Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

7 - broj stranica V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic

Light & Render ChallenDZ 01 - Razglednica iz Sumrakovca, Maj 2010

V
SiCkMiNd
poruka May 5 2010, 02:04
Poruka #1

Urednik

Grupa: VIP
Datum reg.: 18-September 05
Član broj: 1,724

EEEVO KONACNO I LIGHTING CHALLENdzA KOJI JE VEC NEDELJU DANA NAJAVLJIVAN! WEEEE!

Pricam ti pricu:

Za pocetak, izvinio bih se ako zaista i postoji Sumrakovac smile.gif Svaka slicnost sa pravim Sumrakovcem je potpuno slucajna smile.gif

Dakle, godine 2150 Srbija je postala gigantska nuklearna sila (verovatno to znaci da je nuklearna energija totalno prevazidjena u ostatku sveta tongue.gif) i preko 30% evropskih nuklearnih reaktora se nalazi upravo u Srbiji....po nuklearnom potencijalu se posebno izdvajao gradic po imenu Sumrakovac, za koji niko nikada nije saznao zasto je tako nazvan...Jednoga dana, slicna sudbina koja je davne 1986 zadesila Cernobilj, desila se i u nasem malenom Sumrakovcu - Majstor Srba se zapio jednoga jutra tako jako da je, teturajucji se pritisao dugme za samounistenje i to je ovekoveceno kao njegovo poslednje pijanstvo...

Vi sami birate koje ste koleno Srbinih potomaka....samim tim birate i period u kome se iz velikog grada, vuceni zalom za zavicajem vracate u Sumrakovac da zivite, ili umrete....Provodite u njemu mesece, i resite svojim prijateljima u prestonici da posaljete razglednicu....koju cete naravno sami uslikati...
Da li ste Srbin sin ili chukun chukun unuk....da li se katastrofa upravo odigrala ili je davno prosla i Sumrakovcu dolaze bolji dani?
Vi cete nam to reci...
A slika govori kao hiljadu reci...
Render kao 1001.

Cemu ovo sluzi, a jos i ne radi?

Dakle, svi takmicari mogu slobodno skinuti scenu sa >> SLEDECEG LINKA << koju nam je obezbedio clan Zone CortoM, i izabrati nacin na koji ce je sami materijalizovati, osvetliti i izrenderovati. U RARu se nalazi scena u OBJ (+mat) fajlu, kao i u MAX 2009 formatu za korisnike 3ds maxa. Uz scenu ide i baza textura ali ona je samo za one potpuno mrzovoljne, ili one koji apsolutno nemaju vremena a zaista zele da ucestvuju sa minimalnim utroskom vremena. Dakle, ono sto se ocenjuje je vas osecaj za materijale, svetlo, render i finalni kompoziting na zadatoj sceni. Budite kreativni i napravite atmosferu kakva drugima ne pada na pamet...ubacite jos koji predmet da scenu ucinitie jos blizom sebi, da scena jos bolje opise sta ste zeleli da prikazete...neka scena isprica pricu Sumrakovca

Obicni shotovi scene Sumrakovca iz viewporta:

Inspiracija

To sto se radnja odigrava u Sumrakovcu nema nikakvog razloga da krajnja slika zaista bude obavijena takvom atmosferom....a sta ako su stanovnici Sumrakovca srecni i sa to malo sto imaju? Sta ako u Sumrakovcu nikada ne zalazi Sunce, niti se nadvijaju kisni oblaci? A sa druge strane...mozda je upravo Sumrakovac grad duhova, gde ruine nekada velikog grada imaju vise zivota od njegovih stanovnika...sami ispisite sudbinu jednog grada kroz par svetala, par setovanja rendera i par toucheva u Photoshopu smile.gif

Praaavila, pravila...da bi me udavila...

Mozete sami izabrati ugao kamere koji god zelite i mislite da ce najbolje opisati vasu ideju. Takodje, sto se tice modelovanja i izmena na sceni, i one su dozvoljene, samo u domenu toga da celokupna scena ostaje prepoznatljiva. Dakle, ubacite kola, ljude, zombije, zmajeve, deda mraza, toma i dzerija, promenite raspored zgrada malo, dodajte table i reklame na zidove, samo nemojte potpuno izmeniti scenu.
Mozete koristiti 3d paket po zelji, post produkcioni software po zelji, render po zelji i naravno, sve tehnike koje poznajete.
Deadline za predaju radova je 31. Maj u 23:59.

Kako ucestvovati ?

S obzirom da smo svi ovde prvenstveno da bi se zabavili i ponesto naucili, osnovni uslov za finalno razmatranje vaseg rada na kraju meseca je da se ukljucite i aktivno kacite WIP (work in progress-e) upravo u ovoj temi. S obzirom da je ovo tek prvi challenge, svi takmicari ce paralelno kaciti WIPove i komentarisati ih u istoj temi, dok, ako bude dobrog odziva od sledeceg mozda mozemo ocekivati i zasebne teme za svakoga, pa mozda i ChallenDZ podforum.
Dakle, ucestvujte, konstruktivno i kreativno komentarisite, kacite sav svoj napredak, podelite znanja i iskustvo sa drugima, i na kraju cemo svi biti pobednici.

I sta ja zapravo kacim na kraju?

Pred kraj meseca cu okaciti temu gde necete komentarisati vec ce se u nju kaciti samo Finalni radovi, a potom ce ta ista tema sluziti za glasanje za najbolje radove.
S obzirom da je prvi challenge, nije ogranicen broj radova po takmicaru, dakle moze okaciti koji god broj radova zeli, dokle god veruje da su oni zaista zavrseni.
U postu u kom kacite finalni rad potrebno je okaciti Finalni render, ali uz njega mozete okaciti i neograniceni broj propratnih rendera. Bilo bi lepo videti i wire modela, kao i potencijalni shot postavke svetala iz viewporta.
Slike ne bi trebalo da budu manje od 800x600 ali ni vece od 1500x1000.
Takodje, uz sliku bi bilo lepo da okacite utroseno vreme na rad, software koji ste koristili, eventualno i tehnike koje ste koristili.

Kako da znam da sam bio najbolji, najludji i najbrzi?

Nakon sto se zavrsi mesec i zakljuci kacenje finalnih radova otvara se glasanje na temi sa finalnim radovima. Glasanje ce trajati 3 dana nakon cega se ono zakljucava. Da bi ipak glasanje imalo i ozbiljniju crtu, kao sto je i Watson cinio na prethodnim challengeima, pozvacu 5 eminentnih clanova Zone koji ce kao ziri davati po 3, 2 i 1 glas za tri po njima najbolja rada. Sa tim glasovima, zakljucicemo taj challenge i proglasiti pobednike.
S obzirom da je cilj da svi nakon svakog ChallenDZa povecaju nivo znanja, pobednik se obavezuje da ce za Dizajn Zonu napisati sveobuhvatni tutorijal kako je kreirao pobednicki rad. A sad, deo koji svi vole... smile.gif

NAGRADE! (verovali ili ne ima i toga)

Evo cak i prvi ChallenDZ je uspeo da privuce neku paznju te da pobednicima obezbedi neke nagradice....verujem da ce svaki novi ChallenDZ biti sve veci i veci, te da ce i nagrade biti sve vece i vece.
Naime , pored fizickih nagrada koje imamo, svi pobednici a i oni koji ucestvuju ce dobijati Fame poene, i tabela sa skorom svih koji su ih zaradili ce se nalaziti na >> OVOJ TEMI <<. Tamo cete videti da mnostvo clanova, po mojoj slobodnoj i skromnoj proceni, vec ima pocetni broj poena, za dosadasnje ucestvovanje na forumu...uzivajte u svojim poenima smile.gif, a ako budete najbolji...i u sledecim nagradama :

I MESTO (DZampion)

Dzampion ovog prvog light & render challengea dobija sjajni profesionalni gaming mish cije karakteristike mozete pogledati na sledecoj adresi
http://store.razerzone.com/store/razerusa/...goryId.40946100
Ovo nam je omogucio clan ddd s, i njegov studio Goblen ciji link imate nize u ovoj poruci.

II MESTO (viceDZampion)

III MESTO

Za realizaciju ovog ChallenDZa najvece zahvalnice upucujem ljudima bez kojih, pa bar ne bi izgledao ni priblizno ovako:
CortoM – Donator Scene na kojoj ce se trositi vasa procesorska snaga! Posetite njegov sajt na http://www.krug3.org/K3new/index.php?optio...21&Itemid=8
Ddd s – Kao coveku ciji je studio obezbedio glavnu nagradu na Lighting challenDZu! Posetite njegov sajt na http://www.goblenstudio.rs/
Watson & Ajkula – Kao coveku koji je duhovni otac predjasnjih Challengea i jedan od onih koji su se ranije najvise trudili da ih ucine stvarnoscu.
Stefan Morell - Covek koji je izvorno uradio scenu na kojoj cemo raditi. All credits to him, hail hail...

Stvarno ocekujem veliki odziv jer mislim da ima mnogo prostora za improvizaciju, zanimljivih detalja, a scena je takva da moze da se radi i danima, ali isto tako sa jasnom idejom da se razbije za svega par sati.

Ajd’ sad, miseve u ruke, znam da svi imate bar tih par sati, pa da otkinemo po radovima i 3dtotal i CG Society 
Happy Lighting and Rendering!
Uros
Go to the top of the page

+Quote Post
SiCkMiNd
poruka May 5 2010, 02:12
Poruka #2

Urednik

A sada vi smile.gif

Kritike, komentari, pohvale, pokude, ispravke svih gresaka koje sam mozda napravio, pitanja, rasprave, prve idejice, prvi koncepti, pa bogami i prvi, najmanji WIPovi... smile.gif

+Quote Post
watson i ajkula
poruka May 5 2010, 06:35
Poruka #3

Grupa: Članovi
Datum reg.: 5-July 07
Član broj: 12,063

5+, fenomenalno!

smile.gif

+Quote Post
hr0nic
poruka May 5 2010, 08:34
Poruka #4

Datum reg.: 12-March 10
Član broj: 34,894

bash mi se svidza scena, bice ovo zanimljivo rendanje smile.gif

+Quote Post
ddd s
poruka May 5 2010, 09:56
Poruka #5

Datum reg.: 8-September 06
Član broj: 6,221

Zagrevanje procesora i mašte.
15 min setup.

+Quote Post
nik_one
poruka May 5 2010, 09:59
Poruka #6

Datum reg.: 29-November 08
Član broj: 25,597

Fino,fino:)

Evo i jedan brzinski render od mene.

Poz

EDIT

I jedan brzinski sumrak:)

+Quote Post
Buca3
poruka May 5 2010, 10:01
Poruka #7

Datum reg.: 27-November 05
Član broj: 2,427

Imam problem sa rapidom, jel moze neki mirror....

+Quote Post
hr0nic
poruka May 5 2010, 10:11
Poruka #8

evo i ja malo zagrevam kameru i svetla smile.gif

+Quote Post
:HGT:
poruka May 5 2010, 11:15
Poruka #9

Datum reg.: 25-May 05
Član broj: 744

Kad je vec razglednica.... biggrin.gif

+Quote Post
SiCkMiNd
poruka May 5 2010, 11:25
Poruka #10

Urednik

uh, lepo ljudi, drago mi je da je vec krenulo smile.gif

Elem, evo za Bucu3 i za sve one koji imaju problem sa Rapidom, mirror scene na Megauploadu

http://www.megaupload.com/?d=IFRG2RGR

+Quote Post
nik_one
poruka May 5 2010, 11:57
Poruka #11

Treba izmeniti prvi post u temi i dodati Stefan Morrell-a u credits.

Poz

TJ ako je ovo on modelovao i texturisao. Tako mi deluje:)

+Quote Post
hr0nic
poruka May 5 2010, 12:27
Poruka #12

evo jos malo isprobavanja, malo sam ispomerao neke zgrade.... sad cu se bacim na neka sitna modelovanja smile.gif

+Quote Post
vip88
poruka May 5 2010, 12:39
Poruka #13

Datum reg.: 29-August 09
Član broj: 31,501

...odlicno ljudi...svaka cast...bice ovo zanimljiv ChallenDZ...necu moci da ucestvujem posto mi je crko komp i sad radi sa delovima koje sam skupio iz komsiluka smile.gif pa cu ja pokusati samo onaj speed modeling,ako i to budem mogao da radim sad.gif
pozZ i pomno vas pratim smile.gif

+Quote Post
Marko Jakonic
poruka May 5 2010, 16:38
Poruka #14

Datum reg.: 30-March 10
Član broj: 35,179

Da li je neko primetio da na DZoni postoji podforum koji se zove Arhitektura, ovo je 3d modelovanje? kakve ovo ima veze sa istim? dokle bre vise geometrijski oblici? ovo kao da je skup arhitekti... kakav Celendz? dajte nesto da se stvarno modeluje.. nesto za sta je potrebno vise dana modelovanja... a ne kao neki ovde.. citiram:Zagrevanje procesora i mašte.
15 min setup., zar je dotle doslo? da se neki rad radi 15 min.? dajte ljudi..... i premestite ovu temu u Arhitekturu molim vas, ovo veze nema sa 3d modelovanjem!!! dajte nesto organski... gde vam je masta? boze boze... nemam reci

+Quote Post
nik_one
poruka May 5 2010, 16:58
Poruka #15

Pa ovo je gotova scena skoro spremna za render. Nema sta tu puno da se modeluje, sem da napravis nekog karaktera a scenu iskoristis za environment.
Poz

+Quote Post
SuCuR
poruka May 5 2010, 17:04
Poruka #16

Datum reg.: 26-April 06
Član broj: 4,371

CITAT (Marko Jakonic @ May 5 2010, 17:38) *
Da li je neko primetio da na DZoni postoji podforum koji se zove Arhitektura, ovo je 3d modelovanje? kakve ovo ima veze sa istim? dokle bre vise geometrijski oblici? ovo kao da je skup arhitekti... kakav Celendz? dajte nesto da se stvarno modeluje.. nesto za sta je potrebno vise dana modelovanja... a ne kao neki ovde.. citiram:Zagrevanje procesora i mašte.
15 min setup., zar je dotle doslo? da se neki rad radi 15 min.? dajte ljudi..... i premestite ovu temu u Arhitekturu molim vas, ovo veze nema sa 3d modelovanjem!!! dajte nesto organski... gde vam je masta? boze boze... nemam reci

pa super si se setio... ajde sada organizuj jedan CelenDZ sam!! wink.gif

sve pohvale organizatorima!!

+Quote Post
Marko Jakonic
poruka May 5 2010, 17:39
Poruka #17

Datum reg.: 30-March 10
Član broj: 35,179

CITAT (SuCuR @ May 5 2010, 17:04) *
pa super si se setio... ajde sada organizuj jedan CelenDZ sam!! wink.gif

sve pohvale organizatorima!!

evo Celendz....

posto se ovaj podforum zove 3d modelovanje... da opravda svoje ime neka se radi onda o 3d modelovanju

ko zeli neka modeluje neko ORGANSKO bice iz glave, koje ima od prilike... 3 noge, 2 ruke, rep, 3 oka, i sl...
posle pobednicki rad odaberemo i onda sa istim napravimo CELENDZ u animaciji... posto ima i taj podforum....

i sad nek mi neko kaze da to nije zanimljivije od ovog ovde gore celendza.... malo da se i masta upotrebi...

pozdrav

+Quote Post
:HGT:
poruka May 5 2010, 17:42
Poruka #18

Datum reg.: 25-May 05
Član broj: 744

Imas vec chall za modelovanje... What's the problem?? dry.gif

+Quote Post
SiCkMiNd
poruka May 5 2010, 17:42
Poruka #19

Urednik

@ Marko

Mozes primetiti da je ime challengea Light & Render, dakle, prva stvar je da su modelling i renderovanje razdvojeni na potpuno dva razlicita challengea. Takmicenje u modelovanju se odigrava na ovom linku >> http://www.dizajnzona.com/forums/index.php?showtopic=74628, i kao sto ces primetiti, nema ni jednu dodirnu tacku sa arhitekturom.

Takodje, upravo u ovom Light challengeu sledeceg meseca ce tematika biti materijalizacija i renderovanje sampionskih trofeja koji se tamo izmodeluju ovog meseca, te ni ovo nece biti striktno arhitektonsko osvetljavanje. Kao sto vidis, tema se ne zove napravite realisticno osvetljenje oronulog grada, vec, bar ja tako ocekujem, da ce pobednici napraviti nesto potpuno uvrnuto, neocekivano, i neobicno na polju i osvetljenja i atmosfere. Ne bih u ovako ranom stadijumu prejudicirao ali je za sada u ovom pocetnom stadijumu (gde ja zapravo nisam ni ocekivao jos uvek WIPove, ali sam prezadovoljan sto ih vec ima) :HGT: sa svojim umetnickim touchom otisao (kazem, za sada) korak dalje od ostalih...sve ostalo vec izgleda jako lepo....ali mu fali jos mnogo extraordinary touch-eva da bi posedovalo pobednicki duh...ali zato je jos mesec dana pred nama smile.gif

Takodje, ChallenDZ ne sme da oduzima mnogo dana...jer vecina ljudi ovde su profesionalci ili studenti, a dobro je poznato koliko svako od njih ima vremena da se bavi challengeima...ja prvi ne bih radio nesto sto mi treba 5 dana da zavrsim, jer ako vec zbog posla sedim 12 sati dnevno za kompom, ne zelim jos 5 sati da nemam zivota. Dakle, cilj je na ovom malom uzorku videti ko je koliko spreman da isfantazira...nije cilj da vidimo ko ima najvise slobodnog vremena, vec u najmanje vremena ko moze navise da pruzi.

Tako da, ovde ne postoji nista vezano direktno za arhitekturu, ali slobodno sugerisi na sta si mislio, pa cemo ako je konstruktivno, ispraviti u buducim ChallenDZima.

Pozz
U.

+Quote Post
nik_one
poruka May 5 2010, 17:43
Poruka #20

@Marko Ne vidim u cemu je problem. Niko te ne sprecava da napravis to o cemu pricas, ubacis ga u ovu scenu i pobedis na takmicenju...

Poz

+Quote Post

7 - broj stranica V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Tuesday 18. June 2019 - 08:13

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.