Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Forum Rules *** PRAVILA FOTO FORUMA *** Pročitaj pre postovanja!
38 - broj stranica V  « < 36 37 38  
Reply to this topicStart new topic

Malo portreta od mene...

Ocena 3 V
V
bamby
poruka Juče, 20:46
Poruka #741

Grupa: Članovi
Datum reg.: 14-March 06
Član broj: 3,762

CITAT (Jo Husafet @ Nov 22 2017, 23:50) *
... P.S. Nemam trenutno ni vremena ni zivaca ...

Pa što ne kažeš. 003.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
simazoran
poruka Juče, 23:39
Poruka #742

Datum reg.: 3-January 10
Član broj: 33,661

ode tema wacko.gif

+Quote Post
Foto turista
poruka Danas, 10:00
Poruka #743

Datum reg.: 19-March 15
Član broj: 53,818

@ajfile
@simazoran
@1odKolega

Sta da se radi, sve je u redu dok se komentarisu fotografije, a ne autro fotografije. Decko je klasican kreten, pojavio se ovde sa nekim bahatim stavom da bi me proziva kako se hvalim, sta znam, sta ne znam, pokusava nesto da me podjebava, i na kraju napravio budalu od sebe, genije 003.gif

"ne moze se od nocne fotke u uslovima ulicne rasveta napraviti nesto sto nije, a da to ima smisla, i da moze ja ne umem "

"Ponekad postavim fotku pre i posle obrade, ovaj put nisam pa kad vec diskutujemo pisem sta sam radio, mada recima ne umem bas sve da objasnim... Recimo ovo frikvenci separejs ritach nema pojma ni sta je to a mozda sam i radio a da ne znam"

"Verovatno nisi pratio temu a nekoliko puta sam do sada pisao, ja nisam pogledao ni jedan jedini tutorijal niti mi je neko nesto pokazao sta i kako u LR i PS, jedino kako se pravi osnovna postavka za FS preko koje radim i D&B na svoj nacin."

"Mozda jednu fotografiju napravim u nedelju dana, to je neki prosek, jedan kadar, toliko sam aktivan"

"Mnogo puta do sada napisao sam da su gotovo sve moje fotografije tehnicki korektne turisticke porodicne fotograifije, na kojima moze da se vidi korektna kompozicija kadra, svrsishodna obrada, i jednostavna idejna razradjenost kadrova posto su gotovo sve fotografije reziran, a u par primera pokazao sam da mogu da budu i mnogo vise od toga."

Napisem sve ovo i dodje debil sa ovakvim kometarom "što se praviš blesav? čitaj šta si napis'o, pa razmisli; upireš iz sve snage da zvučiš kao profesor a pojma nemaš ni šta si mislio"
Cime sam se pohvalio i sta zvuci porfesionalno u mojim recima koje sam citirao, to sto sam nave da nesto ne znam, ne umem, to sto napravim jednu fotografiju nedeljno, i sto za svoje fotografije mislim da su pristojen turisticke porodicne fotografije, jos sam napisao da nisam gledao tutorijale sto znaci da sam bukvalno samouk ???

"fotografije su ti prosečne za opremu koju imaš "
Ali ovo je ipak pobedilo, ono kada je neko bas glup pored toga sto je primitivan pa na prvu ofira sebe, sta je ustvari to sto mu nanosi dusevni bol 003.gif

Pa cak i da sam se hvalio nikoga nisam vredjao i omalovazavao. Jednostavno nema sta da pricam sa kretenom koji se obraca na ovaj nacin "TI SI DEČKO BUDALA, JEBO TE TRN, IZNAPUŠAVAŠ MI GA BAŠ " mogu samo da se sprdam sa njim i pravim budalu od njega, jer mene ovo sve ne dotice, kao sto sam vec napisao sustinski bas me briga sta ko misli "meni je bitno da ja znam zasto nesto radim bas tako kako se vidi na fotografijama, a da li ce to nekome da se dopadan, to mi ni najmanje nije bitno. Ipak u nekoj svojoj dokolici volim da razmenim koju rec na temu fotografija, diskusija pozitivno utice na kreativno razmisljanje" Kada se diskutije sa normalnim ljudima a ne sa retardima, a vas smatram normalnim pa sam vam zato i odgovorio, jer @ajfile nismo isti ja i @MIODRUG, ja kometarisem fotografije ovde na forumu, ne autore, ne vredjam, ne omalovazavam, ali uvek sam spreman da vratim milo za drago i da napravim budalu od svakoga ko misli da moze da podjebava wink.gif

Za kraj mogu samo da zamolim da se bavimo iskljucivo fotografijama, jer tako je najbolje smile.gif

+Quote Post
simazoran
poruka Danas, 12:26
Poruka #744

Datum reg.: 3-January 10
Član broj: 33,661

Da se vratimo na temu mogao bi da probas malo da tu boju koze ublazis, ima suvise Nikonskog smeka(molim kolege Nikonske da se ne uvrede neki Nikoni vuku na takav kolorit, ne svi), dosta zuckasto zelenkasto i vostano izgleda.E sad ima tu i uticaja nijansa koze kod modela.Ne znam da li imas negde na snimcima povrsinu sa koje bi mogao da skines WB pa da probas drugacije da je korigujes.Mozda nece izgledati prirodno ili realno, ali probaj pa uporedi, mozda ti se i svidi

+Quote Post
Elektroničar
poruka Danas, 12:43
Poruka #745

Datum reg.: 9-February 09
Član broj: 27,569

ja sam da napisem jos jedno slternativno, nezagadjeno misljenje wb-ovima, saturacijama i sl.
Pokazah djevojci, bez ovih inputa i sve rasprave, prva reakcija je bila "sta je to sa kozom, sto je cudna". Al ono, opet tvoja fotografija, das razumijemo, ne bih ni pisao ovo da nema potencijala da bude bolja dosta smile.gif

+Quote Post
Foto turista
poruka Danas, 13:45
Poruka #746

Datum reg.: 19-March 15
Član broj: 53,818

Nemoj da mislite da ne razume sta zelite da mi kazete, i da moje odgovore tumacite pogresno smile.gif Jasna je meni poneta vasih reci, i mogu da se slozim da bi to sto kazete i predlazete dovelo do drugacijih dobrih rezultata, verujem velikoj vecini boljih rezultata, ali ne i meni konkretno sto se tice ove fotografije. Vodio sam se drugacijom idejom, objasnicu.
Radi se o tome da je svetlo u kombinaciji sa pozom bukvalno prepeglalo njeno lice, pre svega potpuno su se izgubili podocnjaci koje inace najcesce ima, i neke druge karakteristike njenog lice, izgleda kao da nema 36god nego 20 tongue.gif Ovo sto si napisao "vostano izgleda" jedan je od razloga zasto je obrada na kraju otisla u tom pravcu, isto to sam video na probnom snimku, izgleda kao lutka koja sedi kraj bazena, pa sam u skladu sa tim osmislio kadar i fotografiju finalizirao u obradi. To je ono sto sam napisao, jednostavno idejno razradjen kadar, jer u usnovi i jeste jednostavna ideja kojom sam se vodio... Poenta je da najcesce iza svake fotografija postoji neki misaoni procesa, neka ideja kojom se vodim, najcesce jednostavna, nesto sto me inspirise da napravim bas takvu fotografiju. U skaladu sa tim ne mogi da kazem da bi to sto predlazete i sto vi vidite da bi bilo bolje, i meni bolje, ako znam zasto sam uradio sve ovako kako sam uradio.
Ne idem okolo skoljocajuci na sve tek onako, pa onda da biram u obradi sta moze da prodje, pa zatim na sve to neka instant obrad po sistemu da se svima dopadne, da ispuni sve kriterijume i ustaljene sablone. Ne razmisljam na taj naci, ne radim na taj naci... Bez makar malo inspiracije i idjeje u osnovi, nema ni fotografije, tako je barem u mom slucaju, to je i razlog zasto kazem "ni najmanje mi nije bitno sta ko misli o mojim fotografijama u smislu da ce to uticati na dalji rad, na sustinu, pored toga sto imam pravo da mi nesto bude bitno/nebitno, i za to postoji opravdani razlog, mogu da odgovorim ako te bas zanima koji je razlog, ali bez obizra na to smatram da je diskusija korisna, jer to sto meni nije bitno ne znaci da nekom nece da bude bitno, da taj neko nece da usvoji moje ili tvoje misljenje i implementira to sto je procitao u nesto sto radi"

Sve nastaje na licu mesta, ideja, inspiracija, i realizacija, kao sto sam vec napisao, meni je to razonoda, opustanje, razlog vise da negde izadjem, odputujem sa suprogom smile.gif Evo i par primera na kojima mogu da se vide jednostavne rezirane fotografij uz minimalisticki pristup, ali idejno malo razradjenij od fotografije koju trenutno kometarisemo, sa dosta kvalitetnih elemenata u svom sadrzaju, tehnicki vise nego dobre i sto je najvaznije u svojoj jednostavnosi imaju izrazen narativni kontekst, a to je svi ce se sloziti najveca vrednost koju fotografije moze da ima, da prica neku pricu, da ima emocije. Vecina tome tezi po svaku cenu, ja ne po svaku cenu, ali ne bezim od toga ako ima dovoljno elementa za takvu fotografiju.

https://www.flickr.com/photos/131752913@N03.../in/dateposted/

Ne bi bilo fer da vas lazem i pisem nesto sto ne misli da bi svakome ugodio, a ako u ovome sto sam napisao postoji nesto zbog cega treba da mi se sudi, onda mi sudite, ili razlog da neki indijanc upada sa nekim arogantnim stavom tipa "što se praviš blesav?" "pojma nemaš ni šta si mislio" i slicno, mada sta god ja pisao to nije nacin na koji ce neko komunicirati samnom wink.gif

+Quote Post

38 - broj stranica V  « < 36 37 38
Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Friday 24. November 2017 - 17:36

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.