Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Dorada stampanog materijala, Design kartonske ambalaze full

V
MIQEL
poruka Dec 26 2005, 01:08
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 25-December 05
Član broj: 2,718

Ovom temom se malo ljudi bavi. I na forumima obicno nema mesta za istu jer je malo i znanja o tome na ovim prostorima. smile.gif Zato odlucih da pokrenem ovu temu jer sam misljenja da mogu mnogo da pomognem nekome ko se ovim bavi.
Na primer STANCANJE , STANC FORME , TEHNICKA RESENJA ZA KUTIJE ITD
Prikačeni fajlovi
Prikačen fajl  forme_1.jpg ( 31.26K ) Broj download-a: 530
Prikačen fajl  HDELBERG_CYLINDAR.jpg ( 60.34K ) Broj download-a: 439

Go to the top of the page

+Quote Post
nisam_ja
poruka Oct 18 2006, 15:03
Poruka #2

Datum reg.: 18-October 06
Član broj: 6,830

Ajde da se i ja uključim. Imam i ja neka znanja o tome.

+Quote Post
gervasius
poruka Oct 18 2006, 16:17
Poruka #3

Grupa: Urednici
Datum reg.: 27-February 06
Član broj: 3,548

Super. Može jedno pitanje?
Jednom mi je jedan štampar rekao da prilikom crtanja štancni debljina linja treba da bude 0,4 mm, navodno zato što je to debljina testere kojom majstor seče ploču. Interesuje me da li je to tačno, i pre svega da li je to uopšte bitno.

Unapred hvala!

+Quote Post
MrBig
poruka Oct 18 2006, 20:15
Poruka #4

Datum reg.: 31-March 06
Član broj: 4,003

CITAT (MIQEL @ Dec 26 2005, 02:08) *
Ovom temom se malo ljudi bavi. I na forumima obicno nema mesta za istu jer je malo i znanja o tome na ovim prostorima. smile.gif Zato odlucih da pokrenem ovu temu jer sam misljenja da mogu mnogo da pomognem nekome ko se ovim bavi.
Na primer STANCANJE , STANC FORME , TEHNICKA RESENJA ZA KUTIJE ITD

Post iz Dec. '05 ?

+Quote Post
BossCo
poruka Oct 19 2006, 19:58
Poruka #5

Datum reg.: 14-December 05
Član broj: 2,614

Kad ste vec kod ove teme - Postoji jedan ODLICAN plugin za Illustrator. Zove se FoldUP 3D. Uz njegovu pomoc mozete fajl koji je namenjen pripremi za stampu pretvoriti u 3D model kutije (izrendan) sa sve animacijom savijanja. Vrlo efektno za pokazivanje klijentima a ujedno i za proveru pozicija posle stancanja i bigovanja. Naravno sve ovo iz Illustratora - samo je potrebno napraviti Layer za big i Layer za stanc. Na layeru za big treba odrediti uglove savijanja. Ovi layeri se mogu koristiti i za filmovanje tj. za izradu alata tako da nema duplog posla.

Plugin za svaku preporuku. biggrin.gif

+Quote Post
gervasius
poruka Oct 19 2006, 21:32
Poruka #6

Grupa: Urednici
Datum reg.: 27-February 06
Član broj: 3,548

Znam za ovaj plug-in, ali nemam lekić.

Skoro sam nabavio ArtiosCAD, program za crtanje štancni. Odličan softver. Ima gomilu gotovih rešenja za koje samo treba uneti dimenziju ambalaže i to je to.

Inače Boško, prijatno sam se iznenadio kad sam te prepoznao.

Pozdrav od Milana, ex unigrafika! biggrin.gif

+Quote Post
BossCo
poruka Oct 20 2006, 09:19
Poruka #7

Datum reg.: 14-December 05
Član broj: 2,614

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Pozdrav Milanche.

Al je mala ova velika Srbija... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Lekic imam ja ali za verziju za IL 10. sad.gif

Probacu ovaj soft sto si ti rekao, mada sam sad u drugim vodama.

+Quote Post
MIQEL
poruka Oct 25 2006, 19:49
Poruka #8

Datum reg.: 25-December 05
Član broj: 2,718

Nisam dugo gledao ovu temu jer jedno vreme nisam svracao na forum.
Ali evo da resimo nedoumice oko debljine linija lejeru stancforme ili na filmu za izradu u koliko se ne reze sa fajla direktno.
- ukoliko se forma reze rucno preporucena debljina linije forme je 2 PT ( razlozi: Laksa kontrola rezanja iz ruke
Ljudsko oko je svakako bolje vidi nego Hireline smile.gif )
- Ako formu reze masina sa fotocelijom koja prati liniju sa filma ili pausa debljina linija mora biti obavezno 1PT
- u koliko se forma reze laserom ili numericki upravljanom masinom debljina linije forme mora biti uvek 0.5 PT
na stanc linijama (linije reza) , big linije (linije savijanja) moraju biti posebno grupisane i njihova debljina treba da iznosi 1 PT
Sto se tice crtanja formi moze se odraditi bilo kojem vektorskom programu ali moj glas ide za kombinaciju ArtiosCad i Corel artiosov fajl exportovati u EPS , import u Corel kao poseban lejer odradi se stampa , Exportovati ko EPS i kad se takav fajl vrati u Artios postoji njegov preview u 3D varijanti cak postoji kontrola gresaka sa zazorima pakovanja u zavisnosti od debljine materijala koji se stanca i mogucnost kontrole zatvarana.
Nadam se da ce ovo koristiti nekom. smile.gif
Posto svaki dan gledam katastrofu od crteza stancformi wink.gif

+Quote Post
DizZmaja
poruka May 13 2008, 16:09
Poruka #9

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 12-December 05
Član broj: 2,597

...bicu kratka i jasna...mozda neko ovde zna gde bih na netu mogla nabaviti nesto teoretski o stancovanju, bigovanju...doradi ambalaze uopste... treba mi kao prilog za diplomski...
Hvala unapred!!!

+Quote Post
mladenovicsreten
poruka Aug 29 2009, 09:23
Poruka #10

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 6-December 05
Član broj: 2,526

Malo kasno odgovaram na temu ali evo par savet.

Radim u velikoj fabrici kartonske ambalaze. Vecinom se bavimo izradom transportnih kutija i stancni.

Sto se stancni tice debljina linija za stancnu nema veze sa tom drvenom plocom na kojoj ona stoji.
Debljina linija za nozeve je tacno definisana kao i debljina linija za bigove i za perforaciju.

Kad se radi kompjuterska priprema za stancnu uradi se u tankim linijama cela stancna a masina koja radi linije na stancni, na nozeve stavlja jedne linije, a na bigove druge...Te linije su uvek iste. Bigovi su nesto malo nizi... nizi su za debljinu materijala. nekih par mm.

Stancne mogu da se rade rucno, a postoje masine koje to rade automatski sve.....Laserom iseku sper i po crtezu iz programa rade linije na stancni. Kod mene u fabrici je rucna masina za izradu stancni, koja je dosta teska za rad dugo vremena treba da bi se izvukle krive na klapnama.

Sto se tice toga da ti je stampar rekao da radis linije od 0.4mm moguce da se odnosilo na cito linije koje se lepe na cilindar ofset masine radi perforacije, u drugim slucajevima to je cista glupost.

Ja stancne kad crtam crtam iskljucivo iz najtanjih linija obicno 0.2mm. Sve linije na stancni su mi iste debljine, samo perforirane linije treba naznaciti.

+Quote Post
Genije_Online
poruka Mar 4 2015, 13:43
Poruka #11

Datum reg.: 21-March 09
Član broj: 28,701

Stara je tema i dugo nije pisano u njoj, ali interesuje me ako ima neko neki nacrt ili neka uputstva za izradu rol štancne manjih dimenzija, ručnu ili električnu.. Planiram da napravim jednu za sebe, za neke manje poslove isecanja kutijica, fascikli i nekih nepravilnih oblika papira za "craft" stvari..
Hvala.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Thursday 22. August 2019 - 06:14

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.