Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Studiranje arhitekture u inostranstvu

V
arhitetka.ns
poruka Nov 20 2009, 10:57
Poruka #1

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 20-November 09
Član broj: 32,978

Pozdrav svima, trenutno sam na prvoj godini studija arhitekture na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu. Relativno sam zadovoljan fakultetom i za sada mi ide prilično dobro.

Ono što me interesuje je mogućnost nastavka studija u inostranstvu. Prvo što mi na pamet pada su Italija i Austrija zbog svoje blizine i kvaliteta samih škola u ovoj oblasti.

Konkretno, ima li mogućnosti da se posle prve godine ili nekih kasnijih godina pređe na strani fakultet? Pre svega, kakvo znanje jezika je potrebno (posto trenutno vladam samo engleskim, a pretpostavljam da to nije dovoljno), na koji način ide prijavljivanje za određeni fakultet i koliko sve to košta (ovde mislim na troškove života). Takođe me interesuje da li tamo postoje neke stipendije ili druge olakšice za studente kao i da li je bitno sa kakvim prosekom odlazim tamo tj. šta sve utiče na izbor kada se budem prijavljivao.

Znači, iskustva, linkovi, adrese, sve što bi moglo eventualno da pomogne. Iskreno rečeno, o inostranstvu razmišljam iz razloga što je i studiranje u Srbiji postalo dosta skuplje a škole u njoj ostale onakve kakve su i pre bile. A treba se obrazovati, što bolje i što više.

Zahvaljujem se unapred na odgovorima!
Go to the top of the page

+Quote Post
Renovatio
poruka Nov 22 2009, 10:39
Poruka #2

Grupa: Članovi
Datum reg.: 21-November 08
Član broj: 25,408

Pozz pretrazi malo forum mislim da imas veliki broj ovakvih postova sa odgovorima pogotovo o studiranju u Italiji!
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Monday 16. September 2019 - 17:18

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.