Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

7 - broj stranica V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic

Stativ ( tripod )

V
Jo Husafet
poruka Sep 9 2011, 00:10
Poruka #21

Urednik

Grupa: Foto urednici
Datum reg.: 24-April 05
Član broj: 539

Sve zavisi. Ako imas dosta stpljenja i zivaca da konstantno podesavas kadar, ti stativi uopste nisu losa solucija za tvoj aparat. Jedini problem ce nastati jer ces u nekom trenutku probati i tih 800+ mm i shvatiti da ti treba jedno 20 minuta da se sklopocija smiri dovoljno da zveknes jednu fotku. Ne znam koliko sekundi maks ima odlozenog konkretan aparat, ali na 800 mm nema sile da se smiri za 10 sekundi i to ce onda da te izbacuje iz pameti. Ukoliko koristis za neke normalne daljine, recimo do 200-300mm ekvivalenta, trebalo bi da bude ok.

Go to the top of the page

+Quote Post
Candus
poruka Sep 9 2011, 22:30
Poruka #22

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 24-June 07
Član broj: 11,773

Hvala na dogovorima...
Mada sam jos uvek u nedoumici, koja je bolja solucija za moj aparat?

+Quote Post
simazoran
poruka Sep 9 2011, 22:35
Poruka #23

Grupa: Članovi
Datum reg.: 3-January 10
Član broj: 33,661

Ma nadji neki polovni ali masivan i zavrsices posao, naravno ako nije ''rasklacen''

+Quote Post
Jo Husafet
poruka Sep 10 2011, 01:56
Poruka #24

Urednik

Datum reg.: 24-April 05
Član broj: 539

CITAT (Candus @ Sep 9 2011, 23:30) *
Hvala na dogovorima...
Mada sam jos uvek u nedoumici, koja je bolja solucija za moj aparat?

Najbolja solucija je stativ za oko 100e. Tu nema sile da pogresis. E sad, ako nemas toliko para da ih skrljas u stativ, onda su i jame dobre, pogotovo sto tvoj aparat nije preterano zahtevan sto se cvrstoce stativa tice (kao sto sam napomenuo dok ne probas tih famoznih 800 mm).

Ako ima necega po oglasima, oko 60-70 e bi trebalo da budu ti isti stativi koji su nekada kostali oko 100, pa je i to dobra opcija.

+Quote Post
Candus
poruka Sep 22 2011, 21:07
Poruka #25

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 24-June 07
Član broj: 11,773

A sta mislite o ovom stativu. Prijatelj mi kaze da je za moj aparat idelan... smile.gif...
http://www.bmfoto.rs/product_manfrotto-785b-modo-tripod_967

Pozdrav.

+Quote Post
Gracanin
poruka Sep 22 2011, 22:14
Poruka #26

Datum reg.: 9-April 11
Član broj: 43,095

A koji ti je aparat? Maksimalno opterećenje je jedan kilogram. Imao sam prilike da čačkam u prodavnici ovaj stativ, meni ta ručka i mehanizam za zatezanje kugle u vidu točkića izgleda jako klimavo i slabašno. Jedan pametan čovek (odavde sa zone) je rekao stativ=čvrsto + masivno
Bolje zaobidji, skupi još keša i kupi bolji, al znaš da si ga kupio JEDNOM.

+Quote Post
Hybrid
poruka Sep 23 2011, 08:42
Poruka #27

Datum reg.: 1-September 08
Član broj: 23,428

Jos jedan veliki glas za Sherpu 600r, dugo nisam bio tako zadovoljan nekim proizvodom...smile.gif

+Quote Post
ilicn
poruka Sep 23 2011, 08:51
Poruka #28

Datum reg.: 4-November 08
Član broj: 25,001

CITAT (Candus @ Sep 22 2011, 22:07) *
A sta mislite o ovom stativu. Prijatelj mi kaze da je za moj aparat idelan... smile.gif...
http://www.bmfoto.rs/product_manfrotto-785b-modo-tripod_967

Pozdrav.

imao ga za 450D i kit 18-55 i bio je idealan.. moze i svuda da se ponese.. sve sve super dok ne okacis jos samo koji gram na njega a onda se smoris ekstra, pada i pada...

+Quote Post
cvele001
poruka Sep 23 2011, 09:45
Poruka #29

Datum reg.: 15-February 09
Član broj: 27,736

Kolega,

kao i mnogo puta u drugim postovima, ja preporucujem ljudima koji ne mogu da dobace do Manfrotta il nekih ekvivalentnih sprava da bace pogled na triopo stative kojih ima na foto-klik.si.

Jedna njihova serija je identicna Gitzo stativima, u stvari nije identicna cvec jeste Gitzo stativ jer ga oni i prave za njih.

trenutno te serije nema na stanju ali ima jako dobrih alternativa i to u kit varijati, znaci dobr noge i ball head glave koje su vise nego korektne... Cene su krajnje korektne pa cak i sa carinom ce te izzaci manje od 80-90 eura...

evo ti par predloga:

http://foto-klik.si/index.php?page=shop.pr...=71&lang=sl

Cisto da demistifikujem stavri u vezi kvaliteta, vecina fabrika na svetu sve pravi u Kini, imao sam prilike da vidim te pogone gde se jedina razlika javi kad dodje do lepljenja etikete odnosno brendiranja....prema tome nemojte da brinete da li ovo valja, valja i to sve u sesnaest...

+Quote Post
KizaTheDeath
poruka Sep 23 2011, 21:03
Poruka #30

Datum reg.: 22-November 07
Član broj: 17,206

Bas na tom stativu naseg druga ilicn-a sam nakacio 7D + Sigma 10-20. To je bilo tako ljuljavo i klimavo... leptir da sleti, oborio bi. Ruke su mi bile u pripravnosti sa strane.

Pozdrav!

+Quote Post
Hybrid
poruka Sep 23 2011, 22:58
Poruka #31

Datum reg.: 1-September 08
Član broj: 23,428

Ajde da ne otvaram novu temu...zna li neko gde moze da se kupi najjeftinija pano glava s kojom mogu da ubodem nodalnu tacku...?
sad.gif

+Quote Post
Levi
poruka Sep 23 2011, 23:42
Poruka #32

Datum reg.: 28-September 10
Član broj: 37,727

CITAT (cvele001 @ Sep 23 2011, 10:45) *
njihova serija je identicna Gitzo stativima, u stvari nije identicna cvec jeste Gitzo stativ jer ga oni i prave za njih.

Stativi sa linkova imaju nekih sličnosti sa Gitzo stativima, odnosno iskopirali su neka njihova rešenja.

Gitzo je francuski brend koji se proizvodi u Italiji, klasa je za sebe i ne bih ga poredio sa ovim kineskim kopijama.

Benro je mnogo bolja kopija.

+Quote Post
cpu
poruka Dec 25 2011, 19:47
Poruka #33

Datum reg.: 3-October 07
Član broj: 15,532

Pozdrav drugari poslije duže vremena,

Odlučih se za Velbon Sherpa 600R tako da ću ga skorije uzet gore kod vas, nadam se da će dobro da služi wink.gif

+Quote Post
barda
poruka Jan 12 2012, 19:40
Poruka #34

Datum reg.: 31-October 06
Član broj: 7,070

Evo i ja u dilemi:

Hteo bih da kupim napokon jedan stativ koji će mi trajati narednih 20 godina smile.gif

Manfrotto 190xprob+494RC2 mini VS Velbon +530+QHD-61Q

Cena je tu negde, visina isto, glava slična...
Manfrotto ima lepu mogućnost brzog horizontalnog postavljanja (zbog makro snimanja?)

Vaše mišljenje?

+Quote Post
cvele001
poruka Jan 12 2012, 22:07
Poruka #35

Po meni manfrotto. Imam 055xpro i mogu samo reci hvale da dam. 190 je isti djavo samo manji.

Po meni u toj klasi za te pare nema boljeg stativa.

+Quote Post
mlukic999
poruka Jan 13 2012, 01:21
Poruka #36

Datum reg.: 1-November 06
Član broj: 7,087

ja pazario Velbon 603 noge + QHD-62Q. Pošto nije bilo 803R napravili smo kompromis. Verujem da za 110€ ne može bolje. Glava je laka i čvrsta a pločica je lepo obrađena pa ne cepa torbu. Uz to je i tanka.
Vrlo lako se montira na stativ.

Mana ovih jeftinijih nogica je što skroz izvučene hoće malo da "zatrepere" kada prstom pritisnem shuter na aparatu pa makro okidam odloženo za 2s ili 10s. Da imam daljinski ne bi morao da čekam...

I da smeta mi što skroz spuštena centralna noga sa malo popuštenim leptirom može da panuje samo horizontalno dok za vertikalni pan mora malo (recimo 4 cm) da se podigne. Ja slučajno imam jedan metalni prsten koji sam ubacio i završava mi posao kod fotkanja panorama.

Ako planiraš da često arčiš tripod po terenu neće baš dugo da traje. Za neko povremeno i studijsko korišćenje posao odrađuje veoma dobro.

+Quote Post
-NJS-
poruka Jan 13 2012, 01:37
Poruka #37

Datum reg.: 12-August 09
Član broj: 31,273

CITAT (cvele001 @ Sep 23 2011, 09:45) *
Cisto da demistifikujem stavri u vezi kvaliteta, vecina fabrika na svetu sve pravi u Kini, imao sam prilike da vidim te pogone gde se jedina razlika javi kad dodje do lepljenja etikete odnosno brendiranja....

Nije samo stvar koju etiketu lupe nego ko im nadgleda smenu, tj. radi kontrolu kvaliteta. Moja bivša firma je sve proizvodila u Čajni i nije bio nikakav problem naći dobre resurse - problem je bio naći dobro obučenu radnu snagu. Da li će da im nad glavom stoji Dr. Mr. Tarmi Rićmi koji se tim artiklom bavi već 10-20 godina ili Ćin Ćen Ćjong koji nema pa skoro nikakvog iskustva je bitna stavka. Ćin Ćen Ćjong će raditi za 500-600 po mesecu i tebi će on čak i u malim serijama izaći ni 10 centi po artiklu ali će Dr. Mr. Tarmi Rićmi svoju stručnost naplatiti 10 do 100 puta više.
Da ne bude zabune i da ne ulazimo u OFF, ne sporim ovo što Cvele navodi u potpunosti, samo pokušavam mal više da demistifikujem. Negde se IPAK zalomi kompromis i tu te usere i cena i kvaltet i iako nemam nikakvog iskustva Triopo stativima ne bi me iznenadilo da je Cveletova preporuka na mestu.

+Quote Post
kobayashi
poruka Jan 13 2012, 09:39
Poruka #38

Datum reg.: 18-September 06
Član broj: 6,377

CITAT (mlukic999 @ Jan 13 2012, 01:21) *
ja pazario Velbon 603 noge + QHD-62Q. Pošto nije bilo 803R napravili smo kompromis. Verujem da za 110€ ne može bolje.

Ja hteo ili 435R ili 803R (jes' da ne moze da se spusti nisko, ali dobra glava i stega za 'astal' vrede 100e), i prethodni dan kad sam zvao bilo kasno za porucivanje a nisu znali da li kuriri rade u petak (Badnji dan), pa ostalo da to proverim za sledeci dan; ja skontao da su mi rekli da nema 435R.
Medjutim, sutra kad sam zvao, u stvari nije imalo 803R, tako da sam uzeo 435R. Jedna od prednosti je 4-way glava sa 3 libele, a kasnije cu kupiti neku sa kuglom, a mozda, ako porastu apetiti, uzmem i neki karbonski, ali za sada ovo radi OK. Jedino nervira sto ima dve rucke (smatram da je prednost u nekim situacijama, ali ne uvek) pa nije bas za neko brzo rasklapanje i postavljanje.
Medjutim, vec sam resio da nadjem sraf za to da se postedim montiranja te druge rucke kad mi nije potrebna.

Inace, price o preciznosti u podesavanju obicnih 3-way ili 4-way glava u odnosu na ball-head su malo pretenciozne, i jedina prednost je kada treba pomerati aparat samo po jednoj osi a da po drugim osama pozicija ostane apsolutno ista.

Meni bi najvise odgovarala glava sa noznom komandom zakljucavanja i otkljucavanja glave, da mi bre ruke budu slobodne za rad sa aparatom i objektivom.

+Quote Post
cvele001
poruka Jan 13 2012, 09:54
Poruka #39

^^ NJS,

da si u prav u pravu si. Ja kao Ind. dizajner po vokaciji ima svakodevni kontakt sa raznim vrstama industrijske proizvodnje i QC je jedna od stvari koja najvise razlikuje dobavljace....

E sad, u slucaju Triopo, Sirui, Benro, verujte mi, samo je etiketa razllika.... U slucaju Triopo Mag serije, morali su da povuku taj model jer im je Gitzo zabranio prodaju, potpuno je identican, u stvari nije identiacn nego jeste Gitzo... Moze gitzo da bude 100x puta brend kad se pakuje u Kini... uzgred to mi je potvrdio i jedan od distributera Gitzo opreme, inace jako cenjen lik u regionu.... Na kraju krajeva, to je toliko jednostavan prozivod da nema neke velike nauke, sve se svodi na patenete i licence... masa Manfrotto proizvoda se u USA prodaje kao Bogen po csto nizoj ceni i za 30%, a samo druga etiketa....

Dakle, ko nece da da neke ozbiljne pare za Manfrotto, gitzo, i slicne sprave, onda je Velbon majka... Kome ne smeta da proba nesto sto kod nas nije popularno nek naruci Triopo... oni imaju karbon serije vec od 100 sa PDV-om.... Inace Ball heads su im jako dobre, imao prilike da radim sa jednom, cini mi se B3....

E sad, moj savet je, ako se puno kreces, onda karbon jer je lagan a cvrts, medjutim, ako radis u studiju i treba ti velika cvrstina, onda preoprucujem magnezijum-al kombinaciju... nije laka kao karbon sto je u mom konkretnom slucaju prednost i ima izuzetnu cvrstinu... takodje sa njima nema tog ljljuskanja pri duzim ekspozicijama...

ja na srecu imam 2 stativa, manji Manfrotto 290pro aluminijumski i 055xpro.... na oba sam zakacio istu glavu jer je neprejebiva i to je to. Ovaj manji za napolje i terenski rad a za studio i ozbilniji rad 055....

ako je neko clan Nikon kluba pri refotu, 055xpro kosta 14000 dinara sa popustom....

+Quote Post
barda
poruka Jan 13 2012, 18:13
Poruka #40

Datum reg.: 31-October 06
Član broj: 7,070

Igrom slučaja danas sam video uživo 190xprob (154cm, 2,1kg sa glavom 494), 055xprob(188cm, 2,8kg sa glavom 496) i velbon 530(152cm) sa glavam

Manfrotto ima prednost zbog lakog makro moda, i glava je bolja zbog posebnog podešavanja frikcije, tako da sam se odlučio za njih, ali još uvek se dvoumim 190 ili 055....
Meni je taman dovoljna visina 154cm (visina očiju) tako da nevidim prednost 188cm (možda je bolje što se ne izvuče skroz srednja šipka... ali je 700 grama teži, doduše sa malo boljom glavom)

Izgleda da će presuditi težina, pošto volim da šetam po prirodi - jeste karbon bi bio još lakši ali budžet ne dozvoljava smile.gif

I 055xprob preko kluba košta 15000din smile.gif (cvele011 uvek za malo pogreši wink.gif

+Quote Post

7 - broj stranica V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Thursday 17. October 2019 - 09:38

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.