Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

SCREEN FT-R3050 + Harlequin RIP, Problem sa osvetljivacem

V
milosarsic
poruka Nov 25 2006, 09:54
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 27-July 05
Član broj: 1,316

Pozdrav svima. Problem je sledece prirode, naime prilikom montaze "novog" (tj polovnog, ali za mene novog) osvetljivaca, naisao sam na sledeci problem (vidi sliku). Povezao sam racunar na kojem je vec bio instaliran RIP Harlequin Navigator 6.0 Level 3 for Windows 2000, XP sa osvetljivacem SCREEN FT-R3050 i komunikacija je ok, zatim sam pustio test na samom osvetljivacu (zastupljeni su raster od 80% i fleka) i to izgleda sasvim ok. Da napomenem, hardverska rezolucija samog osvetljivaca je podesena na 2400 dpi sa laserom intenziteta 145.
E, sada dolazimo do problema, jer kada pustim test za kalibraciju iz samog ripa, ili PS fajlove prethodno napravljene, ili bilo sta drugo, desi se za mene jos nevidjena i neverovatna stvar. Rasterska tacka je podesena na ElipticalIP, i u redu je samo do nekih 10-30%(ima 2,5,8) ali samo golim okom gledano, jer se i na njima javlja neko izoblicenje, koje ne mogu da definisem. Ja mislim da je sa osvetljivacem sve ok, ali da se javlja problem sa nekim podesavanjem unutar samog RIP-a, a vezano za podesavanje buffer memorije, njene dodele ili neko podesavanje vezano za rastersku tacku. Godinama radim na AGFI Avantri 25, i mogu reci da je poprilicno poznajem, kao i njen RIp i mada je sve to isto, ja do sada nista slicno nisam video
Molim za pomoc, ako neko naravno zna o cemu se radi ili moze nekako da pomogne.
Go to the top of the page

+Quote Post
redapple
poruka Jan 2 2007, 14:25
Poruka #2

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 2-January 07
Član broj: 8,243

Ukoliko nisi rešio problem javi se na PP, RIP je ok, problem je mašina, postoje nekoliko razloga za ovako ponašanje mašine.
Loše uneti parametri za laser diodu.
Nivo ekspozicije laser diode 145 za 2400 je malo mora biti oko 180.
SOL photodioda je možda prljava kao i optika itd....
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Sunday 22. September 2019 - 21:37

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.