko tamo vreme imala sporazum sa PIK Becej da ce upravljati dvorcem i odrzavati ga. PIK propao, ostatak price se moze naslutiti.

Fotke su ok, ima nekih koje su mi visak ali dobro... steta sto dekorativna rasveta nije nesto bolja nego ona ista od pre xy godina.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Thursday 21. February 2019 - 01:05

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.