Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Trodimenzionalno kretanje?, Problematika jednostavne šetnje kroz trodimenzionalni prostor

V
Konzul
poruka Apr 25 2010, 16:03
Poruka #1

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 30-June 05
Član broj: 1,107

Pozdrav!

Treba da organizujem uradim interaktivnu mini-igru koja uključuje kretanje lika kroz ulicu, sa mogućim pogrešnim odlukama i stranputicama koje ga vraćaju na početak.
U principu - to je jednostavno.

Razmišljam da, radi toga da to lepo izgleda, primenim pristup nalik onom u "Sam&Max" seriji - trodimenzionalni prostor gde se likovi kreću samo po dve ose uglavnom po fiksiranim nevidljivim "šinama", a to uglavnom izgleda kao elegantni spoj arkade i point&click avanture.
Isto tako - fiksirao bih kameruda ih prati po svojim "šinama", i verujem da bi to izgledalo odlično.

Pošto sve treba da izgleda "cartoony" - ne brine me mnogo ni teksturiranje ni modelovanje ni animiranje (očekivanja su manja zbog stila).
Ono što me zanima je - kako to sa programerske strane može da se postigne?

Reč je o maloj igri - neće se više od jednog programera angažovati.
Da li to može da se obavi elegantno u nekoj Flash formi?
Da li postoji neki 3D engine koji je relativno dostupan i opušten da se objekti i kretanje iz Max-a prebace tu i to sve odlično radi?

Jel' iko zna za neki način da se to uradi a da ne zahteva skup, prekaljen tim koji je odvojio mesece i mesece za celu stvar?
Go to the top of the page

+Quote Post
vili
poruka Apr 25 2010, 21:20
Poruka #2

zli poručnik

Grupa: Admin
Datum reg.: 19-January 05
Član broj: 68

Forum "Interaktivni dizajn" je galerija radova clanova foruma - teme kao sto su "Imam problem...", "Šta raditi", "Jel zna neko", linkovi, JavaScript, PHP, ASP, HTML, CSS, WTF itd... postavite u njima odgovarajuci forum. Ako niste sigurni gde, potrazite pomoc nekog od urednika ili administratora putem privatne poruke.

Pročitaj ostalo: http://www.dizajnzona.com/forums/index.php...8#ixzz0m94Oxx3Q

+Quote Post
luki
poruka Apr 25 2010, 21:56
Poruka #3

Grupa: Članovi
Datum reg.: 6-January 08
Član broj: 18,338

pitaj ovde.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Wednesday 19. December 2018 - 11:35

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.