Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Brzi objektivi srednje i niže kategorije za sportsku fotogrsfiju

V
todos_d
poruka Oct 6 2019, 10:11
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 12-January 15
Član broj: 53,488

Ovako, ne posedijem neke objektive i aparat da bih sr kurćio u sportskoj fotografiji. Međutim sa objektivima 24mm stm i canon 60mm imam vrlo zanimljive i fokusom precizne fotografije. Imam i tamron 90mm sa kojim s vremena na vreme ubodem po koju fotografiju, ne računajući portrete koje uradim u boksu ili na startnoj liniji. E ovako, pošto koristim crop ostaću na njemu još neko vrrme canon 77d. Interesantno vezano za njega da trpi t.j. odbija prašinu. Zanimljivo za tako jeftin aparat. Ono mene što jako interesuje je objektiv koji nema tako kratki dof a brz je ko canon 1.8 a imao sam ga. Idem u pravcu za fotografiju sa ribljem okom zbog tako specifične fotografije. Mimo ovoga znam da ću na kraju morati da uzmem 70-200 i to canonov bez stabilizacije, ali trenutno nije u dometu. Unapred zahvalan na date odgovore. Dakle, interesuju me brzi objektivi koji se junački bore sa prašinom a da su pristupačni, plus gore navedeno riblje oko.
Go to the top of the page

+Quote Post
yagodinac
poruka Oct 6 2019, 16:31
Poruka #2

Datum reg.: 8-April 10
Član broj: 35,332

Sem 70-200 2.8 za one tvoje motore ne pada mi ništa drugo suvislo na pamet. Mogao bih da lupim 55-250 IS koji je next_to_nothing, ali nije brz koliko bi tebi trebalo. Mogao bih da lupim egzotiku tipa Sigma 50-150 2.8 koja je malo skuplja i mnogo ređa, i veliko je pitanje kakva je (sigma=enigma). Msm, nije čudo što se standardna devijacija u statistici zove baš sigma.
Možda C85 1.8? Koliko se sećam tvojih slika uvek si imao problem da se udaljiš, tj da spakuješ celog motoristu u kadar, a to onda implicira neki brži prajm sa manjom žižom. Možda pedesetica 1.4?

+Quote Post
marvel
poruka Oct 6 2019, 18:25
Poruka #3

Datum reg.: 5-March 12
Član broj: 47,042

Ako vec planiras canon, onda `sto treba jesenas nek` bude veceras` kako kaze narod. Skupi, pozajmi, uzmi kredit pa kupi Canona. Nema poterbe da se mlatis sa kojekavim prelaznim spravama koje tesko posle prodas i ne znas sta ces sa njima. Samo gubis vreme, zivce, lovu bez potrebe.

+Quote Post
todos_d
poruka Oct 6 2019, 19:27
Poruka #4

Slažem se sa time da ne treba ići dalje od Canona. Nisam postavljao ovde odavno slike sa 24mm stm sam u skoku hvatao neverovatne momente. Za daljinu 60mm ok ali ne mogu baš mnogo da se odmaknem od prašine. Znam ako budem nastavio dalje ovom vrstom fotografije onda 70-200usm 2.8. Međutim mene sa crop mašinom zanima ultra blizu prilazak na skoku. U prevodu i ja u neposrednoj blizini. Zanima me nešto tipa 15mm riblje oko i slično. Ko se u tom segmentu pokazao kao najbrži. Znam da zavisi i od aparata, ali posle canona 700d, ovaj 77d ko nebo i zemlja. Imao sam i Canon 85 1.8 i Canon 55-250 is II. Prvi za portrete je bio odličan.
.

+Quote Post
Kisha
poruka Oct 6 2019, 21:45
Poruka #5

Datum reg.: 5-August 09
Član broj: 31,208

Ova tema nije za ovog podforuma

+Quote Post
todos_d
poruka Oct 7 2019, 11:35
Poruka #6

24mm STM, a dalje bih zeleo da slično ima fish-eye efkat u originalu.

+Quote Post
yagodinac
poruka Oct 7 2019, 15:01
Poruka #7

Aha, pa ja te nisam razumeo... Za široko i sport, a da ne košta k'o bubreg, nemoj 10-18 zbog blende, inače je sasvim dobar. Bolje bi bilo ako uspeš da nađeš Tokinu 11-16 2.8; 1.3-2 blende je brža a to za zamrzavanje bržih pokreta baš znači; na dužem kraju je razlika u brzini recimo 4x a to nikako nije malo. Fisheye osim manuelnih ne znam koji da spomenem budući da je C preskup, a i šta će ti to, širac je ionako korisniji, tačnije svestraniji (premda ne i širi za istu milimetražu). Btw, manuelni fishy može da bude upotrebljiv ako prefokusiraš unapred na neku zonu i čekaš da gospoda naiđu... Ali šta ja tebi solim pamet, ti to bolje znaš od mene laugh.gif

+Quote Post
todos_d
poruka Oct 7 2019, 16:57
Poruka #8

Znam malo sutra bolje od tebe. Hahaha..
Sad mi pada na pamet neki Samyang. Znam da ne bežim od Canona ali bih razmotrio i tu opciju. Kakva je tehnička razlika, ne računajući širinu izneđu Tokine 11-16 i 11-20? U principu ja takmičare i čekam, mada mora nekad i da se prate.

+Quote Post
yagodinac
poruka Oct 7 2019, 21:01
Poruka #9

Ova dva Samyanga mogu za krop, a kakvi su optički - ne znam ali 100% su bolji od ekvivalentnih zumova, plus tu je i bolja blenda za brzinu i (pomalo) izolaciju. Što se tiče Tokine 11-16 2.8 ovi moji astronomi je dosta hvale širom otvorenu, ja videh fajlove i to dosta oštro crta za 2.8 zum. Pomalo me podseća na Tamrona 17-50 koji je širom otvoren bio oštar za medalju.

+Quote Post
Elektroničar
poruka Oct 8 2019, 08:15
Poruka #10

Datum reg.: 9-February 09
Član broj: 27,569

Ja nisam znao sta je brz fokus dok nisam probao 70-200 f4 L. Toliko samo mogu da kazem. Da li ici na 2.8 ili IS ili nijedno, mislim da je najbolje da probas. Meni licno vise znaci stabilizacija. Nakon probavanja svakojakih zajebancija, meni L ima svoje ocigledne prednosti i ako je rijec o poslu, uvijek bih uzeo tako nesto. Ako je rijec o hobiju ili necem slicnom, sve zavisi sa koliko kesa se igra, ali treba biti svjestan da se nece vratiti osim prodajom tog istog objektiva. 10-18 sam koristio na sony-ju, pa ne znam u sustini kakav mu je AF, objektiv ok za te pare, daje sirinu, ali nista specijalno dobro, rekao bih najprije - ispunjava uslove sirca.
Sto se tice fisheye-a, ako ga nisi sam probao, predlazem da pogledas galerije nekih ljudi koji po tvom misljenju rade dobro to sto ti zelis. Moj utisak je da fisheye kul da upotpuni nesto, da doda dinamike, ali se koristi u par prilika i to je to. A i za tih par prilika treba staviti muda na crtu, pogotovo ako se hoce dobra fotografija motora u pokretu. Racunaj da bi ispunio kadar da ces morati da budes na 30ak cm od motora u pokretu, a to su zajebane stvari.

+Quote Post
todos_d
poruka Oct 8 2019, 10:10
Poruka #11

Imao sam prilike da se na stazi dotaknem laktom sa vozačima i imam *uda za te stvari. Zato ratujem sa obezbedjenjem ali i imam karticu moto saveza i da bih uopše imao priliku da šetam oko staze. Dosta prilika ima za fish eye. Start prolazak pored pa i skok, kamp. Prilike gde mogu da pridjem manje od dva metra. Razmisliću o tom Samyang 8mm. Inače stabilizacija ne pomaze kao što i sami znate brzog objekta. Na stranim forumima u principu kazu jedan jedini za ove stvari je 70-200 usm, t.j. najpovoljniji a da daje odlične rezultate. Dosta prilika ima i za 135mm, verovatno bi se tu Canon najviše snašao. Problem kod tih vozača kad treba da se uradi portret je taj kad osete da ih fotografišeš obično se okrenu ili spuste glavu, zato uvek dobro dodje malo veća distanca da ne osete da ste ih fotografisali. A na kraju obavezno mnogi pitaju, da li ima neka fotka za njih? Posle 25 trka baš sam dosta naučio oko psihologije takmilača i drugih detalja naročito tehničkih.

+Quote Post
djaniru
poruka Oct 8 2019, 18:04
Poruka #12

Datum reg.: 22-January 09
Član broj: 26,978

Samyang 12mm f/2.0 NCS CS

+Quote Post
yagodinac
poruka Oct 8 2019, 20:45
Poruka #13

CITAT (djaniru @ Oct 8 2019, 18:04) *
Samyang 12mm f/2.0 NCS CS

Prc; da to nije objektiv za mirrorless ja bih ga odavno koristio za Mlečne Puteve biggrin.gif

+Quote Post
djaniru
poruka Oct 8 2019, 22:33
Poruka #14

Datum reg.: 22-January 09
Član broj: 26,978

CITAT (yagodinac @ Oct 8 2019, 21:45) *
Prc; da to nije objektiv za mirrorless ja bih ga odavno koristio za Mlečne Puteve biggrin.gif

Da u pravu si sad videh, ima onda ovaj. Samyang 10mm f/2.8 ED AS NCS CS

+Quote Post
todos_d
poruka Oct 8 2019, 23:10
Poruka #15

A bre djaniru koristim crop i nekad sledeći će biti isto crop. Hahaha, šalim se. Pogledaću recenzije i primere osmice i desetke pa ću se verovatno odlučiti za jedan od ta dva.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Thursday 17. October 2019 - 09:00

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.