Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

Reply to this topicStart new topic

Мој Inktober 2016

V
Kristijan
poruka Dec 19 2016, 14:30
Poruka #1

Grupa: Članovi
Datum reg.: 19-January 05
Član broj: 72

Мало јаче од 20 година нисам користио перо и туш, углавном сам због посла био окренут бржим техникама и дигиталији, па сам ове године скапирао да би Inktober био згодан повод да се мало вратим традиционалним техникама. Није било лако у првих пар дана, добро сам зарибао, правио брљотине, али кад сам се разрадио могу да кажем да сам истински уживао. Е сад, Inktober акција је завршена пре скоро 2 месеца, али ја ретко овде свраћам, па ми се ваљда прашта.

Ево како сам се ја ове године играо:

Inktober
Go to the top of the page

+Quote Post
tonkript
poruka Feb 18 2017, 12:09
Poruka #2

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 14-April 11
Član broj: 43,164

Dobri su ti radovi, sviđa mi se stil crtanja.
Bolji su mi oni gde nemaš štrafure, već ponegde dodaš neku crticu ili tačkicu.

+Quote Post
Kristijan
poruka Mar 11 2017, 11:44
Poruka #3

Хвала.

Па да, ови који су могли брже да се ураде свакако изгледају боље. Претпостављам да знаш која је шема, треба сваког дана у октобру да се уради један цртеж тушем. Поред посла то није лако да се углави па сам брзо одустао од компликованих цртежа и ишао на ове сведеније.

+Quote Post
jovbranko
poruka Mar 11 2017, 23:42
Poruka #4

Datum reg.: 23-May 05
Član broj: 726

Kad se uzmu u obzir okolnosti, odlični radovi. I meni se sviđaju više svedeniji radovi, i naravno, oni koji pričaju neku priču. Uvek je lepo videti da kad se neko vrati tradicionalnim tehikama u moru digitalnih radova. Kao vinil vs. CD/DVD. smile.gif

Pozdrav.

+Quote Post
Kristijan
poruka Mar 16 2017, 18:21
Poruka #5

Хвала ти.

Потрефио си важну ствар - кад се узму у обзир околности. Сасвим сам свестан да то нису спектакуларни радови, зато и нисам издвајао ни један од њих него сам их представио као комплетан низ, да буде јасан концепт.

Наравно, враћање традиционалној техници је посебно искуство. Срећна околност је да сам од онда наставио повремено да радим за свој ћеф којешта у тушу, започео неке радове већег формата... Заиста корисна ствар. Када сам прихватио тај Inktober изазов нисам имао никаква очекивања, нисам чак био сигуран да ћу да изгурам до краја, али сам се навукао smile.gif

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Saturday 27. May 2017 - 16:35

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.