Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

2 - broj stranica V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic

Upis na Arhitektonski fakultet, Malo informacija bi mi trebalo...

V
pailhead
poruka Apr 26 2009, 13:41
Poruka #21

Grupa: VIP
Datum reg.: 18-January 05
Član broj: 51

Ispit traje onoliko koliko kandidatima saopste pre pocetka polaganja ispita.
Go to the top of the page

+Quote Post
Kaca_flock
poruka Apr 26 2009, 17:32
Poruka #22

Grupa: Članovi
Datum reg.: 5-June 06
Član broj: 4,915

CITAT (name @ Apr 26 2009, 14:11) *
Pozdrav, pročitao sam neke starije teme na ovom forumu ali imam par pitanja vezana za upis na AF.
Za početak me interesuje koliko traje prijemni? Na sajtu piše "Vreme trajanja prijemnog ispita biće saopšteno kandidatima pre početka polaganja ispita". Neko je napisao da je to 4h pa me sada zanima da li je sve to jednog dana ili ne, pošto mi se čini da je to malo vremena za test i 4-5 crteža.

Pošto nisam iz Beograda zanima me da li na fakultetu postoji neka ubrzana priprema oko juna?

I ako može neko da mi kaže kakva je otprilike bila postavka za crtež na A3 i šta se crtalo na A4 formatu proteklih godina. Bilo bi dobro kada bi neko okačio neki svoj rad čisto da vidim da li idem u dobrom smeru.

ja sam sad na prvoj godini...

meni je prijemni trajao 4 sata u kontinuitetu ( da bi otisao u vc moras da predas rad, tj nema pauza..) i to je sasvim dovoljno (iako ni meni tokom priprema nije bilo jasno kako je to dovoljno)

postoji jedan, eventualno dva komplikovanija crteza, ostali su petominutni ( narocito otkad im je praksa (poslednje dve godine) da traze 2 crteza flomasterom, njih brzo zavrsis biggrin.gif nema nazad tongue.gif)

u principu od 4 sata racunas dva sata na matis, logiku i zakljucivanje, a druga dva na crtanje

postoji ubrzani kurs na faxu poslednjeg meseca pred prijemni i toplo ti savetujem da na njega ne ides biggrin.gif ja nisam.. tongue.gif
radili su samo simulacije prijemnog, pa ti ocene, pa se ti ubedacis.. pa su svi nervozni i ubedaceni.... spremaj se na vreme, a poslednji mesec kuliraj smile.gif

rad sa prijemnog tesko da neko moze da ti okaci, posto prijemni mozes da vidis jedino na uvidu u svoj rad i zalbama, a posle ih oni pobacaju biggrin.gif

CRTANJE na prijemnom 2008-e:

A3 OLOVKOM: glavni crtez su mi bile merdevinice, kartonska kutija (kocka), shkaf (ili kako vec zovete veliki plasticni sud), gumeno crevo za zalivanje (nesto tanko), plasticna kanalizaciona cev sa ugaonim nastavkom tongue.gif, postavljeni u ne previse zahtevnu kompoziciju.
A4 OLOVKOM: sledeci crtez ta ista kompozicija ali kako bi se videla sa suprotne strane smile.gif
A4 FLOMASTEROM: dekompozicija ovih elemenata sa prethodna dva crteza, i to tako da im promenis proporcijske odnose. tipa: merdevine sada stoje naglavacke i duplo su manje nego u prirodi, a kanalizaciona cev je 5 puta manja i nalazi se nebitno gde...
A4 OLOVKOM: crtez stola na kome radis prijemni (oni tacno znaju sta su ti sve dali biggrin.gif flasica vode, sveska sa zadacima, sveska sa resenjima, pribor,...)
A4 FLOMASTEROM: stolica (nebitno kakva.. moja je imala 5 nogu tongue.gif a zavrsila sam 6-ta na prijemnom:P)

+Quote Post
name
poruka Apr 27 2009, 14:19
Poruka #23

Datum reg.: 26-April 09
Član broj: 29,396

Hvala ti puno, baš mi je to trebalo.

ako me bude još nešto zanimalo pitaću biggrin.gif

+Quote Post
pailhead
poruka Apr 27 2009, 16:43
Poruka #24

Grupa: VIP
Datum reg.: 18-January 05
Član broj: 51

Eh.... *sigh*

Kako se drasticno stvari menjaju na tom fakultetu. Jedne godine katastrofa, druge godine polarni opozit.

+Quote Post
Kaca_flock
poruka May 9 2009, 16:22
Poruka #25

Datum reg.: 5-June 06
Član broj: 4,915

@name
zadovoljstvo potencijalno buduca kolezinice biggrin.gif

@pailhead
e pricao mi brat o tebi i dogodovstinama sa najslabijom tackom faxa - administracijom biggrin.gif

+Quote Post
archil
poruka Jul 11 2009, 07:57
Poruka #26

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 7-October 08
Član broj: 24,225

CITAT (Bukinjo @ Mar 23 2008, 00:02) *
,
matematika ne mora da te brine jer je skoro pa uopste nema na fakultetu...

I onda vama daju da "računate" raspone do 8 m i radite kompletne projekte za objekte do 2000 m²...koji bedak... laugh.gif

+Quote Post
ultravioletGIRL
poruka Jul 16 2009, 11:23
Poruka #27

Datum reg.: 14-July 09
Član broj: 30,874

hej ljudi smile.gif

kakva je sansa da se uspe upisati arhitektura ukoliko zavrsis gimnaziju i odlican ucenik i matematika ti ide ali ti crtanje ne ide ?

hvala

+Quote Post
Ganga
poruka Jul 16 2009, 11:38
Poruka #28

Datum reg.: 7-November 06
Član broj: 7,202

sanse su ti 71.68% rolleyes.gif

+Quote Post
ultravioletGIRL
poruka Aug 16 2009, 15:50
Poruka #29

Datum reg.: 14-July 09
Član broj: 30,874

ih ... ajde verovacu ti dry.gif rolleyes.gif kako samo izracuna tih 71,68% :? hehe kako god hvala biggrin.gif

+Quote Post

2 - broj stranica V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Monday 16. September 2019 - 17:23

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.