Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

3 - broj stranica V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic

Drvo i metal + beton vs KKPM, stari sistem vs novi sistem na arhitekturi u BG

V
Black Arrow
poruka Jul 3 2010, 13:50
Poruka #41

Grupa: Članovi
Datum reg.: 19-December 06
Član broj: 8,034

CITAT (Ganga @ Jul 3 2010, 03:23) *
"arhitektonski fakultet u beogradu medju najboljim u evropi."

"u tu pricu ni sam ne verujes."
Go to the top of the page

+Quote Post
pailhead
poruka Jul 3 2010, 16:08
Poruka #42

Grupa: VIP
Datum reg.: 18-January 05
Član broj: 51

CITAT (Ganga @ Jul 3 2010, 03:23) *
Citiraću, dragog mi profesora, da je "arhitektonski fakultet u beogradu medju najboljim u evropi."

Na vama je da li ćete da poverujete tom profesoru ili postu iznad wink.gif

U Srbiji svi zive srecno, u izobilju i slozi. Standard je visok, i svako ima podjednaka prava.

Na vama je da poverujete u ovu glupost... ili da ne poverujete.

+Quote Post
pailhead
poruka Jul 3 2010, 16:12
Poruka #43

Grupa: VIP
Datum reg.: 18-January 05
Član broj: 51

Bezvze je sto nije moguce voditi ozbiljnu diskusiju na ovu temu. Jedini koji se javio sa protiv argumentom je anonimus "ganga" koji se pozvao na neimenovane izvore.

Moze biti bilo ko iza tog profila i komentara. Moze recimo biti dekan fakutleta.

Kao kad bih imao kiosk sa brzom hranom gde se pola grada otrovalo, i onda dolazim pod nekim pseudonimom da ga branim na forumu "ma jok, samo najsvezije meso, zaposleni peru ruke posle wc-a, mnogo zadovoljnih musterija..."

+Quote Post
GAF_Marija
poruka Jul 3 2010, 17:55
Poruka #44

Datum reg.: 23-April 08
Član broj: 20,843

sto se mene tice slobodno mogu da me zovu dizajner , meni nije bitna etiketa smile.gif) meni je samo bitno da dobijem sansu da pokazem ono sto znam i to me jedino brine, sve sto ne znam naucicu ... tu su knjige, starije kolege ...

ja nisam rekla da su nasi fakulteti dobri,daleko su od toga i trebaju im ozbiljne reforme i pre svega kadar koji je zainteresovan studente nesto da nauci ali hocu da kazem da mislim da ti diploma ni tih dobrih fakulteta nista ne znaci ako nisi kreativan po priridi, ako me razumete ....

put ce biti mnogo tezi i mnogo ce morati da se cita i uci van faxa sto je zalosno naravno ali ne znaci da mi ne mozemo da uspemo smile.gif)

treba verovati u svoje sposobnosti i boriti se za svoje mesto pod Suncem pa sad na kraju sta bude bitno je da ne procerdas zivot kukajuci nad svojom sudbinom i sto nisi rodjen u Italiji,Austriji ... ili sto nisi rodjen u porodici koja te moze poslati na studije tamo, nego da se uhvatimo u kostac sa situacijom takvom kakva je i probamo da ostvarimo najbolje moguce rezultate smile.gif)

pozdrav svima i ne dajte se ljudi ....

+Quote Post
Black Arrow
poruka Jul 8 2010, 10:17
Poruka #45

skrecem na kratko sa teme, ali da ne otvaram novu za samo jedno pitanje smile.gif

sta mislite o studentskoj praksi? da li je dobro (da li postoji realna mogucnost da se nesto nauci a ne rade vizualizacije za dzabe vlasnicima biroa) i koliko bi bilo pomoglo nekome ko je sad zavrsio prvu?

hvala.

+Quote Post
Black Arrow
poruka Jul 8 2010, 10:25
Poruka #46

CITAT (GAF_Marija @ Jul 3 2010, 18:55) *
put ce biti mnogo tezi i mnogo ce morati da se cita i uci van faxa sto je zalosno naravno ali ne znaci da mi ne mozemo da uspemo smile.gif)

treba verovati u svoje sposobnosti i boriti se za svoje mesto pod Suncem pa sad na kraju sta bude bitno je da ne procerdas zivot kukajuci nad svojom sudbinom i sto nisi rodjen u Italiji,Austriji ... ili sto nisi rodjen u porodici koja te moze poslati na studije tamo, nego da se uhvatimo u kostac sa situacijom takvom kakva je i probamo da ostvarimo najbolje moguce rezultate smile.gif)

pozdrav svima i ne dajte se ljudi ....

apsolutno se slazem. ali, sada konkretno, sta bi moglo da bude ono sto bi nadomestilo ono sto trenutno nemamo? imam leto pred sobom, dosta vremena slobodnog i nesto tog vremena bih posvetio ovome. knjige, casopisi, internet, mozda neka praksa kao u postu iznad?

+Quote Post
GAF_Marija
poruka Jul 8 2010, 14:20
Poruka #47

pa idealno bi bilo da nadjes praksu u nekoj dobroj firmi ali pitanje je da li ce te primiti ... mozda jos bolje da odes negde u inostranstvo preko leta i vidis kako se radi u stranim firmama ... moguce je da imas mogucnost za to preko samog fakulteta, raspitaj se ...

sto se tice knjiga odi do Mamut-a ili neke druge vece knjizare pa vidi sta ima od knjiga modernog dizajna, vidi i od magazina, mislim da imas preko torrenta da nadjes neke ozbiljne sttrane casopise iz oblasti arhitekture... uclani se na forume , facebook grupe raznih tih dizajn sadrzaja ... ako imas mogucnost putuj i gledaj ...

jos jedan predlog ( mozda ga neki smatraju glupim ) gledaj filmove i serije gde se radnja desava u bogatim naseljima i domovima jer tu mozes da vidis svasta smile.gif)

npr ima serija na B92 indija gde ljudi zive u tako dobrim luksuznim kucama da ti pamet stane a i vidis ceo rio de geneiro ...

takodje posmatraj prirodu i inspiraciju trazi u njoj, tu ne mozes da pogresis ...

generalno gledaj sve oko sebe i pokusavaj da uocavas detalje ... ja sam vise opredeljena za enterijer pa je meni to bitnije,jer sustina enterijera je na detaljima, kod exterijera je malo drugacije mada slicna prica smile.gif)

+Quote Post
t@urus
poruka Jul 8 2010, 17:55
Poruka #48

Datum reg.: 4-July 09
Član broj: 30,720

slazem se uglavnom sa svim...

ali: "gledaj seriju Indija videces ceo Rio de Janeiro" to mi malo nespojivo wink.gif

+Quote Post
GAF_Marija
poruka Jul 8 2010, 18:19
Poruka #49

pa nisi gledao seriju smile.gif

radnja se desava u Riu i Indijskom nekom gradu , ne znam tacno kom, paralelno ...
ako na tu nespojivost mislis

+Quote Post
t@urus
poruka Jul 8 2010, 23:03
Poruka #50

Datum reg.: 4-July 09
Član broj: 30,720

primamljiva mi je najava... Samo da odgledam Seherezadu, pa Kralja Stocara i onda bih na kraju mogao da odgledam Indiju i to bi bilo savrseno wink.gif

Manimo zaebanciju ajde da radimo neshto pametno...

+Quote Post
GAF_Marija
poruka Jul 8 2010, 23:41
Poruka #51

ja to ozbiljno mislim a ti imas pravo da mislis da je to zajebancija ... meni je odlican uvid u njihov svet kad vec ne mogu da odem tamo smile.gif)

odmah sam se ogradila ako nisi procitao u zagradi pise mozda ga neki smatraju glupim ... slobodno ga smatraj kakvim god,meni cini dobro smile.gif)

+Quote Post
mosko
poruka Dec 11 2010, 02:23
Poruka #52

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 14-March 05
Član broj: 383

CITAT (GAF_Marija @ Jul 1 2010, 15:30) *
pazi malo , ljudi sa GAF-a nisu sala ... imas tu jako kreativne ljude plus potkovane znanjem iz gradjevinskih predmeta.
kreativnost,ideje,originalnost ti niko ne moze sruciti u glavu niti oduzeti, covek se sa tim radja i samo u nekoj maloj dozi (po meni) moze da je razvije gledanjem,citanjem .... mada opet ako sa tim nije rodjen moze samo da kopira,kombinuje vec vidjeno ....

ja se slazem sa tim da je stari sistem skolovanja mnogo tezi od novog i da po novom pre svega brzo mozes zavrsiti fax i to sa finim prosekom dok se po starom mucis i gulis i opet si negde izmedju 7 i 8 kada se sve sabere .

nego protiv toga se ne moze ... treba se truditi da se zavrsi fax, koji god, i da se krene sa radom jer ako si sposoban bice posla i za tebe ako bude i za ove sa novog.hocu da kazem da ta lakoca u studiranju i bolji prosek nikome ne garantuje posao, a mi po starom sto zavrsavamo ili zavrsismo mozemo da probamo da ostvarimo neki bolji status ali mislim da od toga nema nista.nego da smo samo zivi i zdravi da zavrsimo ....

setih se ovog, jel ti budjevac profesor bio mozda ???

kompletan idiot

niski fakultet - kreativni ljudi potkovani znanjem

1.stavi dve tone celika ne 1T skuplje je 2 x (ovajdicemo se)

2.potpuno zanemari zelje investiora i objasni to pojmom "to je nemoguce i ne postoji" jer majstrori koje znas to ne umeju

3. hotelski apartmani su wc-i

4.predmer i predracun vodovoda i kanalizacije su sarena laza, jer nisu tacni, cak i sa cinjenicom da kanalizaciju vodimo po spoljasnoj fasadi iako po toj logici ona preseca prozore hotelskih soba

5. a inace smatramo da je sasvim normalno da mansardni krov tipican za stari pariz ili novogradnje beograda i nisa stavljamo na objekat smesten u planini u Srbiji, da se citiram: "U PLANINI SMO U SRBIJI"

ne znam u cemu je problem sa krovom na cetiri vode (radio je preko 10 vekova), sa dve je glupost, sa mansardnim krovom je smesno i klasican lopovluk..... "nedaobog" da vama neko pokaze ravan, mada i to sam video...... kolektor sa nekontrolisanim ispustom tj. protokom vode u najkoriscenjiji deo objekta ... ma ko da vam je Wright drzao casove.. dakle terasa puna snega, vode se sliva kroz VIP apartman, preko recepcije u prirodu...........

nis ne valja nis je k***c, beograd je prepotentan i preobimno bespotreban,po novom je samo k***c koji ne valja i skup, ali kada se sve sabere srbija je k***c prepotentan, preobiman, ne valja i skupa je - a posto se ovi fakulteti nalaze u toj zemlji - tako da svi smo dobri zar ne blink.gif a komora nam je majka: gradjevinci estete, arhitekte ukras, masinci nepotrebni, elektro suvise pametni, tehnolozi "klasicni idioti" - dakle ajmo svi na pravni i ekonomiju cenim da cemo to zavrsiti za dva vikenda posto smo vec sve ovo presli i ako doktoriramo psihologiju mozemo cak i da vodimo ovu zemlju

+Quote Post
GAF_Marija
poruka Dec 13 2010, 18:35
Poruka #53

ljutnja,bes,gnev ti nece nista pomoci ... saberi se,stisni zube i samo napred,barem ja tako funkcionisem ... trudis se,radis,ucis pa posticices jednog dana valjda nesto smile.gif

p.s nije mi Budjevac drzao ni jedan predmet,mada nemam nista protiv i da jeste,verujem da od svakoga moze nesto da se nauci.Da mi jeste predavao pa da kazem nesto negativno,ovako ne mogu.

Inace generalna zamerka za GAF je sto profesori nemaju zelju a ni obavezu da se trude da nauce studente nesto.Sve to ide po nekom automatizmu,kao nesto predaju a ti ne znas gde ces i sta ces pre,pa kao neka masina sve vreme radis a ne znas ni sta radis.Tek ti se razbistri na kraju fakulteta ako ne juris da zavrsis sto pre pa malo dublje udjes u materiju inace ako i tu projuris pojma nemas ti sta je arhitektura.Napravljen si da ponavljas stvari koje si napamet ucio na fakultetu,mozak ti maltene kreativno zakrzlja.

Ako pogledas arhiktekte XX veka ,vecina je odlazila u SAD da radi zato sto su imali mogucnosti vezane za tehnoloski razvoj kao i ekonomiju i demokratiju koja je tamo vladala.Kako da budes kreativan kad sve treba da bude sto manje,da se stancuje jedno te isto kako ne bi gubili vreme na novim projektima,da bude sto jefitnije ... Da bi se arhitektura razvijala potrebne su finansije pre svega a toga u Srbiji nema ( ovde naravno ne mislim na gastarbajtere bez ukusa koji imaju novac ali su kerativno bolesni ) ...

+Quote Post
mosko
poruka Dec 14 2010, 04:35
Poruka #54

e pa sad si samo bezobrazna (posto sam imao da se susrecem sa tvojim postovima)

dakle postoji covek, obrazovanje, faks, komora, zakon..........izaberi sta-god hoces

kad ispravljas necije gluposti (ne vezano za struku), pa kakav mozes da budes, srecan

besan??? kad neko pretera u glupostima, i to ide na tvoju stetu, sta jel slavis.......

kad te neko jebe ko vola, laze, ne odradi posao, kad te laze za to sto te kao navodno nije jebao ko vola, i kad posle svega ponovo laze.... sta treba da osetim "leptirice"

ja sam se setio tebe kao branitelja gafa.... toliko si srala da ispade da je gaf neki k..........

gaf i bg su skole, i samo to.... bg je bio bolji od gafa i sada je.... kolicina obradjenog materijala---- bg konstanto ali temeljno propada ali u tom propadanju je povukao i sve ostale.... PARADOKS --- a gaf dobija licencu vise

ako ne postujes skolu-struku ------profesore, knjige, kolicinu, kvalitet sta cemo da postujemo?

spanske serije????

P.S. jednostavno nisu u pravu.... kapitalizam nas je davno dovatio, GAF ne moze da bude bolji niti korisniji od AF u bg-u.... moze samo da bude ekonomski isploativiji.... a vidi dokle nas je to dovelo, kad to kazem vidi gde su nas doveli GAF i AF (sa svi ostalim podstanicama) zajedno.....

P.P.S. ne znam za koga ti radis, ali sam ovaj post pisao samo pa pailheda (ko ga jebe ako razume svatice)

P.P.P.S. moja diskusija sa tobom je ispirisana tome sto se nasao investitor u srbiji, demagogija ovde ne pomaze(dvadeseti, devetnesi... koji k***c vek, nije ni bitno)... jednostavno... obrazovanje gafa je usralo... \ pristize u pomoc obrazovanje baf-a, ali zbog takvog ponasanja smo svi zajedno seljaci......

+Quote Post
GAF_Marija
poruka Dec 14 2010, 14:15
Poruka #55

jos sam i beozobrazna smile.gif

veruj mi da nemam apsolutno nikakve namere, niti da budem niti da ne budem bezobrazna, ja ti kazem sta mislim a ti blati redom koga hoces tvoja stvar ... pokusavam sve vreme da ti kazem da nista neces postici time sto pljujes po ljudima i fakultetima a ti i dalje teras istu pricu. ja licno nemam nista protiv bilo koga niti protiv bilo kod fakulteta, niti kazem da je GAF bolji od AF , samo smatram da je stvar u pojedincu,njegovom talentu i pre svega sreci da uopste uspe da plasira sve sto zna i bas me briga ko ima licencu a ko nema i ko gradi a ko ne gradi jer ja o tome ne odlucujem, ja samo mogu da vodim racuna o tome sta ja radim i da to sto ja radim zadovoljava neke moje estetske norme.
zivot je tezak, na svakom koraku neka blokada, sputavan si sa svih strana ali sta da radim sada da se ubijem i da pljujem i besnim sto je tako i da mi svrha zivota bude pljuvanje ?!?!

najiskrenije ti kazem, bez imalo drskosti da pustis sve to i da gledas sebe kako da se izvuces iz ove uzasne situacije u zemlji i struci.

+Quote Post
mosko
poruka Dec 15 2010, 00:54
Poruka #56

unsure.gif ok

+Quote Post
Ganga
poruka Jan 17 2011, 14:29
Poruka #57

Datum reg.: 7-November 06
Član broj: 7,202

Arhitektonski fakultet u Beogradu je medju najboljim u Evropi
CITAT (Black Arrow @ Jul 3 2010, 13:50) *
"u tu pricu ni sam ne verujes."

Arhitektonski fakulet u Beogradu na ovom najvecem studentskom konkursu u Evropi, Schindleraward 2010, zauzeo trece mesto.
blic
Evo jos neke statistike. Od 344 rada iz cele Evrope i Rusije, 5 radova sa naseg fakulteta je uslo u poslednju rundu ziriranja, dok je jedan rad izabran i za top 10. Ukupno trece mesto medju 50ak fakulteta.

Drugi studentski konkurs, ISOVER, ucestvovalo je 18 zemalja, 60 radova u finalu, jos jedno trece mesto.
http://www.isover-students.com/content/view/161/179/

Ne meri se kvalitet fakulteta ovako, ali pokazuje da nasi studenti ne zaostaju za ostalim evropskim.

+Quote Post

3 - broj stranica V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Monday 16. September 2019 - 18:02

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.