Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

2 - broj stranica V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic

Upis na Arhitektonski fakultet, Malo informacija bi mi trebalo...

V
nnface
poruka Mar 22 2008, 22:59
Poruka #1

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 24-December 07
Član broj: 18,123

LM, cetvrta sam godina srednje skole, smer elektrotehnicar elektronike (sto bas nema neke veze sa arhitekturom smile.gif)...

Zeleo bih da upisem AF u BG ili NS, pa me zanima u principu koje su sanse za upis, u cemu konkretno treba da sam "jak" i kroz kakve pripreme moram da prodjem da bi se upisao na fakultet?

Uvek sam bio dobar u tehnickom crtanju, razumevanju prostora, ali veoma los u matematici, pa to moze da predstavlja problem sad.gif Takodje, bavim se 3D grafikom u arhitekturi, onako samostalno...

Ukratko, ako neko ima zelje i volje da rezimira sve sto je potrebno za upis bio bih mu jako zahvalan smile.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Bukinjo
poruka Mar 22 2008, 23:02
Poruka #2

Grupa: Članovi
Datum reg.: 22-May 06
Član broj: 4,720

uf,
pisalo se MNOGO o ovome na forumu,
matematika ne mora da te brine jer je skoro pa uopste nema na fakultetu...

aj prekopaj malo forum pa se javi ako imas neko pitanje na koje nisi nasao odgovor...

poz

+Quote Post
nnface
poruka Mar 22 2008, 23:08
Poruka #3

Priznajem, nisam dovoljno pretrazivao sad.gif

Sad cu se bacim na search da vidim sta ima... Imas li neke linkove koje ne bi trebao da propustim?

Sto se tice matematike... Zezas se? biggrin.gif Mislim, ono, matis mi je bas velika frka, pa me obradovalo biggrin.gif

+Quote Post
nnface
poruka Mar 22 2008, 23:21
Poruka #4

Evo, na primer zanima me ono osnovno koje nigde ne mogu da nadjem...

Ako sam sad na cetvrtoj godini srednje, kada treba da krenem sa ucenjem i pripremanjem na AF? Koliko to kosta i da li postoji neki drugi put tj. da se ustedi neki dinar?

Druga stvar, nigde ne mogu da nadjem predmete koji se rade na AF, posto je sajt malo zamuljan - http://www.arh.bg.ac.yu Pored toga, zanima me u cemu treba da budem dobar (pre svega mislim na neke stvari koje se uce u srednjoj) znaci koliko je u stvari vazna matematika, koliko tehnicko crtanje, koliko obicno slobodorucno crtanje i ostalo...

To je to, za pocetak smile.gif Ja ostajem bar jos sat vremena na forumu da trazim sta sve ima biggrin.gif

+Quote Post
Bukinjo
poruka Mar 22 2008, 23:27
Poruka #5

pa evo linka naseg foruma, bg arh, http://arch.forumotion.com/

tu mozes da vidis aktuelna pitanja, probleme, mozda po koji rad...cisto orjentacije radi!

matematike nema, da, nema je...samo toliko mogu da ti kazem...

predmet koj se zove matematika su izrade fraktala uz pomoc nekih funkcija, domaci radis na forumu preko neta, i na kraju finalni ispit je poster...mislim, realno, neces svega 10tak sati na to da utrosis u toku semestra...
za utehu smile.gif

u nisu itekako imas matematike i sl nauka, za ns ne znam...

sta jos da ti kazem, eh da,
naicices na ljude koji ce da te ubjedjuju da faks ne upises, ja bih ti savetovao da ih ne slusas previse, vec sam razmislis o onome sto zelis...

jedino sto moze za pocetak da te sekira su skolarine, valjda ne vise od 3000evra po godini, ako ne upises budzet...
i posle naravno master, koji je po nekim pricama preko 4-5 hiljada...

kopaj malo pa pitaj ako ima jos nesto...

i da, bg arh nije najbolja, al verujem da u zemlji nemas bolju...
ako te interesuje u svakom slucaju ces nauciti nesto.

poz

+Quote Post
Bukinjo
poruka Mar 22 2008, 23:34
Poruka #6

pisao sam prethopdnu poruku dok si ti postovao ovo iznad,
dakle, imas predmete,
evo http://www.arh.bg.ac.yu/code/navigate.asp?Id=2395

ovde mozes i lekcije sa predavanja da skidas, plan nastave za svaki predmet i sl...

niko nije dosao sa preteranim znanjem, osim onih iz atsh (pricam o ak i instalacijama recimo) , za ostalo smo tu negde...

ja sam se spremao 35 dana, na racun toga sto nisam zavrsio srednju kod nas pa sam polagao u drugom roku...sto mozes jedino sa stranom diplomom...

a ostali, pa uglavnom od 6 meseci do godinu dana, to je jedna velika fama oko priprema, ja sam se smejao kad sam gledao kakvi su radovi sa prijemnog bili, dali nam da ih vidimo sad nakon godinu ipo dana,
pa kakvi su to crtezi to je strasno...

pripreme kostaju oko 1000evra koliko ja znam...

inace, matematika to treba za prijemni, ali vise neka geometrija, stereometrija i sl...

realno, trebace ti sva znanja za sam faks, ali nijedno od tih konkretno...ako me shvatas...

to ce sve da ti bude novo, nesto sto nikad nisi osetio, video, zanimljivo, puno novog drustva, kreativnih predmeta, puno puno nespavanja...smile.gif

poz

+Quote Post
nnface
poruka Mar 23 2008, 00:00
Poruka #7

OK, to ja zovem pravim odgovorom... Svaka cast!

Sto se tice srednje i to u cemu sam dobar, pa ono... Srednja nije nista za mene preterano teska, znaci uvek sam bio iznad 4,50 jedino ta matematika pravi frku, jer dzaba sto ja kod ostalih predmeta imam 5, kad iz matisa imam 2 ili 3... To me totalno ubija, ali kontam da nisam ni radio kako treba ni ucio pa sam to i zasluzio. Napomenuo sam da radim 3D nekih godinu dana, konkretno 3ds Max i AutoCAD, tako da sto se tice nespavanja - to mi nije nepoznato smile.gif

Ja nisam iz BG, ali sam mislio da upisem AF bas u Beogradu... Zato i trazim ljude koji su na/su zavrsili AF.

+Quote Post
Bukinjo
poruka Mar 23 2008, 00:11
Poruka #8

ja sam iz Nisa,
tako da znam kako moze da ti bude, mogu da ti dam smernice i oko stanova ovde i sl,
u svakom slucaju rekao bih da kasnis sa pripremama, pozuri!

+Quote Post
ams
poruka Mar 23 2008, 11:12
Poruka #9

Datum reg.: 10-April 07
Član broj: 10,199

U NS-u nije AF nego FTN u sklopu kojeg je arhitektonski odsek. Imas puno matematike, mehanike i sl. Fakultet je dosta okrenut ka inzenjerskim predmetima tako da ces vise vremena provoditi baveci se tim stvarima jer je odsek u sklopu tehnickog fakulteta. U toku je reforma-prelazak na bolonju, tako da je stanje malo haoticno. Program je prilicno zastareo (a i profesori laugh.gif ). Ne bih ti preporucio NS.
Za prijemni se polaze slobodorucno crtanje,test opste kulture+arhitektonska, prostorna kompozicija. Pripreme su pocele i organizuje ih fakultet -subotom.
http://www.ftn.ns.ac.yu/
http://www.ftn.ns.ac.yu/diskusije/index.php?showforum=38

+Quote Post
nnface
poruka Mar 23 2008, 11:14
Poruka #10

Da, kontam da je AF u BG, a deo za arhitekturu na FTN-u u NS... Za Nis ne znam, ne treba mi svakako...

+Quote Post
Bukinjo
poruka Mar 23 2008, 11:47
Poruka #11

pa nista, dodji ondak u bg smile.gif
ili idi van zemlje ako imas mogucnosti...
poz

+Quote Post
nnface
poruka Mar 23 2008, 11:49
Poruka #12

Tesko da mogu da idem van zemlje, tako da je BG moja odluka.

Ono sto me zanima je prijemni. Kako ide ona fora sa poenima iz srednje i poenima sa prijemog tj. kako se to racuna? Takodje, sta se sve radi na prijemnom i koliko je tezak?

+Quote Post
nnface
poruka Mar 23 2008, 15:10
Poruka #13

Da, zaboravio sam da pitam u mom pretproslom postu... Kakva je mogucnost da se finansiram iz budzeta, tj. da budem na budzetu i koliko se inace fakultet placa?

+Quote Post
Mihailo02
poruka Apr 2 2008, 19:25
Poruka #14

Datum reg.: 2-April 08
Član broj: 20,317

Nadam se da ne kasnim... Ali da se nadovezem na pricu ams-a... Studiram arhitekturu u NS, i mogu ti reci da se stanje malo promenilo u odnosu na predhodne generacije! Sada postoji samo jedna matematika, a i "inzenjerski" predmeti su dosta pojednostavljeni i vise orijentisani ka arhitekturi, a ne gradjevini, kao sto je do skoro bilo!
Pozdrav

+Quote Post
Black Arrow
poruka Apr 3 2008, 21:27
Poruka #15

Datum reg.: 19-December 06
Član broj: 8,034

Da li neko mozda moze da mi kaze do kad sutra (petak) radi knjizara na AF u BG? Hocu da kupim tamo nesto, pa da ne zakasnim...

+Quote Post
let4mi
poruka Apr 3 2008, 22:06
Poruka #16

Datum reg.: 13-April 06
Član broj: 4,192

pa valjda svakog radnog dana radi do 18-19h?

zovni ih sutra pa pitaj:
http://www.arh.bg.ac.yu/knjizara/index_files/Page388.htm
Knjižara Arhitektonskog fakulteta
III sprat, sala 301a
tel. 011.3218.777
fax. 011.33.70.193
email: knjizara@arh.bg.ac.yu

edit:
Knjižara je otvorena svakog radnog dana od 8h do 17h.

+Quote Post
Black Arrow
poruka Apr 4 2008, 09:06
Poruka #17

Datum reg.: 19-December 06
Član broj: 8,034

A subotom ili nedeljom? I da li moze da se kupi informator i zbirka zadataka za ovu godinu i koliko kosta ako neko zna eventualno?

+Quote Post
Bukinjo
poruka Apr 4 2008, 19:04
Poruka #18

nema vikendom nikoga...
a zbirka bila ranije 700kinti...
poz

+Quote Post
Tanjus
poruka Apr 7 2008, 00:50
Poruka #19

Datum reg.: 24-September 07
Član broj: 15,176

Ne znam da li si poceo da se spremas... Ako nisi ubrzaj malo... wink.gif

Ne bih da zvucim kao nekakav panicar ali ako se nisi sretao sa crtezom koji se trazi na prijemnom moraces malo vise da radis kako bi razradio ruku i stekao brzinu... unsure.gif

Ja sam pocela da se spremam sredinom marta i to je bilo dota kasno u odnosu na ljude koji su startovali u oktobru. Nisam znala kakav crtez se trazi i nisam dobro poznavala perspektivu... Bila sam kao padobranac i videla koloko sam u nekakvomj zaostatku... Uspela sam da upadnem na budzet tako da nije nemoguce.

Pravi se velika fama oko tog prijemnog i priprema... Veliki je faktor srece...

Ako sada krenes nije strasno jer jos moze da se stigne ako ubcis u trecu...

Mislim da fax ima neke ubrzane pripreme pred sam kraj pocetkom juna... Ne znam kako to funkcionise...

Dobro je da poznajes #D i tehnicki crtez za sam fax, ali za prijemni ti to i nije od velike pomoci na zalost...

Sve govorim iz licnog iskustva i ne kazem da je ono jedino ispravno i dobro...

Srecno.
Ako imas jos neka pitanja... ...

+Quote Post
name
poruka Apr 26 2009, 13:11
Poruka #20

Datum reg.: 26-April 09
Član broj: 29,396

Pozdrav, pročitao sam neke starije teme na ovom forumu ali imam par pitanja vezana za upis na AF.
Za početak me interesuje koliko traje prijemni? Na sajtu piše "Vreme trajanja prijemnog ispita biće saopšteno kandidatima pre početka polaganja ispita". Neko je napisao da je to 4h pa me sada zanima da li je sve to jednog dana ili ne, pošto mi se čini da je to malo vremena za test i 4-5 crteža.

Pošto nisam iz Beograda zanima me da li na fakultetu postoji neka ubrzana priprema oko juna?

I ako može neko da mi kaže kakva je otprilike bila postavka za crtež na A3 i šta se crtalo na A4 formatu proteklih godina. Bilo bi dobro kada bi neko okačio neki svoj rad čisto da vidim da li idem u dobrom smeru.

+Quote Post

2 - broj stranica V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Monday 16. September 2019 - 18:02

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.